Intervija ar ārsti-homeopāti Daci Gaili

Kādi ir ārsti-homeopāti Latvijā, un kādu noderīgu informāciju viņi var pastāstīt par ārstēšanos, izmantojot homeopātiskus līdzekļus?

Sākam blogu sērijas, kurās iepazīstināsim Tevi ar ārstiem-homeopātiem Latvijā. Pirmais blogs - par ārsti-homeopāti Dr. Daci Gaili.

 

Ceļš no ķirurga uz ārstu-homeopātu

Tāpat kā ikviens ārsts Latvijā, arī Dr. Gaile ir studējusi klasisko medicīnu. Viņas sapnis bija kļūt par ķirurgu, tomēr pēc apmaiņas programmas Vācijā, Magdeburgā, studējot ķirurģiju, Dr. Gaile pēc studijām nolēma turpināt internatūru internejā medicīnā

 

Dr. Dace stāsta, ka jau no bērnības mamma ir bieži piemeklējusi homeopātiskos preparātus saslimšanas gadījumā, kurus tajā laikā varēja iegādāties Homeopātiskajā aptiekā, Rīgā, Vaļņu ielā.

 

Tāpēc jau laikā, kad Dr. Dace Gaile strādāja Gaiļezera slimnīcā, viņai pastiprinājas interese par ārstēšanu ar homeopātiskiem līdzekļiem, un 1993.gadā viņa uzsāka mācības pie Latvijas homeopātijas speicālistiem (daktere Limba Benita, Rasma Kalniņa, Vija Samuss).

 

1993.gadā decembrī Dr. Dace Gaile saņēma uzaicinājumu ierasties pie Dr. Jirgena fon Rozena Vācijā, iepazīsties ar ārstēšanas metodēm, kurās plaši tika pielietota arī homeopātija.

 

Viesošanās laikā Dr. Jirgens fon Rozens izteica piedāvājumu iztulkot latviešu valodā grāmatu - “15 soļi hronisku slimību ārstēšanā.”, ko Dr. Dace Gaile arī izdarīja, un medicīnas akadēmijas apgādā šī grāmata tika izdota 1995. gadā.

 

“Laikam ejot, es sapratu, ka ar to ir par maz. Tas bija kā piliens jūrā, tomēr (šīs mācības bija arī) kā liels kuģis ar lielām burām, kas mani aizveda tālākos ūdeņos,” stāsta ārste-homeopāte. 2002. gadā Dr. Gaile uzsāka mācības homeopātijas dzimtenē – Vācijā, kuras ilga 6 gadus. 2008.gadā Dr. Dace Gaile pabeidza studijas.Homeopātijas pamatideja

“Homeopātijas pamatprincips (ir), ka es stiprinu Tevi, Tavus dzīvības spēkus, un slimība pati atkrīt,” skaidro Dr. Gaile. Vienkārši sakot, stiprinot savu dabisko spēju cīnīties ar slimībām, jeb imunitāti, mēs esam izturīgāki pret slimībām.

 

Homeopātijā, ārstējot pacientu slimības, simptomi atkāpjas no ķermeņa augšas uz leju un no iekšas uz āru, kā, piemēram, ārstējot dermatītu (ādas iekaisumi).

 

Homeopātijā, gluži kā tradicionālajā medicīnā, ja nevaram palīdzēt pacientam, tad mēs nedrīkstam arī kaitēt (radīt jaunus simptomus, blaknes).

 

Daktere Dace Gaile arī uzsver - jo ātrāk pacients atnāk pie ārsta-homeopāta, jo ātrāk ir iespējas pacientam palīdzēt akūtos saslimšanas gadījumos. Hroniskām saslimšanām jārēķinās ar ilgāku ārstēšanās periodu.

 

Ārstēšana ar homeopātiju ir ne tikai darbs, bet arī dzīves veids, uzskata Dr. Gaile. “Jo vairāk strādā, jo vairāk jāmācās,” viņa smaidot saka. “Pats galvenais, nākot uz vizīti pie ārsta-homeopāta, ir - atnākt,” saka Dr. Gaile.

 

Kā notiek vizīte pie ārsta-homeopāta

Dr. Gaile par vizīti pie ārsta-homeopāta izstāsta kopumā. Pirmajā vizītē pie ārsta-homeopāta top anamnēze - cilvēka dzīves apraksts un ģimenes slimības vēstures ievākšana. Kad informācija ievākta, ārstam jāpielieto gados krātās zināšanas, lai piemeklētu konkrētajam cilvēkam konkrētu preparātu.

 

Skaties pilnu interviju video!

Uzgaidiet... loading