Elpošanas orgānu saslimšanas

Elpošanas orgānu slimības ir sastopamas ļoti bieži. Teju ikvienam ir bijuši rakstuīgākie šo slimību simptomi – klepus, iesnas, aizlikts deguns, kakla sāpes un balss aizsmakums. Tēma ir ļoti plaša, tāpēc tā tiks sadalīta vairākās daļās. Pirmajā daļā apskatīsim homeopātiskos preparātus, kurus var izmantot bronhīta un traheīta ārstēšanā.

Bronhīta gadījumā klepus visbiežāk sākas pēc apaukstēšanās, izmirkšanas, atrašanās caurvējā. Sākuma simptomi var būt kasīšanās sajūta rīkles galā, klepus, paaugstināta temperatūra, drebuļi. Pirmais preparāts, ko var izmantot ir Ichthyolum cpl. pilieni. Tas palīdz gan bronhīta, gan traheīta, gan astmātiska bronhīta gadījumā. Pirmās 2 dienas jālieto pa 10-15 pilieniem ik pēc 2 stundām. Pēc tam – 15 pilieni 3 līdz 4 reizes dienā. Lai būtu labāks efekts, zāles jāiepilina siltā pienā, siltā ūdenī vai zāļu tējā. Tā kā šis preparāts veicina atklepošanu, tad to jālieto uzmanīgi maziem bērniem, jo viņi ne vienmēr māk atklepot.

Vadoties pēc slimības simptomiem, var piemeklēt sev piemērotāko homeopātisko preparātu. Piemēram, Bryonia – raksturīgs sauss klepus, kas izteiktāks ir rīta stundās. Klepus laikā sāpju dēļ krūtis vai galvu jāsatur rokās. No katras kustības un pieskāriena kļūst sliktāk. Parasti šādi simptomi ir bronhīta un traheīta gadījumā.

Hepar sulfuris – daudz gļotainu, strutainu un biezu krēpu. Klepus ir krampjveida ar pēkšņām lēkmēm, kuras var novest līdz vemšanai. Galvenais provocējošais faktors ir aukstums, īpaši auksti dzērieni. Saslimšanas – bronhīts, faringīts, haimorīts.

Tartarus emeticus – ieteicams bērniem un vecākiem cilvēkiem ar hronisku bronhītu. Raksturīgs dziļš, dobjš klepus, kas var novest līdz pat vemšanai ar elpas trūkumu. Daudz krēpu, bet nav spēka tās atklepot. Pašsajūta uzlabojas pēc atklepošanas, apsēžoties, siltumā.

Causticum – sauss, ļoti mokošs klepus, sāpes visā bronhu garumā. Bieži vien klepojot ir urīna nesaturēšana. Pašsajūta uzlabojas, iedzerot aukstu dzērienu, bet reizēm tieši aukstums var būt kā slimību provocējošais faktors. Slimības – traheīts, bronhīts.

Drosera – klepus lēkmes visvairāk ir naktī. Tās seko viena pēc otras un var beigties ar vemšanu vai deguna asiņošanu. Atkrēpošana sagādā grūtības, un krēpām ir rūgta vai metāliska garša. Iespējams balss aizsmakums. Raksturīgi, ka slimnieka stāvoklis pasliktinās, kad viņš sasildās, piemēram, guļot gultā. Slimības – laringīts, traheīts, bronhīts.

Arsenicum album (Gefion) – sauss un dedzinošs klepus, elpas trūkums, grūtības sagādā atkrēpošana. Krēpas ir gaišas, putainas, reizām ar asins stīdziņām. Klepus lēkmes ir savs “iemīļotais“ laiks – no pusnakts līdz diviem naktī. Iekšējā sajūta degunā, rīklē un kaklā ir dedzinoša. Slimnieks ir ļoti vārgs, bet nemierīgs un bailīgs. Šis preparāts ir viens no astmas ārstēšanas pamatlīdzekļiem. Saslimšanas – bronhīts, astmātisks bronhīts, astma.

Ipecacuanha – periodiskas bronhu spazmas. Klepus sauss, krampjains, reizēm pat pie katra elpas vilciena. Var izraisīt vemšanu. Krēpu var būt daudz, tau ir lielas grūtības tās atklepot. Pašsajūta pasliktinās mitrumā. Ieteicams bronhīta un astmātiska bronhīta gadījumā. Pārmaiņus var lietot ar Belladonna vai Cuprum metallicum.

Vēl viens homeopātiskais preparāts, ko var lietot kairinoša klepus gadījumā ir Drosera cpl. Šīs zāles īpaši labi palīdz bērniem. Drosera cpl. izmanto arī kā palīglīdzekli astmātiska bronhīta un bronhiālās astmas terapijā.

Saslimšanu gadījumā vēlams griezties pie sava ārsta vai farmaceita. Homeopātiskās zāles jums vislabāk piemeklēs tieši ārsti homeopāti.

Uzgaidiet... loading