Kāpēc homeopātija der bērniem

Gadiem ejot, arvien vairāk jauno vecāku izvēlas homeopātiskos līdzekļus savas un jaunākās paaudzes veselības uzlabošanai.

Iemesli ir vienkārši:

  • Homeopātiskos līdzekļus veido tikai no dabiskām sastāvdaļām.
  • Tie praktiski neizraisa blaknes.
  • Homeopātija darbojas pēc “līdzīgs ārstē līdzīgu” principa, vairojot cilvēkā dabisko līdzsvaru, nevis ārstējot vienu konkrētu ķermeņa daļu, iespējams, disbalansā ievedot citas.

 

Līdz ar to, iespējams, atveseļošanās periods ir garāks, tomēr stabilāks. Tas ir īpaši svarīgi augošam organismam, jo samazinās iespēja, ka gadu gaitā parādīsies kādas pēkšņas alerģijas, utt.

 

Ārstējot bērnus ar homeopātiju, ārsts-homeopāts sākumā rūpīgi iepazīsies ar bērnu un arī vecākiem. Simptomi, pēc kuriem nosaka bērniņa tipu, lai atrastu piemērotākās zāles veselības līdzsvarošanai, ir vairāk nekā tūkstotis. Ārsts iztaujā par bērna raksturu, emociju izpausmēm, veselību, izturēšanos, piemēram, kā viņš guļ, kā spēlējas, kā ķermenis reaģē uz, piemēram, temperatūras paaugstināšanos. Arī vecāku veselība, raksturs, ieradumi, bieži tiek ņemti vērā - ne tikai iedzimtības dēļ. Kā daudziem zināms, jo mazāks bērns, jo ciešāk saistīts arī ar vecāku psiholoģisko, emocionālo stāvokli.

 

Tieši tāpēc var paiet pat vairākas stundas, kamēr ārsts-homeopāts ievāc pietiekoši daudz informācijas, lai būtu skaidrs, ka konkrētajam bērniņam ir piemeklētas labākās un piemērotākās zāles.

 

Ja Tu vēl tikai iepazīsties ar to, kā homeopātija der bērnu veselības uzlabošanai. Lūk, pāris piemēri no Latvijas homeopātisko zāļu rokasgrāmatas, kādus līdzekļus piemeklē tieši bērnu veselībai.

 

Urīna nesaturēšanai naktīs

Belladonna D3 – Atropa Belladonna – vilkoga Pretiekaisuma līdzeklis, lieto akūta iekaisuma ārstēšanai. Ieteicams bērniem, ja tie naktīs nesatur urīnu. Simptomi: krampjveida sāpes, var būt paaugstināta temperatūra, svīšana. Ir urīna dzīšanās, daudz gaiša urīna, kas izdalās mazām porcijām. Urīnvadā dedzinošas sāpes, grūti saturēt urīnu, tas var pilēt.

 

Nervozitātes ārstēšanai, miega traucējumiem

Avena sativa D1 – auzas. Spēcinošs līdzeklis pēc garīgas pārpūles, novājinošām slimībām. Simptomi: nervozitāte, bezmiegs un slikta ēstgriba pēc pārdzīvojumiem. „Nervozas” sirdsklauves.

 

Zincum valerianicum D4 – baldriānskābais cinks. Tā saucamais „iemigšanas un izgulēšanās līdzeklis”.  Bērni naktī mostas ar kliedzienu, „rullē” galvu vai griež zobus. Liels nogurums un nervozs sasprindzinājums, nemiers, pie tam var būt spiedošas galvassāpes ar smagumu pakausī, spiediens uz deguna sakni, acīs mirgošana. Naktī kājās nemiers, tās it kā rausta. Miegs ar sliktiem sapņiem. Grūti koncentrēties. Vāja atmiņa.

 

Iesnu ārstēšanai

Pulsatilla D4 – Pulsatilla pratensis – pļavas silpurene Pārsvarā akūtām iesnām, bet der arī hroniskām, bērniem. Bērns maigas dabas, ātri raud, sievišķīgs.  Simptomi: izdalījumi dzelteni, biezi, kā krējums, bet nav kodīgi, tie ir maigi. Svaigā gaisā labāk. Sliktāk siltumā, vakarā. Ožas un garšas zaudēšana. Iesnas pēc kāju izmirkšanas, apaukstēšanās.

 

Kaulu stiprināšanai

Calcium phosphoricum D4 – fosforskābais kalcijs Bērniem kaulu stiprināšanai iesaka lietot 2-3 mēnešus pēc lūzumiem.

 

Šie ir tikai pāris piemēri. Noteikti labāk ieteicams piemeklēt bērnam zāles un piemērotākās to devas, konsultējoties ar ārstu-homeopātu. Tā būs lielāka iespēja, ka jau agrā bērnībā bērnam piemeklē labākās zāles tieši viņa veselībai, un šo informāciju (par cilvēka tipu) varēs izmantot arī turpmākajā dzīvē.

Ja vēlies izpētīt vairāk par homeopātiskajām zālēm ģimenes veselībai, ieskaties on-line homeopātisko zāļu rokasgrāmatā.

Uzgaidiet... loading