Kā gremošanas orgānu slimības ārstē homeopātijā

Mūsu gremošanas orgāni ir vieni no būtiskākajiem dzīvības spēku jeb imunitātes uzturēšanai. Zarnās, piemēram, notiek lielākās daļas no mūsu  ķermenī palikušo kaitīgo baktēriju iznīcināšana. Tāpēc, lai cik, iespējams, pārsteidzoši nezinātājam šķistu, tas, cik labi darbojas zarnas, dod ļoti daudz kopējā veselībā. Arī citi gremošanas trakta orgāni kalpo par dabisku veselības regulētāju - piemēram, aknas ir lielākajai cilvēku daļai jau zināmas kā dabiskais kaitīgo vielu neitralizētājs - to mums visiem māca anatomijas stundās.

 

Kas kopīgs biežākajām gremošanas orgānu slimībām? Hroniski kuņģa un zarnu iekaisumi visbiežāk izveidojas, ja ir neveselīgs dzīvesveids, neregulāra vai nepareiza ēšana, kā arī atkārtoti vai neārstēti akūti iekaisumi. Gandrīz vienmēr aknu, žultspūšļa slimībām un aizkuņģa dziedzera darbības traucējumiem kā blakusparādība ir gastrīti un enterokolīti. Tāpat gremošanas traucējumi var būt sirds, podagras, reimatisma, plaušu un nieru slimību, asinsslimību gadījumos.

 

Pēc izcilās latviešu ārstes homeopātes un skolotājas Rasmas Kalniņas grāmatas „Homeopātiskais mājas ārsts” ieteikumiem, pirmie soļi dabiskai gremošanas orgānu atveseļošanai, ir šādi:

  • kārtīgi, regulāri,
  • jāatsakās no alkohola, kafijas, stipras tējas,  
  • jāatsakās no kairinošiem, trekniem (arī trekniem un saldiem!) ēdieniem;
  • nav ieteicami bieži zirņu un pupiņu ēdieni,
  • jāēd noteiktā laikā, nedrīkst pieēsties vakarā (lai neveidojas aptaukošanās!).

 

Individuālām hroniskām  gremošanas orgānu slimībām ir nepieciešama vizīte pie ārsta-homeopāta, jo tikai šādi var izrakstīt nepieciešamos līdzekļus veiksmīgai ārstēšanai.

 

Lai gūtu nelielu ieskatu, kā ārsts-homeopāts var piemeklēt piemērotākās zāles, skaties zemāk:

Homeopātiskie līdzekļi gremošanas orgānu ārstēšanai

 

Simptomi: balti aplikta mēle, slāpes (gribas alu), dedzināšana. Mutē skāba, rūgta vai metāliska garša, sliktāk pēc ēšanas. Bada sajūta. 1-2 stundas pēc ēšanas pakrūte kā piebāzta, gribas izvemties. Saslimšana pārpūles, dusmu, alkohola un asu ēdienu lietošanas, neregulāra dzīvesveida un ēšanas sekas. Sāpes var būt periodiskas, kad kuņģis tukšs. Tās var izstarot uz muguru. Vēdera izeja ar izteiktu veltīgu dzīšanos. Izkārnījumi mazās porcijās.

Līdzeklis: Nux vomica D3-6-12 (vemjamais rieksts).

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Simptomi: mutē rūgta garša, it sevišķi no rītiem atmostoties. Mēle bieži balti aplikta, nav ēstgribas, nav garšas sajūtas. Mute sausa, bet slāpju nav.

Pēc trekna un skāba ēdiena pakrūtē dedzina, it sevišķi pēc cūkas gaļas. Var būt vemšana ar gļotām, žulti un galvassāpēm, reiboņi. Pretīgums pret gaļu, maizi, sviestu. Izkārnījumi pašķidri, gļotaini ar mainīgu krāsu. Vēdera izeja bieži vien var būt pēc pusnakts. Sāpīgi hemoroīdi, kas var bieži asiņot.

Līdzeklis: Pulsatilla D4  Pulsatilla pratensis – pļavas silpurene). Ieteicams maigām, mazasinīgām, nervozām, sievišķīgām, blondām vai sarkanmatainām personām ar zilām acīm.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

 

Simptomi: dedzināšana kuņģī, mutē, tūplī. Kuņģī aukstuma sajūta, liels salīgums, bailes no svaiga gaisa un kustībām, necieš pieskaršanos.

Smirdīga elpa, deg mēles galiņš. Slimnieki ir robusta izskata, pilnasinīgi, flegmātiski cilvēki. Mēle sausa, mutes kaktiņos čūlas. Siekalošanās, paaugstināta kuņģa skābe. Stipra vēdera uzpūšanās, caurejas, ļoti sāpīgi, asiiņojoši hemoroīdi. ”Tūplis kā brūce”. Vēders iziet vairākas reizes dienā, mazām porcijām, ar gļotām.

Līdzeklis: Capsicum annuum D4 (kajēnas pipari)

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Simptomi: mainīga ēstgriba, skābas, rūgtas vai tukšas atraugas. Mute sausa, lielas slāpes. Vēders uzpūties, urkšķ, rūc, it sevišķi pirms vēdera izejas, tā lejasdaļā. Var būt pēkšņa caureja, pie tam agri no rīta, ar lielu dzīšanos. Izkārnījumi dzelteni, ūdeņaini, smirdīgi, rada čūlas. Bieži ir gļotu kunkuļi. Tūplis kā brūce, sauss. Izkārnījumi var nākt kopā ar urīnu vai gāzēm un pat nepamanīti. Pēc vēdera izejas ļoti liels vājums. Ja ir aizcietējumi – arī stipra dzīšanās un daudz gāzu, gļotas ar asins piejaukumu. Jebkurā gadījumā izkārnījumi tiek it kā „izšauti” ar lielu spēku. Dzīšanās notiek vēl arī pēc vēdera izejas. Hemoroīdi.

Līdzeklis: Aloe D3 (Aloe soccotrina – alveja). Šis līdzeklis labi palīdz zarnu trakta un aknu un žultspūšļa slimniekiem, it sevišķi, ja slima resnā zarna.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Neatradi sev atbilstošu aprakstu? Ieskaties on-line homeopātisko zāļu krātuvē:

Homeopātiskie līdzekļi gremošanas orgānu ārstēšanai:

http://homeopatiskaszales.eu/lv/gremosanas-organu-slimibu-arstesana.html

 

Visprecīzākajai diagnozei ļoti iesakām sazināties ar ārstu-homeopātu un veikt atbilstošas analīzes, ja nepieciešams!

Uzgaidiet... loading