Intervija ar ārsti Ilzi Pētersoni

Lai arī Latvijā jau šobrīd pastāv veterinārā homeopātija, plašākai sabiedrībai tā kļūst atpazīstamāka šobrīd. Uzrunājām veterināro ārsti Ilzi Pētersoni, kura bija viena no pirmajām Latvijā, kas sākusi praktizēt veterināro ārstēšanu, pielietojot homeopātijas principus.

Šajā bloga ierakstā - iepazīsimies ar vetārsti-homeopāti, kā arī noskaidrosim, kādus dzīvniekus Latvijā jau ārstēt ar homeopātiskiem līdzekļiem.

 

Vetārstes interese par homeopātiju - bērnu dēļ

Dr.vet. Ilze Pētersone par homeopātiju sāka interesēties bērnu dēļ: “Bija grūti tikt galā ar parasto medicīnu, un man ieteica aiziet pie homeopāta uz vizīti. Tā arī sākās - kļuvu uzticīgs klients, aizvedu savu ģimeni.” Pēc laika, Dr. Gaile (ārste-homeopāte) uzdāvinājusi grāmatu par veterināro homeopātiju, un sakritības pēc arī Latvijā zināms vetārsts Juris Tolpežņikovs organizējis pirmos homeopātiskos vetārstu kursus pie vetārsts-homeopāta Pītera Gregorija no Lielbritānijas. Visi kursu dalībnieki esot bijuši pietiekoši ieinteresēti mācīties padziļinātāk, un studijas no kursiem pāraugušas vairāku gadu garumā. Visi mācību pirmsākumi notikuši tieši pirms 10 gadiem, un ārste turpina mācīties vēl joprojām. Savā praksē viņa izmanto gan homeopātiju, gan tradicionālo medicīnu dzīvniekiem.

 

Veterinārā homeopātija Latvijā

“Veterinārā homeopātija kļūst aizvien populārāka,” stāsta Dr.vet. Pētersone. Galvenokārt cilvēki paši sāk par to interesēties, visbiežāk tādu pašu iemeslu dēļ, kas pašu vetārsti pievērsa homeopātijai - tradicionālā medicīna nespēj līdzēt, un mīluļu saimnieki meklē citas alternatīvas. Latvijā ir vairākas klīnikas, kurās praktizē ārstēšanu ar homeopātiju.

Kam der homeopātija dzīvniekiem? Gan suņiem, gan kaķiem, gan citiem lielākiem un mazākiem mājdzīvniekiem. “Teiksim, govju ganāmpulkā - ļoti bieži praktizē to, ka ārstē visu govju ganāmpulku, diezgan veiksmīgi, ar homeopātiskiem līdzekļiem,” skaidro veterinārā ārste. Arī Zooloģiskajā dārzā mītošajiem dzīvniekiem pielietojot homeopātisku ārstēšanu.

 

Pirmais pacients - Labradors Ergo

“Es ļoti labi atceros savu pirmo homeopātisko pacientu - suņu puiku, labradoru Ergo - nu jau viņš ir zolīdos gados,”ar pieredzi dalās Dr. vet. Pētersone. Sākumā vetārste esot izbijusies, vai viņa būs pietiekami kvalificēta, lai tiktu galā ar Ergo diezgan nopietno kaiti, tomēr beigās viss esot beidzies veiksmīgi. Labradors ļoti labi uzņēmis homeopātiju, ar saimniekiem izveidojies ļoti labs kontakts, un visu mūžu, ja kāda kaite parādās, Ergo to veiksmīgi ārstē homeopātiskā ceļā.

 

Noskaties visu interviju video! Seko līdzi arī turpmākajām video sērijām, kurās Dr. vet. Pētersone pastāstīs citu interesantu un noderīgu informāciju par veterināro homeopātiju.

 

Uzgaidiet... loading