Biežākie iemesli vizītēm pie vetārsta-homeopāta. Skaidro Dr.vet. Ilze Pētersone.

Jau rakstījām par jaunumu pasaulē, kas nu jau 10 gadus jau tiek praktizēts Latvijā - homeopātija dzīvniekiem jeb dzīvnieku ārstēšana ar dabiskiem preparātiem. Šoreiz vetārste-homeopāte Dr. Ilze Pētersone stāsta par to, kādos gadījumos šobrīd visbiežāk dzīvnieku saimnieki vēršas pie vetārsta-homeopāta.

 

Biežākie iemesli vizītēm pie vetārsta-homeopāta, ir:

  • akūta trauma, saindēšanās;
  • kaulu sistēmas traucējumi - piemēram, dzīvnieciņam augot;
  • ādas problēmas - nieze, smaka, diskomforts;
  • gremošanas traucējumi.

 

Kā atzīst Dr. vet. Pētersone, pēdējās divas saslimšanas iet roku rokā un bieži vien nav iespējams pateikt, kas ir radies pirmais. Vajag rēķināties ar pacietību, kamēr, dzīvnieciņu ārstējot, izdosies uzzināt patieso slimības būtību un to novērst. Kāpēc? Bieži vien slimības simptomi nav pamanīti vai ir apspiesti jau gadiem - dažreiz var paiet pat gadi, kamēr izdodas saprast, kas ir patiesais saslimšanas cēlonis.

 

Cits iemesls, kāpēc mājdzīvnieku saimnieki vēršas pie vetārsta-homeopāta, ir uzvedības traucējumi. Piemēram, suns ir pārāk bailīgs, agresīvs, varbūt tikai uz specifiskām lietām, kas saimniekiem rada problēmas. Arī šeit iemesli bieži vien var būt seni, bieži vien tā ir situācija ģimenē – attiecības ar citiem dzīvniekiem, bērniem un citiem ģimenes locekļiem, suņa nepietiekama nodarbināšana,iespējams, ka problēmas ir ietekmējušas arī suņa šķirnes ģenētiskās īpatnības - var paiet laiks, kamēr atklāj cēloni. Tomēr vetārste atzīst, ka homeopātija arī šādos gadījumos spēj līdzēt.

 

Pavasara, vasaras sezonai tuvojoties, bieži nāk suņu īpašnieki ar sūdzībām, ka no acīm nāk izdalījumi - tās pūžņo, īpaši no rītiem, bet arī dažreiz visas dienas garumā. “Tā ir pavisam dabiska reakcija, jo acis tīrās - it īpaši, ja suns pa pļavu skrējis (..) vai racis zemi. Acis būs piebirušas ar zemi vai putekšņiem, un vienkārši tīrās,” skaidro Dr.vet. Pētersone. Koliji, vācu aitu suņi – sava slaidā (garā) deguna un acu gļotādas dziļāka konjuktīvas maisiņu dēļ tās ir tās šķirnes, kurām to var novērot biežāk kā citām.

Dažreiz iemesls izdalījumiem no acīm var būt alerģiskas reakcijas, īpaši kucēniem, kam ķermenis var straujāk reaģēt uz apkārtējās vides pārmaiņām. Tam arī var līdzēt homeopātiskie preparāti, pilieni, piemēram, ar kliņģerītēm. Protams, dažreiz izrādās, ka šīs alerģiskās reakcijas ir pamats nopietnākām veselības problēmām, tomēr to noskaidro ārstēšanas ceļā. Tāpēc, kā smaidot saka ārste - gluži bez ievērības atstāt šos izdalījumus nevajadzētu, tomēr ne vienmēr vajadzētu arī ļoti uztraukties.

 

Ar ko rēķināties, ejot uz pirmo vizīti pie vetārsta-homeopāta?

Tas var atšķirties pēc kaites. Akūtajām saslimšanām piemeklēt preparātus var salīdzinoši raiti. Ja ir hroniskas saslimšanas, tad saimniekam jārēķinās ar ilgāku pirmo vizīti, kurā vetārsts iztaujās saimnieku par mājdzīvnieka raksturu, ieradumiem, iepriekšējām ārstēšanām vai potēm, mīļākiem ēdieniem, bailēm, sadzīvošanu ar citiem dzīvniekiem vai bērniem, pieaugušajiem, kā arī citu informāciju par dzīvnieciņu. Informāciju ievāc jau no pašiem pirmajiem mīluļa dzīves mēnešiem, cik agri vien saimniekam pieejama informācija.

 

Dažreiz tieši tādēļ, ka saimnieki par vairākām lietām nav ikdienā aizdomājušies vai ievērojuši, nepieciešama vēl otrā vizīte, kurā šo informāciju saimnieks ir piefiksējis un papildina jau izrunāto informāciju. To visu ņemot vērā, vetārsts-homeopāts piemeklē līdzekļus ārstēšanai.

 

Vairāk skaties video!

Uzgaidiet... loading