Kā dabiskā veidā atvieglot caurejas ārstēšanu?

Caureja, tici vai ne, ir dabiska organisma aizsargreakcija kā atbrīvoties no nevēlamām vielām, baktērijām, parazītiem, vīrusiem un to izdalītajiem toksīniem organismā.Tā var būt arī kā alerģiska reakcija pret kādu no pārtikas produktiem (piena un cukura nepanesība). Caureja dažreiz var rasties no hroniskiem gremošanas orgānu traucējumiem un liela emocionāla stresa.

Jo biežāka vēdera izeja, jo lielāks ūdens un sāļu zudums organismā un pastāv dehidratēšanās (atūdeņošanās) risks, kas sevišķi bīstami ir maziem bērniem un veciem cilvēkiem.

 

Kā dabiskā veidā atvieglot caurejas ārstēšanu?

Vienalga, lai arī kāds būtu šīs nepatīkamās un bieži pēkšņās kaites iemesls, ir vairākas iespējas kā par sevi  parūpēties, lai vēders sāktu normāli darboties ātrāk, un stiprinātu gremošanas orgānu darbību turpmāk.

 

Pirmie soļi, lai veiksmīgāk apturētu caureju dabiskā veidā, ir:

  1. Dzert ūdeni. Lai atjaunotu ūdens rezerves, ko organisms ir patērējis, cīnoties ar  caureju, nepieciešams uzņemt ap puslitru šķidruma stundā. Visātrāk savam ķermenim palīdzēsi, ja dzersi siltu dzērienu, lai zarnas nejustu atšķirību starp ķermeņa temperatūru un uzņemto šķidrumu. Izvēlies nesaldinātus dzērienus un izvairies no cukurotiem vai piena produktiem, jo cukuri un piena baktērijas, arī kofeīnu saturoši dzērieni var lieki kairināt zarnu traktu (izņēmums - probiotiskie piena produkti, skaties zemāk!). Izvēlies piparmētru, stipru kumelīšu tēju, melno tēju, pievienojot ingvera šķēlīti, lai ātrāk sajustu mundrumu.
  2. Ēst uzmanīgi. Bieži caurejas laikā apetīte pazūd, tomēr jāatceras, ka pareizi izvēloties uzņemto ēdienu un tā daudzumu, var ātri atjaunot vitamīnu un minerālvielu daudzumu organismā. Ēdienu labāk uzņemt vairākās mazās porcijās, lai neradītu lieku slodzi organismam, turklāt izvēlēties nomierinošus, viegli sagremojamus ēdienus. Pirmās dienas vislabāk ēst pilngraudu produktus, arī rīsus, iekļaut ēdienkartē augļus un dārzeņus.Piemēram, banāni un linsēklu eļļa dabiski palīdzēs atjaunot organisma darbību. Tos kopā ar citiem augļiem var pagatavot smūtijā. Svarīgi ir rūpīgi skatīties organisma reakciju uz uzņemto pārtiku un uzreiz pārtraukt, ja pašsajūta pasliktinās. Augļi un dārzeņi var saturēt dabiskos cukurus, kuri var radīt diskomfortu, var izpausties arī alerģiskas reakcijas uz kādu no pārtikas produktiem.
  3. Papildināt uzturu ar vēderam ārstnieciskiem produktiem. Lai ātrāk atjaunotu labu pašsajūtu, noderīgi atcerēties šos dabīgos līdzekļus, kas palīdzēs cīņā ar caurejas izraisītām sekām un arī laikā, kad jūsu ķermenis vēl cīnās ar to:
    1. Alvejas sula. Dziedē sakairinātās zarnu sieniņas un viegli sadalās organismā, tādā veidā neradot papildu slogu.
    2. Probiotiķi. Viszināmākie ir kefīrs, jogurts un citi skābpiena produkti (lieto tos, kas nākuši tikai no bioloģiskām saimniecībām!), tomēr ir vērts atcerēties arī skābētus kāpostus(tikai tādus, kam skābēšanai nav pievienots etiķis, jo tas nogalina labvēlīgās baktērijas).Tie satur ne tikai probiotiskās baktērijas, bet arī tik nepieciešamos vitamīnus un minerālvielas, kurus ķermenis zaudē slimošanas laikā.
    3. Šķiedrvielas. Linsēklas un čia sēklas, tie ir dabiski produkti, kuri palīdzēs noregulēt vēdera izejas biežumu un konsistenci.
  4. Atpūsties. Tas ir svarīgi pie katras saslimšanas.. Caurejas gadījumā ir nepieciešams vismaz 8 stundu miegs naktī, kā arī papildus tam svarīgi dot ķermenim iespēju atkopties, lai atveseļošanās prasītu īsāku laiku un tas netiktu pakļauts citām saslimšanām.

 

Kā jau zināms, mūsu veselība ir  atkarīga no mūsu zarnu trakta imūnās sistēmas, tāpēc rūpējoties par to, uzlabosies visa ķermeņa veselības stāvoklis un arī noskaņojums.

Noteikti vērsies pie ārsta, ja caurejas laikā parādās pēkšņas, ļoti spēcīgas spazmatiskas sāpes, vemšana, sākas drudzis vai izdalījumos redzi asinis vai gļotas.

Uzgaidiet... loading