Homeopātiskās zāles

x
Pirmā homeopātiskā aptieka

Homeopātiskās ārstēšanas pamatprincipi nav mainījušies kopš 1796. gada, kad vācu ārsts Samuels Hānemanis atklāja šo jauno ārstniecības principu.

Galvenais homeopātijas likums “Similis similibus curantur” (līdzīgs tiek ārstēts ar līdzīgu) māca – viena un tā pati viela lielā devā organismā izsauc kādus patoloģiskus simptomus, bet mazā (homeopātiskā) devā šos pašus simptomus ārstē.

Homeopātiskie preparāti tiek gatavoti no augu, dzīvnieku, minerālu valsts izejvielām.

Kādēļ tiek izvēlēta šī ārstniecības metode? Tā ir individuāla pieeja, jo tiek ārstēts konkrētais pacients, ņemot vērā viņam raksturīgos saslimšanas simptomus, organisma atbildes reakcijas un īpatnības. Mazās zāļu devas savukārt neizsauc blaknes.

Aptiekā gatavojam homeopātiskās zāles konkrētam pacientam pēc ārsta homeopāta nozīmējuma, piedāvājam kompleksos homeopātiskos preparātus, kas tiek gatavoti sērijveidā zāļu gatavošanas nodaļā jeb ražotnē, kā arī citās valstīs ražotos homeopātiskos līdzekļus. Pacientam nereti nav laika vai līdzekļu doties pie homeopāta, lai saņemtu šo individuālo ārstēšanu. Tomēr, ja ir vēlme ārstēties ar homeopātiskiem līdzekļiem, šādiem gadījumiem radīti kompleksie preparāti. Apzīmējums jau norāda, ka medikaments sastāv no vairākām sastāvdaļām. Šis preparāts veidots ar aprēķinu, ka lielākajai daļai cilvēku kāda sastāvdaļa no šī maisījuma organismam būs atbilstoša un noderīga. Šie kompleksie preparāti ir nopērkami aptiekās bez receptes un noder mājas aptieciņā.

Pirmā homeopātiskā aptieka

Tā kā kompleksos preparātus gatavojam lielos daudzumos, mums ir saistošas visas Eiropas savienībā noteiktās prasības un likumu normas, kas attiecas uz zāļu ražotājiem, t.i., zāļu Labās Ražošanas Prakses prasības (Good Manufacturing Practice (GMP)), kur reglamentēti visi noteikumi, kas saistās ar zāļu ražošanu, telpu iekārtojumu, aprīkojumu, personāla kvalifikāciju, zāļu gatavošanu, kvalitātes kontroli.

Aptiekā gatavotās homeopātiskās zāles nav lētas ļoti vienkārša iemesla dēļ – tas ir roku darbs, turklāt šo preparātu sagatavošana prasa ilgu laiku – tie ir vairākkārtēji zāļu atšķaidījumi. Skaitlis, ko var redzēt pie homeopātisko zāļu nosaukuma (piemēram, Arnika 200 vai Arnika 30) rāda, cik reižu šīs zāles ir atšķaidītas. Dodoties uz aptieku, jāpievērš uzmanība precīzam zāļu nosaukumam un skaitlim, kas ir aiz nosaukuma.

Lai nenāktos mērot ceļu uz Rīgu, homeopātiskās zāles variet pasūtīt arī mūsu sadarbības partneru aptiekās visā Latvijā (šo aptieku saraksts - sadaļā “Sadarbības partneri”).

Kā arī vairāk informāciju par homeopātiskajām zālēm varat iegūt Dr. Rasmas Kalniņas grāmatā – “Homeopātiskais mājas ārsts” - https://www.siahomeopatija.lv/HMA

Atgriezties uz sākumu