Ievads homeopātiskajos preparātos - stāsta ārste-homeopāte Dr. Dace Gaile.

Homeopātija ir vairāk kā 200 gadus sena ārstēšanas metode, kuras pamatlicējs ir J.F. Zamuēls Hanemans. Homeopātijas pamatprincips ir – līdzīgu arstē ar līdzīgu.

 

Homeopātiskos preparātus iegūst no:

  • augu valsts (piemēram, beladonna jeb melnā vilkoga; zilā kurpīte),
  • minerālu valsts (piemēram, Islandes lava, sāls);
  • dzīvnieku valsts (piemēram, bites, čūsku dzeloņi).

 

Kā notiek atšķaidīšana jeb potencēšana?

 

Vispirms no iepriekš minētajām izejvielām tiek iegūtas tīrtinktūras. Tad tīrtinktūras atšķaida. Turpinot atšķaidīt, iegūst arvien lielāku atšķaidījumu. Jo lielāks atšķaidījums, jo lielāka preparāta potence.

Augstas potences preparātus var nozīmet tikai ārsts-homeopāts, tikai un vienīgi pec tam, kad ir ievākta anamnēze par cilvēku (anamnēze - cilvēka dzīves apraksts un ģimenes slimības vēstures ievākšana).

 

Lai izprastu pašus homeopātisko preparātu pamatus, var palīdzēt Dr. Gailes piemērs ar Latvijā bieži sastopamo augu - zilo kurpīti. Šis augs, kas zied daudzos Latvijas dārzos ar ziliem ziediņiem, pēc būtības ir indīgs. Cilvēkam no tā var sākties krampji, trauksme un bailes. Homeopātijā no šī auga iegūst pamatvielu, kuru potencējot (atšķaidot) var ārstēt bērnu, kam pie augstas temperatūras sāk rasties krampji. Augstāku atšķaidījumu no šī paša preparāta var lietot panikas, trauksmes gadījumā.

 

Līdz ar to, vienkāršiem vārdiem sakot, homeopātiskie preparāti tiek piemeklēti uz līdzības principa - dabiskā izejviela, no kuras iegūts preparāts, visbiežāk, patērēta to dabiskajā stāvoklī, cilvēkam rada pretējo efektu.

 

Tomēr ņem vērā, ka šis ir patiesi vispārināts skaidrojums! Kā stāsta Dr. Gaile, katram preparātam ir sava stipruma pakāpe, savs pielietojums, kura izrakstīšana diviem cilvēkiem ar vieniem un tiem pašiem simptomiem var būtiski atšķirties.

 

Skaties vairāk video intervijā ar ārsti-homeopāti Dr. Gaili!

Uzgaidiet... loading