Pielonefrīta ārstēšana homeopātijā

Pielonefrīts ir izplatīta nieru slimība, kas ilgstošā laika periodā var izraisīt nieru mazspēju, tāpēc to nedrīkst atstāt bez ievērības. Šajā rakstā esam apkopojuši informāciju, par to, kā norisinās pielonefrīta ārstēšana un kuri homeopātiskie preparāti var palīdzēt.

Akūta un hroniska pielonefrīta ārstēšana

Akūta pielonefrīta gadījumā slimniekam nepieciešams gultas režīms, siltums un viegli sagremojams uzturs. Drudža periodā, ieteicams lietot sabalansētu uzturu, kas satur organiskas olbaltumvielas un daudz šķidruma, īpaši liepziedu, milteņu, kumelīšu tēju un dzērveņu morsu. Jostasvietā rekomendē lietot termoforu vai citus siltus apliekamos.  Pēc ārsta norādījumiem lieto pretmikrobu līdzekļus. Savukārt hroniska pielonefrīta gadījumā vispirms jānovērš infekcijas perēklis (bojāti zobi, strutojošas mandeles, deguna blakusdobumu, olnīcu, žultspūšļa, urīnpūšļa u.c. iekaisumi). Tāpat svarīgi novērst urīna noplūdes traucējumus. Daļēji urīna atvilnis rodas, apzināti aizturot urinēšanu, piemēram, sabiedriskajā transportā vai citos gadījumos, kad ilgstoši nevar apmeklēt tualeti. Ja šādā situācijā nav iespējas ievērot arī higiēnas prasības un cilvēks izvairās lietot maz šķidruma, baktēriju pastiprināta savairošanās urīnpūslī ir garantēta. No uztura ieteicams izslēgt konservus, kūpinājumus, desas un visus produktus, kas paredzēti ilgstošai uzglabāšanai. populārie konservi, kūpinājumi, desu izstrādājumi, visi produkti, kas tiek gatavoti ilgstošākai uzglabāšanai, jo tie nelabvēlīgi ietekmē nieru funkciju. Citādi hroniska pielonefrīta ārstēšanai nav nepieciešami īpaši diētas ierobežojumi. Profilakses nolūkos galvenais ir sargāties no saaukstēšanās, likvidēt organismā infekcijas perēkļus un norūdīties.

Tīruma kosa, miltenes, brūklenes un dzērvenes – nieru veselībai

Tautas medicīnā nieru veselībai ļoti iecienīts ir tīruma kosas un milteņu novārījums, jo tas labvēlīgi iedarbojas uz nierēm un urīna izdalīšanos. Novārījuma pagatavošanai žāvētas augu lapas sajauc vienādās daļās, 20 g maisījuma, aplej ar 3 glāzēm auksta ūdens, vāra uz lēnas uguns, kamēr novārās 1/3 ūdens. Novārījumu izkāš, lieto pus glāzi 3 reizes dienā, pus stundu pirms ēšanas. Kopš seniem laikiem visu nieru slimību ārstēšanā tiek izmantotas arī brūklenes, dzērvenes vai to lapu novārījumi.

Homeopātiskie preparāti – nieru veselībai

 • Belladonna D3 (vilkoga) – lieto kā pretiekaisuma līdzekli akūta iekaisuma ārstēšanā.  
 • Apis D3 (bites) – derīgs akūtu un subakūtu iekaisumu ārstēšanai.
 • Solidago D3 (zelta rūta) – derīgs hroniska iekaisuma ārstēšanai, īpaši ieteicams alerģiskiem pacientiem ar reakciju nierēs. Labi regulē nieru darbību, veicina urīna izdalīšanos.
 • Mercurius solubilis 6 (melnais dzīvsudraba oksiduls) – derīgs akūta un hroniska iekaisuma ārstēšanai.
 • Arsenicum album 6 (arsēnpaskābe, baltais arsēna oksīds) – hroniska pūšļa vai nieru, iekaisuma ārstēšanai, kuram raksturīgi periodiski paasinājumi, tūskas, mazasinība.
 • Pulsatilla pratensis (pļavas silpurene) – pūšļa un nieru bļodiņu iekaisuma gadījumā pēc apaukstēšanās, sevišķi kāju izmirkšanas.
 • Aristolochia clematitis (aristolohija) – labi der pūšļa un nieru bļodiņu iekaisuma, ļoti jūtīga (kairinājuma) pūšļa, urīna nesaturēšanas ārstēšanai.
 • Phosphorus 6 (baltais fosfors) – izteiktu hronisku iekaisumu ārstēšanai, īpaši pēc apaukstēšanās vai infekcijas.
 • Berberis vulgaris (bārbele) – atvieglo neatlaidīgas sāpes nierēs, mugurā, kas izstarojas pa urīnvadu uz starpeni.
 • Aurum muriaticum natronatum 6 (nātrija un zelta hlorīds) – lieto ilgstoša iekaisuma procesa gadījumā ar audu deģenerāciju.
 • Plumbum metallicum 12 (svins) – ārstē hroniskas slimības ar lēnām, bet dziļām pārmaiņām nierēs.

Šim rakstam ir informatīva nozīme. Pirms ārstēšanas uzsākšanas iesakām sazināties ar ārstu-homeopātu!

Uzgaidiet... loading