Kas ir angīna un pirmie soļi tās dabiskai ārstēšanai

Angīna ir rīkles gala un mandeļu iekaisums. Bieži tā ir saaukstēšanās un infekcijas slimību (it sevišķi difterijas, skarlatīnas) blakusparādība vai arī atsevišķa akūta vai hroniska saslimšana.

 

Kādi ir angīnas simptomi:

  • grūti norīt siekalas vai ēdienu; dažreiz rijot sāpes izstarojas līdz ausīm;
  • lielas sāpes kaklā un ausu rajonā;
  • apsārtušas mandeles un gļotāda ap tām;
  • dzeltenīgi aplikumi uz mandelēm un mēles;
  • palielinājušies limfmezgli rīkles un kakla rajonā (to var just, viegli paspiežot uz tiem);
  • galvassāpes un paaugstināta temperatūra.

 

Kāpēc angīnu ir īpaši svarīgi “izgulēt”, izārstēt?

 

Tā, kā angīna ir iekaisums, to vajadzētu uztvert nopietnāk par parastu saaukstēšanos, un ievērot ārsta noteikto gultas režīmu.

Ja to nepilnīgi izārstē, tā var ietekmēt sirds vārstuļu, nieru un locītavu veselību ilgtermiņā. Neizārstēta angīna var arī kļūt hroniska un parādīties katru reizi, kad ir saaukstēšanās.

 

Kādi ir dabiski veidi, kā ārstēt angīnu?

Īpaši aktuāli šis ir grūtniecēm un jaunajiem vecākiem viņu bērnu ārstēšanai. Šeit vari iepazīties ar trīs elementāriem pasākumiem, kas dabiski visvairāk palīdzēs ķermenim ātrāk izārstēties no angīnas.

 

! Kas svarīgi - kā jau rakstījām, angīna ir nopietns iekaisums, un šo rakstu ļoti rekomendējam uztvert kā papildus darbības, ko veikt ārsta norādēm un konkrēti piemeklētām zālēm angīnas ārstēšanai.

 

1 Miegs. Jau sen zināms, ka miegā ķermenis atjaunojas, tāpēc daudz miega ir sensens  padoms, kas darbojas arī mūsdienās. Ja mazus bērnus nav tik viegli pierunāt gulēt, ieteicams vienkārši viņiem nodrošināt maksimāli mierīgu vidi bez liekiem uzmanības kairinājumiem.

 

2 Daudz šķidruma. Ķermenim tas palīdzēs ātrāk “izskalot” ārā nevajadzīgās vielas. Parūpējies, lai tas nav ļoti karsts, gāzēts, cukurots vai skābs dzēriens - tie visi iekaisušās mandeles var tikai vairāk sakairināt.

Vieni no dabiskajā medicīnā sastopamākajiem augiem angīnas ārstēšanā ir timiāns jeb mārsils, fenhelis un lakricas sakne.

Aptuveni ceturtdaļu tējkarotes ar augu aplej ar glāzi verdoša ūdens, ļauj, lai atdziest, nokās un pievieno tējkaroti medus. Arī medus ir spēcīgs antibakteriāls un antivīrusu līdzeklis, tāpēc dzēriena iedarbība būs lielāka.

Grūtniecēm būtu ieteicams pirms šo augu, īpaši lakricas, lietošanas konsultēties ar ārstu par devām.

 

3 Atsakies no nedabīga ēdiena. Tā, kā angīna ir iekaisums, ķermenis ātrāk atveseļosies, ja ēdīsi to, kas ķermenim nepastiprina iekaisumu. Gaļa, rafinēti, apstrādāti ēdieni, kurus var gatavus nopirkt veikalā, cukuroti ēdieni - ne par velti ārsti iesaka no tiem izvairīties. Tie ķermenim sekmē iekaisuma veidošanos, kas ir lielākās daļas slimību pamatā. Turpretim svaigi augļi, dārzeņi, Omega3 bagāti ēdieni ķermeni stiprina, dabiski to atjauno un palīdz no iekaisuma atbrīvoties ātrāk. No Omega3 produktiem ieteicamas linsēklas, valrieksti, kaņepju sēklas. Ja uzturā lieto zivis, parūpējies, lai tās nenāktu no jūras vai mākslīgajām audzētavām, jo tās var saturēt dzīvsudrabu, augšanas hormonus un antiibiotkas, kas ķermenim var tikai kaitēt.

 

Pēc tam, kad angīna ir izārstēta, ieteicams arī nomainīt zobu birsti, lai aizkavētu baktēriju atkārtotu nokļūšanu mutes dobumā un rīklē.

Uzgaidiet... loading