5 dabiski līdzekļi, kā atvieglot zobu nākšanas laiku mazuļiem

Visiem mazuļiem aptuveni 5-6 mēnešu vecumā sāk nākt zobiņi. Dažiem sākas jau ātrāk - jau no 3 mēnešiem, citiem vēlāk, ap 8 mēnešiem, tomēr fakts ir viens - tas nav viegls process ne bērniņam, ne vecākiem. Daudzi jaunie vecāki vēlas uzzināt, kā atvieglot zobu nākšanas laiku mazulim dabiskā ceļā. To arī apskatīsim šajā bloga ierakstā!

 

Kā zināt, ka bērniņam patiešām sāk nākt zobi?

Biežākās pazīmes:

  • Mainījies ierastais miega režīms, parādās spēcīgāka raudāšana, īpaši naktīs
  • Sarkanas, iekaisušas smaganas
  • Sāpes, kuras šķiet parādāmies arī citur ķermenī, piemēram, ausīs, vaidziņos, kaklā vai pleciņu augšējā daļā. Dažreiz mazuļi, jūtot sāpes, sev velk aiz austiņām vai berzē vaidziņus.
  • Bērniņš kļūst niķīgāks, kašķīgāks;
  • Samazinās ēstgriba, mazulis mazāk ēd un dzer;
  • Pastiprināta siekalošanās,
  • Pastiprināta mazuļa vēlme bāzt visu, ko satver, mutē, īpaši, ja priekšmets ir cietāks vai gumijaināks.
  • Dažos gadījumos - arī līdzīgi simptomi kā saaukstēšanās (viegls klepus, iesnas, piesārtuši vaigi, sarkanas ausis, temperatūra). Ja šie simptomi nepāriet 2-3 dienu laikā, labāk sazināties ar ārstu.

 

Vienkārši sakot, ja, ar maigi pirkstu pataustot bērniņa smaganas, tajās var just zoba kontūras, smaganas palikušas sarkanas, piesārtušas un drusku, iespējams, pat pietūkušas - ļoti iespējams, ka zobi ir sākuši augt.

 

5 dabiski līdzekļi, kā atvieglot zobu nākšanas laiku mazuļiem

 

1 Dabiskie līdzekļi

Homeopātiskās aptiekas farmaceiti zobu nākšanas laikā iesaka izmēģināt Baha ziedus (īpaši Walnut), kā arī Šuslera sāļus. Par devām un sīkāku lietošanu vienmēr labāk konsultēties ar ārstu-homeopātu vai Baha ziedu terapeitu.

 

2 Vēsi priekšmeti

Arī dabiskas rotaļlietas var kļūt par sāpju atvieglotāju, ja ir no laba, dabiska materiāla, un vēsas. Piemēram, koka vai gumijotas rotaļlietas, kas apzīmētas ar eko marķējumu un ir drošas bērnu veselībai. Arī knupīti var paturēt vēsumā un tad dot bērniņam. Ir vecāki, kuri dabīga materiāla dvielītī ietin ledu un dod mazulim. Tā, kūstot dvieļa iekšienē, dvielītis paliks vēss ilgāk.

 

3 Ēteriskās eļļas

Mazuļa veselībai zobu nākšanas laikā var noderēt ēteriskās eļļas ar nomierinošu un sāpju remdējošu efektu. Vari izmēģināt dabisku gaisa atsvaidzinātāju (janvārī Facebook lapā pievienosim recepti, kā to pagatavot) ar lavandas, kumelīšu vai vaniļas ēteriskajām eļļām, to izpūšot istabā, kurā mazulis guļ.

 

4 Pieskārieni, masāža

Ļoti iespējams, ka mazulim būs nepatīkami, ja pieskaras žoklītim vai ausīm, tāpēc pamēģini, viņu turot, maigi paberzēt, pamasēt bērniņa muguru. Ja bērniņš atļauj, pamēģini ļoti maigi un uzmanīgi pamasēt viņa smaganas.

 

5 Regulāri noslauki siekalas

Dažreiz pastiprinātas siekalošanās dēļ bērnam var rasties izsitumi. Lai tos aizkavētu, regulāri nosusini bērniņa siekalas ar maigu, dabisku auduma lupatiņu. Ja izsitumi radušies uz tiem uzsmērē nelielu daudzumu kokosriekstu vai mandeļu eļļas.

 

Lai izdodas atvieglot zobu nākšanas laiku dabiskā ceļā!

Uzgaidiet... loading