Kā attīrīt organismu?

Mūsu ķermenis asimilē visu, ko mēs ēdam, dzeram un ieelpojam. Katra kafijas tase, alkohola malks, cigarete un izplūdes gāzēm piesātinātais gaiss piesārņo mūsu organismu, tāpēc šoreiz parunāsim par organisma attīrīšanu jeb detoksikāciju.

 

Kas ir detoksikācija?

 

Mūsu nieres, aknas, urīnpūslis, zarnu trakts, plaušas un āda ir tie orgāni, kas ikdienā atbildīgi par organisma savlaicīgu un regulāru attīrīšanos. Diemžēl tādi faktori kā hronisks stress, neveselīgi ieradumi, mazkustība un nesabalansēts uzturs var izjaukt ķermeņa dabisko attīrīšanās procesu, kas ietekmē mūsu labsajūtu un var rezultēties ar nopietnām veselības problēmām. Detoksikācija ir organisma attīrīšanas process, kas palīdz attīrīt ķermeni no smagajiem metāliem, šlakvielām, konservantiem un toksīniem ar mērķi restartēt organisma dabisko attīrīšanās procesu un uzlabot vielmaiņu.  

 

Pazīmes, kas liecina, ka organismam nepieciešama detoksikācija:

  • Nespēks
  • Lielais svars
  • Izsitumi
  • Neregulāra vēdera izeja
  • Pietūkuši locekļi
  • Slikta kopējā pašsajūta

 

Detoksikācijas pamatprincipi

 

Organisma attīrīšanai būtu jāvelta vismaz divas nedēļas, taču labāku efektu iespējams sasniegt ilgākā laikā – līdz diviem mēnešiem. Detoksikācijas periodā ēdienkarte jāveido atbilstoši veselīga uztura piramīdai, izslēdzot treknus ēdienus un pusfabrikātus. Tāpat ievērojami jāsamazina miltu izstrādājumu patēriņš un produkti, kas satur daudz cietes. Jāatturas no sāls, alkohola, kafijas un tabakas lietošanas. Jāēd visu veidu augļi un dārzeņi, kā arī pilngraudu produkti, kas nodrošina organismu ar šķiedrvielām.

 

Organisma attīrīšanas laikā ir ļoti būtiski dzert daudz šķidruma – vismaz divus litrus dienā. Tas palīdzēs veicināt sārņu izvadīšanu no organisma. Labākam rezultātam ieteicams dzert siltu ūdeni ar citronu. Ļoti labu efektu organisma attīrīšanas laikā sniedz arī bērzu sulas, kas kalpo kā efektīvs organisma skalošanas palīglīdzeklis. Organisma attīrīšanai pieejams arī plašs zāļu tēju sortiments, kuru sastāvā iekļauti augi ar urīndzenošām un attīrošam īpašībām.

 

Papildus veselīgam uzturam organisma attīrīšanu var veicināt pirts apmeklējums, kas palīdzēs atvērt poras, līdz ar to paātrinot kaitīgo vielu izvadīšanu. Tāpat pozitīvu efektu radīs ārstnieciskās masāžas, vannas ar jūras sāli un limfa stimulācija ar saru suku.   

Tāpat organisma attīrīšanai pieejami dažādi uztura bagātinātāji. Ar to klāstu vari iepazīties Homeopātiskajās aptiekās Lāčplēša ielā 7 un Biķernieku ielā 12, Rīgā. 

Uzgaidiet... loading