Kā gremošanas traucējumus ārstē homeopātijā

Ziemassvētku laikā nu jau pierasts jokot, ka būs “jāizguļ ēdums”. Diemžēl, reizē ar to daudziem aktualizējas gremošanas orgānu veselības jautājumi.

Šajā blogā apskatīsim, kādas ir gremošanas traucējumu pazīmes, un kā tās ārstē homeopātijā.

 

Gremošanas traucējumu simptomi parasti ir šādi:

slikta ēstgriba, slikta garša mutē, atraugas, reizēm smaguma sajūta vēderā, var likties, ka kuņģis pārpildīts, tajā viss stāv uz vietas, negremojas. Slikta dūša, reizēm vemšana. Cilvēks saspringts, nervozs, dusmīgs, it sevišķi no rītiem. Sievietes raudulīgas, bieži jūtas nomāktas. Tieksme atgulties pēc ēšanas. Vēdera izeja – pārsvarā aizcietējumi, daudz gāzu, uzpūšanās, var būt novājēšana.

 

Kā gremošanas traucējumus ārstē homeopātijā?

Pāris piemēri, pēc kuriem ārsts-homeopāts piemeklē zāles atbilstoši katram individuālajam gadījumam.

Arnica D3 – Arnica montana – kalnu arnika

Derīgs visdažādākajām kuņģa un zarnu slimībām. Iedarbojas tonizējoši, līdz ar to ļoti labi der noslīdējušu kuņģu un barības vada trūču ārstēšanai. Uzlabo gremošanu.

Simptomi: vēders uzpūsts, daudz smirdīgu gāzu. Izkārnījumi pašķidri, smirdīgi, gļotaini, arī asiņaini. Liekas, ka tūplis nenoslēdzas. Asiņojoši hemoroīdi.

Deva: pa 10 pilieniem 2-3 reizes dienā.

Nux vomica D3-6-12 – vemjamais rieksts

Saslimšana pārpūles, dusmu, alkohola un asu ēdienu lietošanas, neregulāra dzīvesveida un ēšanas sekas.

Simptomi: balti aplikta mēle, slāpes (gribas alu), dedzināšana. Mutē skāba, rūgta vai metāliska garša, sliktāk pēc ēšanas. Bada sajūta. 1-2 stundas pēc ēšanas pakrūte kā piebāzta, gribas izvemties.

Sāpes var būt periodiskas, kad kuņģis tukšs. Tās var izstarot uz muguru. Vēdera izeja ar izteiktu veltīgu dzīšanos. Izkārnījumi mazās porcijās.

Var būt hemoroīdi ar niezi, dedzināšanu, var asiņot. (Pret aizcietējumiem jālieto Nux vomica 6 vai 12, bet caurejai Nux vomica D4).

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Pulsatilla D4 – Pulsatilla pratensis – pļavas silpurene

Ieteicams maigām, mazasinīgām, nervozām, sievišķīgām, blondām vai sarkanmatainām personām ar zilām acīm.

Simptomi: mutē rūgta garša, it sevišķi no rītiem atmostoties. Mēle bieži balti aplikta, nav ēstgribas, nav garšas sajūtas. Mute sausa, bet slāpju nav.

Pēc trekna un skāba ēdiena pakrūtē dedzina, it sevišķi pēc cūkas gaļas. Var būt vemšana ar gļotām, žulti un galvassāpēm, reiboņi. Pretīgums pret gaļu, maizi, sviestu. Izkārnījumi pašķidri, gļotaini ar mainīgu krāsu. Vēdera izeja bieži vien var būt pēc pusnakts. Sāpīgi hemoroīdi, kas var bieži asiņot.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

  

Antimonium crudum 6 – sēra antimons

Simptomi: ļoti biezi balti aplikta mēle. Slikta ēstgriba, bet reizē pakrūtē tukšuma sajūta. Kuņģis pārpildīts. Slikta dūša, vemšana, kas neatvieglina. Sliktāk no vīna, skābiem augļiem. Caurejas mainās ar aizcietējumiem.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Podohyllum D4 – Podophyllum pellatum – vairoga podofils

Galvenokārt iedarbojas uz aknām un tievo zarnu.

Simptomi: visas parādības pārsvarā pēkšņas. Kuņģī var būt dedzināšana, atraugas skābas. Pēkšņa krampjveida, žultaina vemšana ar sāpēm vēderā. Agri no rīta, smirdīga, putrveida vai ūdeņaina caureja, atsevišķām porcijām, bet bez sāpēm.

Vēderā vājuma sajūta, liekas, ka visas iekšas izkritīs ārā. Zarnas rūc, it sevišķi pēc ēšanas. Pirms vēdera izejas atraugas, slikta dūša, pēc – liels vājums, tukšums pakrūtē, var būt sāpes, kas it kā spiež uz tūpli un dzemdi. Tūplis iekaisis, var mitroties. Hemoroīdi. Reizēm var būt aizcietējumi, tad jālieto Podophyllum 6 vai 12. Sliktāk no rītiem, pēc ēšanas, karstā laikā. Labākvakarā.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

 

Neatradi sev atbilstošu aprakstu? Ieskaties on-line homeopātisko zāļu krātuvē:

Homeopātiskie līdzekļi gremošanas orgānu slimību ārstēšanai

http://www.homeopatiskaszales.eu/lv/gremosanas-organu-slimibu-arstesana.html

 

Šim blogam ir informējoša nozīme! Precīzākai diagnozei vienmēr ieteicams konsultēties ar ārstu-homeopātu.

Uzgaidiet... loading