Homeopātija un asinsspiediena izmaiņas

Paaugstināta asinsspiediena jeb arteriālās hipertenzijas izraisītāji ir vairāki - aptaukošanās, smēķēšana, pārmērīga alkohola lietošana, mazkustīgs dzīvesveids, pārmērīgs stress, kā arī iedzimtība. Visbiežākās sūdzības ir galvas reiboņi, galvassāpes, nogurums, nervozitāte, sirdsklauves. Ļoti bieži cilvēkam sūdzību nav, bet, izmērot asinsspiedienu, tas ir virs normas (norma ir 120-130/80-85 mm/Hg; paaugstināts - virs 140/90 mm/Hg). Ja asinsspiediens ir paaugstināts, tad pirmais, ko vajadzētu darīt - konsulēties ar savu kardiologu, homeopātu vai ģimenes ārstu. Jo, šo problēmu neārstējot, risks veselībai ir ļoti liels - iespēja iegūt infarktu, insultu, sirds un nieru mazspēju.

Arī homeopātijā ir vairāki preparāti, kurus var izmantot asinsspiediena samazināšanai. Tos var kombinēt arī ar parastajiem medikamentiem. Piemēram, Hypericum cpl. tabletes un pilieni, kā arī Viscum album cpl. pilieni pakāpeniski samazina paaugstinātu asinsspiedienu. Arnica D3 darbojas kā sirdi un asinsvadus tonizējošs līdzeklis. Raksturīgās īpašības - durošas vai stipri spiedošas sāpes sirds apvidū, kuras pastiprina kustības; nereti novēro aizdusu, sirdsklauves un izmaiņas sirds ritmā.

Crataegus - derīgs, ārstējot paaugstinātu un pazeminātu asinsspiedienu (darbojas regulējoši), aterosklerozes izraisītas saslimšanas, kā arī pēc pārslimota miokardīta. Slimniekiem raksturīgas durošas, spiedošas vai krampjveida sāpes sirdī, elpas trūkums, reibonis, vājums. Piepūle padara stāvokli vēl sliktāku.

Aconitum - preparāts pilnasinīgiem cilvēkiem ar noslieci uz hipertenziju. Raksturīgas nāves bailes, kuras izraisa pēkšņas un durošas sāpes sirdī, kas izstaro uz kaklu un kreiso roku (iespējama rokas tirpšana). Seja ātri paliek sarkana, bet pats cilvēks - uzbudināts.

Jāatceras, ka ar zālēm vien nebūs līdzēts - ir jāmaina savs dzīves režīms: veselīgs un pietiekošs uzturs, sportošana (sākumā vēlams speciālista uzraudzībā), stresa samazināšana un izvairīšanās no smēķēšanas un pārmērīgas alkohola lietošanas.

Gluži pretēja situācija ir tad, ja asinsspiedienu vajag paaugstināt. Pazemināts arteriālais spiediens rezultējas kā pastāvīgs nogurums, miegainība, galvas reiboņi un vājuma sajūta. Šādos gadījumos noder tonizējošie pilieni - Acidum phosphoricum cpl., Aralia D1, Schizandra D2 (nebūtu ieteicams epilepsijas gadījumā). Vēl viens tonizējošs homeopātiskais preparāts ir Leuzea D2. Galvenā atšķirība ir tāda, ka tas nepaaugstina asinsspiedienu.

Uzgaidiet... loading