Hroniskas iesnas un to ārstēšana

Iesnas ir viena no biežākajām saslimšanām, ar kādu mēs sastopamies, iestājoties gada vēsajam periodam, tādēļ reizēm cilvēki tās uztver kā pašsaprotamu parādību. Tomēr, nepievēršot iesnām pienācīgu uzmanību, tas var pāraugt hroniskā saslimšanā, kas var nelabvēlīgi ietekmēt gan pašsajūtu, gan dzīves kvalitāti un veselību. Šajā rakstā parunāsim par hroniskām iesnām un to ārstēšanu.Iesnas jeb rinīts ir deguna dobuma gļotādas iekaisums, kura galvenais simptoms ir deguna tecēšana. Hroniskas iesnas ir visai izplatīta kaite. Nereti hronisku iesnu pamatā ir iedzimtība, piemēram, alerģisks iekaisums, bet pamatā aizlikts deguns parasti ir saistīts ar dzīvesveidu un profesiju. Hronisku iesnu gadījumā liela nozīme ir ārējai videi, kas atstāj iespaidu uz deguna gļotādas veselību. Sākumā ir vienkāršas iesnas, bet ar laiku iekaisums no deguna dobuma izplatās dziļāk – deguna blakusdobumos, aizdegunē, kaklā, ausīs un skar pat dziļo elpceļu gļotādu.

 

Ar ko atšķiras akūtas un hroniskas iesnas?

Akūta rinīta pirmie simptomi ir aizlikts deguns un šķaudīšana, kas parasti sākas ātri un ar vispārēju stāvokļa pasliktināšanos. Šajā gadījumā cilvēkam var paaugstināties arī ķermeņa temperatūra, parādīties galvas sāpes un pasliktināties elpošana caur degunu. Degunā var būt nepatīkamas sajūtas: kņudināšana, kutināšana un nieze. Pēc tam var parādīties deguna dobuma tūska, iesnu tecēšana. Parasti iesnas var ilgt no 7 līdz 10 dienām, tomēr novājināta organisma gadījumā iesnas var kļūt hroniskas un ievilkties līdz pat 3–4 nedēļām. Hroniskas iesnas pamatā atšķiras ar savu ilgumu – aizlikts deguns ir ilgāku laiku, tāpat arī galvassāpes un iesnu tecēšana. Deguna gļotāda hroniska rinīta gadījumā ir bāli-rozā vai zilgana. Hronisku iesnu simptomi parasti ir sausuma sajūta degunā, cietu izdalījumu veidošanās, spiediena sajūta un sāpes galvā. Savukārt izdalījumi no deguna ir biezi, dzeltenzaļi, un to daudzums ir krietni lielāks nekā parastu iesnu gadījumā.  

 

Ārstēšana

Pie hroniskajām iesnām pierod, tomēr jāapzinās, ka kādā brīdī tās var radīt un saasināt citas veselības problēmas. Tāpēc hroniskas iesnas nevajag ignorēt! Iesnu ārstēšanai ir jābūt kompleksai un mērķtiecīgai. Sākumā, kopā ar speciālistu ir jānoskaidro saslimšanas cēlonis, tad jāpiemeklē atbilstoša ārstēšana. Ja medikamentu lietošana nelīdz, tad, iespējams, būs nepieciešam ķirurģiska iejaukšanās.

 

 

Homeopātijā hronisku iesnu ārstēšanā izmanto:

  • Jodu (Jodum D3)
  • Briežraga sāli (Ammonium carbonicum D6)
  • Pļavas silpureni (Pulsatilla D4)
  • Bihromskābo kāliju (Kalium bichromicum D6)
  • Kanādas asinssakni (Sanguinaria D4)

 

Svarīgi! Pirms ārstēšanas uzsākšanas, vienmēr konsultējies ar ārstu-homeopātu!

Uzgaidiet... loading