Nieru veselība

Nieres ir pāra orgāns, kurā attīrās asinis un veidojas urīns. Filtrējot asinis, nieres no organisma izvada vielmaiņas galaproduktus: urīnskābi, urīnvielu, liekos sāļus un medikamentu paliekas un nodrošina gan labsajūtu, gan veselību. Nieres ir nemitīgi funkcionējošs orgāns – tajās veidojas urīns, kas izdala aptuveni 80 procentus vielmaiņas galaproduktu. Nieres palīdz nodrošināt skābju un sārmu līdzsvaru organismā un izstrādā organismam būtiskus hormonus.

 

 

Nieres, pretēji citiem orgāniem, nedod nekādu signālu (sāpes vai diskomfortu, sataustāmus veidojumus) par darbības traucējumiem, tāpēc tie var tikt nepamanīti.  Par nieru darbības traucējumiem visbiežāk liecina paaugstināts asinsspiediens un nespēks, arī bieža urinācija, asins piejaukums urīnam un citas pazīmes.

 

 

Nieru darbības traucējumu gadījumā novērojamas šādas pazīmes:

 • pastiprināts nogurums, nespēks;
 • koncentrēšanas spēju traucējumi;
 • slikta apetīte;
 • riebums pret gaļu;
 • vemšana pēc ēdiena uzņemšanas;
 • muskulatūras krampji naktīs;
 • pietūkušas potītes, kājas;
 • sāpes kaulos;
 • paaugstināts asinsspiediens;
 • sirds ritma traucējumi;
 • sausa āda, nieze;
 • vajadzība urinēt naktīs;
 • u.c.

 

 

Lai izvairītos no nieru darbības traucējumiem, ir jāievēro tikai daži vienkārši nosacījumi. 

Ūdens. Viens no būtiskākajiem nieru veselības priekšnoteikumiem ir pietiekama ūdens uzņemšana. Tas nepieciešams, lai palīdzētu nierēm izvadīt sāli un toksīnus. Tāpat ūdens lietošana var palīdzēt izvairīties no nierakmeņiem.

Veselīgs uzturs. Augļi un dārzeņi palīdz nierēm kopā ar urīnu no organisma izvadīt lieko skābi. Īpaši ieteicams ir olu baltums, kāposti, sarkanie pipari, dzērvenes, vīnogas un tumši zaļie dārzeņi.

Sports. Viens no nieru traucējumu galvenajiem cēloņiem ir paaugstināts ķermeņa svars. Fiziskās aktivitātes uzlabo ne vien figūru un pašsajūtu, bet arī veselību, tai skaitā nieru darbību..

Miegs. Tāpat nieres novērtēs veselīgu miegu – tas, cik daudz guļam, tieši ietekmē nieru darbību. Pētījumi pierāda, ka cilvēkiem, kas guļ mazāk, parasti ātrāk parādās dažādi nieru darbības traucējumi nekā tiem, kas guļ pietiekami.

Apmeklē tualeti, kad jūti nepieciešamību. Regulāra urīnpūšļa iztukšošana ir īpaši nozīmīga nieru veselībai. Ja tas netiek paveikts laicīgi, urīnā var veidoties baktērijas, kas var izraisīt ne tikai urīnceļu, bet arī nieru infekcijas. Tāpat pilns urīnpūslis rada spiedienu uz nierēm, kas var veicināt nieru mazspēju.

 

 

Tavas nieres novērtēs, ja ierobežosi:

Alkohola patēriņu – pastiprināta alkohola lietošana var izraisīt nieru, aknu, sirds un asinsvadu slimības.

Smēķēšanu – smēķēšana bojā asinsvadus, tā samazinot asins daudzumu, kas ieplūst nierēs.

Izdzertās kafijas daudzumu – kofeīns paaugstina kalcija koncentrāciju urīnā, tādējādi veicinot nierakmeņu veidošanos.

Sāls un cukura patēriņu uzturā – pārtiks ar augstu sāls saturu, ilgtermiņā var radīt nopietnas veselības problēmas, bet pārmērīga cukura lietošana apgrūtinās nieru darbību, līdz ar to jāizvairās ne tikai no saldumiem, bet arī pārstrādātiem produktiem, brokastu pārslām, jogurtiem, baltmaizes.

Pretsāpju medikamentu lietošanu – tie samazina asinsplūsmu, līdz ar to nieres nespēj pienācīgi funkcionēt. Ilgstoši lietojot zāles, var rasties nopietni nieru darbības traucējumi.

 

 

Lai novērstu nieru saslimšanas, ir svarīgi ievērot veselīgu dzīvesveidu, kā arī regulāri apmeklēt ārstu un veikt profilaktiskas pārbaudes. Vismaz reizi gadā analīzes būtu jāveic tiem, kam diagnosticētas saslimšanas, kas tieši ietekmē nieru darbību, piemēram, cukura diabēts, arteriālā hipertensija vai diabēts. Nieru veselību iespējams pārbaudīt, veicot analīzes (kreatinīna līmenis asinīs, urīna analīzes, hemoglobīna līmenis) un ultrasonogrāfiju.


Par to kādi Homeopātiskie preparāti piemēroti nieru slimību ārstēšanā uzzini šeit: http://www.homeopatiskaaptieka.lv/lv/show_news/22/kadi-homeopatiskie-lidzekli-piemeroti-nieru-slimibu-arstesanai

Uzgaidiet... loading