Kā ārstēt gripu?

Gripa ir akūta infekcijas slimība, kas skar galvenokārt elpošanas orgānu sistēmu. Tā ir īpaši izplatīta maziem bērniem, cilvēkiem pēc 60 gadu vecuma un pacientiem, kuriem ir kādas nopietnas, hroniskas slimības.

Galvenā gripas profilakse ir aktīvs, veselīgs dzīvesveids, pietiekošs miegs un sabalansēts uzturs. Gan profilaktiski, gan saslimšanas laikā var lietot C vitamīnu, mežrozīšu augļu tēju un propolisu, jo tam ir antibakteriāla un pretvīrusu iedarbība. Ja gadās saslimt, tad noteikti jādzer daudz šķidruma (ūdens, tējas, sulas), kas palīdzēs izvadīt no organisma toksīnus. Savukārt, lai vīruss neizplatītos, slimniekam jāizvairās no publisku vietu apmeklēšanas.

Homeopātijā izmanto vairākus medikamentus, kas var palīdzēt ātrāk izārstēties no gripas. Tie samazina tās raksturīgos simptomus – augstu temperatūru, kaulu laušanas sajūtu, galvassāpes, vājumu, augšējo elpceļu iekaisumus.

Aconitum – slimniekam sārta seja, karsti, nemiers, bailes. Viņš nesvīst, tāpēc āda ir sausa, kā arī ir novērojamas lielas slāpes. Iespējams sauss, sāpīgs klepus un spēcīgas galvassāpes.

Belladonna – parasti ir ļoti augsta temperatūra. To pavada murgi un jūtība pret spilgtu gaismu un kustībām. Slimnieka ķermenis un seja ir karsti, bet deguns un ekstremitātes – aukstas. Gripai raksturīgas pulsējošas galvassāpes un deguna asiņošana.

Eupatorium perfoliatum – viens no labākajiem pretgripas medikamentiem. Raksturīgie simptomi – drudzis, vispārējs vājums, sāpes visā ķermenī, salauztības sajūta, klauvējošas galvassāpes, kairinošas klepus lēkmes, kas var novest pat līdz vemšanai.

Rhus toxicodendron – arī ļoti populārs un lietderīgs medikaments gripas un saaukstēšanās ārstēšanai. Slimniekam ir izteikts drudzis, augšējo elpceļu katars, stipras sāpes visos locekļos. Stāvokli uzlabo kustības, tāpēc slimnieks ir nemierīgs, bieži grozās gultā.

Ļoti populāri un noderīgi ir kompleksie homeopātiskie medikamenti. Piemēram, profilaktiski var izmantot Ferrum phosphoricum cpl. To lieto pa 1 tabletei 2 reizes dienā. Savukārt gripas vai saaukstēšanās laikā pirmās trīs dienas nosūkāt pa 1 tabletei katru otro stundu (6 – 8 tabletes dienā), pēc tam - pa tabletei 4 reizes dienā.

Ja ir gripa ar izteiktām iesnām, tad izmanto Baptisia cpl. pilienus. Deva: 15 pilieni 3 reizes dienā. Saslimšanas sākumā – 10 pilieni ik pēc 1-2 stundām. Var arī atšķaidīt 30 pilienus pusglāzē ūdens un dzert pa malciņam ik pēc pusstundas.

Tādus medikamentus kā Eupatorium cpl. un Belladonna cpl. izmanto, kad ir gripa ar spēcīgām galvassāpēm un kaulu sāpēm. Lietošana ir tāda pat kā Baptisia cpl. gadījumā.

Uzgaidiet... loading