Locītavu veselība, sāpes un ārstēšana homeopātijā

Locītavu sāpes reizi mūžā ir piemeklējušas teju katru. Tieši tāpēc tām beiži netiek veltīta pietiekama uzmanība. Bet, atceries, sāpes ir brīdinājuma signāls, ka organisms ir apdraudēts, pārpūlēts vai pat slims.

 

Kas ir locītavas?

Locītava ir pārtraukts kaulu savienojums, kas nodrošina dažādu ķermeņa daļu kustību  (saliekšanu, atliekšanu, pievilkšanu, atvilkšanu un griešanu).

 

Locītavu sāpes

Locītavu sāpēm var būt visdažādākie iemesli – pēkšņs vai hronisks iekaisums, apaukstēšanās, trauma (sasitums, sastiepums u.c.), pārmaiņas audos, kas veido locītavas. Ar locītavu problēmām sastopas kā jauni, tā veci,  tomēr senioru vidū locītavu problēmas ir biežāk izplatītas. Bērniem un jauniešiem locītavu problēmas pārsvarā ir pārejošas un saistītas ar traumām vai vispārējām organisma saslimšanām. Nelielas, pēkšņas un pārejošas sāpes locītavās nav pamats satraukumam. Tomēr uzmanība sāpēm jāpievērš gadījumos, ja sāpes papildina tūska, apsārtums, karsta āda virs locītavas vai paaugstināta ķermeņa temperatūra.

 

Viens no visbiežāk sastopamajiem locītavu sāpju iemesliem ir osteoartrīts. Tas veidojas gadījumos, kad skrimslis nodilst un kauli berzējas viens gan otru, tādejādi radot locītavu sāpes un stīvumu. Šī locītavu slimība un sūdzības par roku un kāju sāpēm parasti raksturīgas cilvēkiem, kas vecāki par 50 gadiem, kā arī ir bieži sastopama indivīdiem, kam osteoartrīts ir iedzimts ģimenē. Locītavu sāpju cēlonis var būt arī asinsvadu nekroze – stāvoklis, kas var rasties, ja kauls netiek normāli apasiņots, kā rezultātā locītava tiek deformēta vai ievainota. Locītavu sāpes var saasināties, ja tiek ierobežota sāpošās locītavas kustināšana. Izvairīšanās no sāpošās locītavas kustināšanas var novājināt arī muskuļus un tā vēl vairāk apgrūtināt locītavas kustību spējasFakts, ka locītavas ar laiku nodilst, ir neizbēgams, taču attālināt šo procesu ir iespējams.

 

Kas nepieciešams locītavu veselībai?

  • Kalcijs un magnijs – nodrošina stipru kaulu sistēmu.
  • Omega3 taukskābes – mazina iekaisuma risku, atvieglo sāpes un stīvumu locītavās.
  • Glikozamīns – dabīgs ekstrakts, ko iegūst no krabju, omāru un garneļu apvalkiem.
  • Mežrozīšu augļi – efektīvs līdzeklis, kas mazina iekaisuma procesu, sāpes locītavās un stīvumu.
  • Regulāras fiziskās aktivitātes un vingrošana – uztur locītavas vingras un uzlabos muskuļu spēku.
  • Sabalansēts un pilnvērtīgs uzturs, kurā netrūkst olbaltumvielu, minerālvielu un vitamīnu – samazina aptaukošanās risku līdz ar to arī locītavu veselību.
  • Tāpat ieteicams samazināt sāls un gāzēto dzērienu patēriņu uzturā. Sāls no organisma izvada minerālvielas, tāpēc tā tiek uzskatīta par nopietnu riska faktoru locītavu slimību attīstībā. Savukārt gāzēto dzērienu sastāvā ir daudz fosfātu, kas vairo osteoporozes riskus.

 

Kā palīdzēt, ja nomoka locītavu slimību izraisītas sāpes vai iekaisums?

Locītavu sāpju mazināšanai un ārstēšanai lieliski noderēs dažādi homeopātiskie preparāti, kas palīdz efektīvi kontrolēt un pārvaldīt atveseļošanās procesu, jo lietojot homeopātisko zāļu preparātus, var diezgan aktīvi ārstēties, vienlaikus kontrolējot dzīšanas procesu un nenomācot iekaisumu.  

 

Par to kādi homeopātiskie preparāti piemēroti locītavu sāpju ārstēšanā uzzini šeit: 

https://homeopatiskaszales.eu/lv/locitavu-sapju-arstesana.html

Uzgaidiet... loading