Homeopātija un drudža ārstēšana

Pretdrudža līdzekļi ir vielas, kas samazina paaugstinātu ķermeņa temperatūru. Vairums saaukstēšanās slimību, tāpat kā citas iekaisuma slimības, sākas ar ķermeņa temperatūras paaugstināšanos. Tā ir normāla ķermeņa reakcija pret patogēniem mikroorganismiem un vīrusiem, tāpēc ķermeņa temperatūru, kas ir līdz 38 °C, nevajadzētu pazemināt, jo tā ir svarīgs ierocis cīņā ar patogēniem. Svarīgi atcerēties, ka šādos gadījumos ir jādzer daudz ūdens, lai kompensētu tā zudumu. No zāļu tējām var izmantot tādas, kam ir sviedrējošas īpašības – liepziedi, aveņu lapas un plūškoka ziedi. Līdz diagnozes noskaidrošanai var dot homeopātiskos līdzekļus, kas atvieglos slimnieka stāvokli. Vēlams izmantot zemās (D3, C3, C6) vai vidējās potences (C12, C30).

Aconitum – drudzi izraisa saaukstēšanās, izmirkšana. Slimniekam sārta seja, karsti, nemiers, bailes. Šāds cilvēks nesvīst, tāpēc āda ir sausa, kā arī ir novērojamas lielas slāpes. Iespējams sauss un sāpīgs klepus un spēcīgas galvassāpes. Raksturīgi, ka slimības sākums ir vakarpusē.

Belladonna – drudzis ir pārkaršanas, svīšanas, caurvēja, auksta vēja sekas. Parasti ir ļoti augsta temperatūra. To pavada murgi un pārmērīga jūtība pret kairinātājiem (spilgta gaisma un kustības). Slimnieka ķermenis un seja ir karsti, bet deguns un ekstremitātes – aukstas. Iespējamas pulsējošas galvassāpes un deguna asiņošana.

Bryonia – izteikta salauztības sajūta, lūpas sausas, mēle sausa un aplikta. Liela vēlme dzert daudz vēsa dzēriena, jo no karsta kļūst sliktāk. Seja pelēcīga un sakritusies, āda sausa, karsta. Augsta temperatūra, ko pavada stipra svīšana, un sviedriem ir skāba smaka. No katras kustības un pieskāriena kļūst sliktāk. Iespējams sauss, mokošs klepus. Parasti šādi simptomi ir gripas, bronhīta un pneimonijas gadījumā.

Pulsatilla – dažādi iekaisumi (elpceļu, ausu, gremošanas trakta). Galva karsta, bet rokas un kājas aukstas. Deguna tūska, iesnas – sākumā šķidras, pēc tam biezas, dzeltenzaļganas. Sauss klepus, it sevišķi naktīs. Siltumā pašsajūta uzlabojas. Ļoti labi palīdz gaišmatainiem slimniekiem ar bālu ādu, lēnu, padevīgu dabu un mainīgu garastāvokli.

Ja īsti nav skaidra drudža simptomātika, tad var izmantot arī kompleksos preparātus.

Aconitum cpl. (Aconitum D3, Belladonna D3, Bryonia D3) – saaukstēšanās, paaugstināta temperatūra, īpaši pēc pārsalšanas un izmirkšanas.

Eupatorium cpl. (Eupatorium D3, Eucalyptus D3, Aconitum D3, Bryonia D3, Gelsemium D5) – gripa, drudzis, saaukstēšanās ar salauztības sajūtu, galvassāpēm, drebuļiem, nespēku.

Uzgaidiet... loading