Kā nātreni ārstē homeopātijā

Nātrene ir viena no izplatītākajām alerģiskajām saslimšanām. Tā bieži vien saasinās pavasara mēnešos, tomēr var pēkšņi parādīties arī ķermenim alerģiski reaģējot uz pārtikas u.c. produktiem visa gada garumā.

Tas gan nav viss. Nātrenes pamatā ir organisma nepareiza reakcija uz kādu iekšēju (bojāti zobi, hroniskas iesnas u.c.) vai ārēju (putekļi, zāles, augi, smakas u.c.) kairinātāju.

 

Kā ārstēt nātreni ar homeopātiskiem līdzekļiem?

Sniegsim ieskatu biežāk sastopamajos homeopātiskajos līdzekļos, kurus ārsts-homeopāts mēdz izrakstīt nātrenes ārstēšanai bērniem vai pieaugušajiem.

 

Ņem vērā, ka katram cilvēkam, balstoties uz viņa raksturu, veselības vēsturi, paradumiem, vecumu, dzimumu, u.c. faktoriem, var piemeklēt pilnīgi citus līdzekļus. Lai noskaidrotu precīzi, kas der Tev vai Tavas ģimenes locekļiem, iesakām vērsties pie ārsta-homeopāta.

 

Pēc kādiem simptomiem un īpašībām ārsts var piemeklēt homeopātiskos līdzekļus nātrenes ārstēšanai bērniem un pieaugušajiem:

 

Apis D3 – Apis mellifica – bites

Simptomi: izsitumi bāli, var būt kā pūslīši, pietūkums, stipra nieze. Āda „deg”. Slāpju nav. Labāk no vēsiem apliekamajiem, vēsā telpā. Sliktāk – siltumā, pēcpusdienā, naktī pēc gulēšanas.

Viens no nātrenes ārstēšanas pamatlīdzekļiem. Labi der arī pēc insektu dzēlieniem, iekšķīgi un ārīgi, jo novērš niezi un pietūkumu.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā, akūtā gadījumā – pa 5 pilieniem ik pēc 1-2 stundām.

 

Urtica urens D3 – asā nātre

Simptomi: sarkani, sīki, saplūstoši izsitumi ar ļoti lielu niezi, dedzināšanu. Sevišķi ieteicams, ja nātrene radusies pēc zivju vai vēžu ēšanas.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā, akūtā gadījumā – pa 5 pilieniem ik pēc 1-2 stundām.

 

Mezereum D3 – Daphne mezereum – zalktene

Simptomi: visādu veidu izsitumi ar neciešamu niezi. Nieze var būt arī bez izsitumiem, kasot tā pastiprinās, maina vietu. Ļoti daudz sīku tulzniņu uz sarkana pamata, tās saplūst, plīst, mitrojas, rada biezas kreveles. Zem krevelēm veidojas strutas, it sevišķi galvā. Labi der niezes ārstēšanai veciem cilvēkiem.

Deva: pa 10 pilieniem 2-3 reizes dienā.

Sulfur D4-6-12 – sērs Pamatlīdzeklis pret nātreni!

Simptomi: āda sausa, grumbaina, tāda kā netīra, bieži uz muguras vai sejas strutainas, sāpīgas pumpas. Āda krokās kļūst jēla. Visdažādāko veidu izsitumi, kas niez un „deg”, no kasīšanās slimnieka stāvoklis vēl pasliktinās un naktī kļūst pilnīgi neizturams, jākasās arī miegā. Cilvēks stipri svīst. Neraugoties uz mazgāšanos, kas pašsajūtu pasliktina, šķiet, ka ķermenis nelabi ož. Ļoti smirdīgi pēdu sviedri, kas var radīt čūlas.

Deva: sākumā, kad nieze ir akūta Sulfur D4 pa 1 tabletei 2-6 reizes dienā, vēlāk Sulfur 6 vakaros, vēl vēlāk Sulfur 12 vienu reizi nedēļā, lai novērstu atkārtošanos.

----

Neatradi sev atbilstošu aprakstu? Ieskaties on-line homeopātisko zāļu krātuvē:

Homeopātiskie līdzekļi nātrenes ārstēšanai:

http://www.homeopatiskaszales.eu/lv/natrenes-arstesana.html

 

Visprecīzākajai diagnozei ļoti iesakām sazināties ar ārstu-homeopātu un veikt atbilstošas analīzes, ja nepieciešams!

Uzgaidiet... loading