Par Homeopātisko aptieku

x
Pirmā homeopātiskā aptieka

Rīgas Homeopātiskā aptieka dibināta 1833. gadā un savu darbību turpina arī šodien. Tātad varam lepoties ar vairāk nekā pusotru gadsimtu ilgām tradīcijām un pieredzi.

Rīgas “Pirmā homeopātiskā aptieka” bija pirmā ne tikai Latvijā, bet arī visā toreizējās Krievijas impērijas teritorijā. Vajadzība pēc šādas aptiekas radās jau 19. gadsimta 20. gados, kad Latvijā sāka izplatīties vācu ārsta Samuela Hānemaņa mācība par homeopātiju. Rīgā saka praktizēt pirmie ārsti homeopāti, bet nebija iespējams pagatavot zāles, jo S. Hānemanis vienlaikus ar jauno ārstēšanas metodi bija izstrādājis speciālu zāļu pagatavošanas tehnoloģiju. 1833. gada 4. novembrī Rīgas Ķīmiski farmaceitiskā biedrība atvēra pirmo Rīgas homeopātisko aptieku, kas atradās Vecrīgā, galerijas “Centrs” atrašanās vietā. Aptieka apgādāja ar homeopātiskajām zālēm visu Baltiju, kā arī daudzus Krievijas apgabalus. Gadu gaitā nomainījās vairāki aptiekas vadītāji, no kuriem var atzīmēt Artūru Jungeru, kurš 1888. gadā kļuva par aptiekas pārvaldnieku, pēc dažiem gadiem par nomnieku, bet 1899. gadā viņš to no biedrības atpirka. A. Jungera darbības laikā aptieka 1907. gadā pārcēlās uz telpām Vaļņu ielā 26. Aptieka palika A. Jungera un viņa pēcnācēju īpašumā līdz 1940. gadam.

Pirmā homeopātiskā aptieka

1950. gada 1. janvārī aptiekas vadību pārņēma Mirdza Ozoliņa. Viņa godprātīgi veica savus pienākumus, par spīti visiem šķēršļiem, kas tika likti aptiekas darbībai. Var droši apgalvot, ka tieši pateicoties viņas gudrajai un tālredzīgajai darbībai Homeopātiskā aptieka ne uz dienu nepārtrauca savu darbību, jo 60-tajos gados apstākļi homeopātijas pastāvēšanai bija ļoti nelabvēlīgi. 1995. gadā Vaļņu ielas nama īpašnieki pieprasīja atbrīvot telpas un tā gandrīz pēc 90 gadiem, 1995. gada 8. jūlijs bija pēdējā aptiekas darba diena šajā vietā. Jau 10. jūlijā tika uzsākts darbs jaunajā vietā Lāčplēša ielā 7. No 2000. gada Rīgā, Biķernieku ielā 12 darbu uzsāk otra Homeopātiskā aptieka. No 2001. gada aptieka strādāja telpās Skolas ielā 14, no 2016.gada 13. jūnija – atkal Lāčplēša ielā 7.

Aptiekā pieejamie homeopātiskie preparāti tiek gatavoti zāļu gatavošanas nodaļā jeb ražotnē. Piedāvājam arī citās valstīs ražotos homeopātiskos līdzekļus, kā arī gatavojam homeopātiskās zāles konkrētam pacientam pēc ārsta homeopāta nozīmējuma.

Kādēļ tiek izvēlēta šī ārstniecības metode? Tā ir individuāla pieeja, jo tiek ārstēts konkrētais pacients, ņemot vērā viņam raksturīgos saslimšanas simptomus, organisma atbildes reakcijas un īpatnības. Mazās zāļu devas savukārt neizsauc blaknes.

Homeopātija - labs ieguldījums ilgtermiņa veselības saglabāšanā. Būsiet gaidīti mūsu aptiekās Rīgā, Lāčplēša ielā 7 un Biķernieku ielā 12.

Atgriezties uz sākumu