Homeopātisko zāļu lietošana

Akūtu slimību ārstēšanai dod zemākas potences (C3, C6, reizēm C12 un C30) un biežākas devas. Atsevišķos gadījumos pat pēc 10 vai 15 minūtēm. Hronisku un funkcionālu slimību ārstēšanai – vidējas un augstas potences (C12, C30, C200, C1000) un retākas devas. Jo biežāk jādzer zāles, jo deva ir mazāka. Pieaugušajiem parastā deva ir 10-15 pilieni, 5-7 graudiņi, 1 tablete trīs reizes dienā. Ja zāles ir jādzer biežāk, tad devu samazina. Akūtu saslimšanu gadījumā ērti ir pagatavot zāļu ūdens šķīdumus. Piemēram, 100 gramos vārīta ūdens izšķīdina 15-20 graudiņus (lai tie labāk šķīstu, jāizvēlas silts ūdens). Iegūto šķīdumu lieto pa malciņam ik 15 minūtes. Ūdens šķīdumi ir ļoti ērti maziem bērniem, kuri nemāk nosūkāt graudiņus vai tabletes. Šādos gadījumos vienas reizes devu var izšķīdināt tējkarotē ūdens.

Atsevišķos gadījumos sākumā iespējama pašsajūtas pasliktināšanās. Tas norāda, ka izvēlētās zāles ir īstās. Bet, ja šis pasliktināšanās nav, tas nenozīmē, ka izvēle ir nepareiza. Zāles ieteicams dzert vismaz pusstundu pirms vai stundu pēc ēšanas.

Jāņem vērā, ka dzerot stiprāku un lielāku devu, ārstēšanas efektivitāte nepieaugs, reizēm notiek pat gluži pretējais. Hronisku slimību gadījumā cilvēkam ir jābūt pacietīgam, jo dažās dienās rezultāta nebūs. Jāatgādina, ka atbilstošās zāles vislabāk izvēlēsies ārsts homeopāts.

Šobrīd aktuāls jautājums ir, vai homeopātiju var lietot kopā ar citām ārstēšanas metodēm. Mūsdienu cilvēks (īpaši vecāka gadagājuma) bieži lieto daudz un dažādas zāles, starp kurām ir tādas, kuru lietošanu pārtraukt nevar. Prakse rāda, ka homeopātiskās zāles var lietot kopā ar citām. Bet ir jāņem vērā, ka dažas no tām var mazināt homeopātisko zāļu efektivitāti (fitoterapijā – piparmētras, allopātijā – antibiotikas). Ir novērots, ka pozitīvu efektu dod vienlaicīga ārstēšana ar homeopātiju un nemedikamentozo terapiju – akupunktūru, manuālo terapiju. Bieži vien, lietojot kopā homeopātiskās un allopātiskās zāles, izdodas būtiski samazināt devu pēdējām, reizēm pat pārtraukt to lietošanu.

Homeopātiskajiem līdzekļiem nav blakusefektu. Homeopātijā tiek izmantotas ļoti mazas aktīvo vielu devas, tāpēc zālēm nav toksisku un alerģisku reakciju. Protams, teorētiski ir iespējamas arī šādas reakcijas, bet tās rodas no zāļu palīgvielām. Piemēram, situācija ir sekojoša – cilvēks nepanes etilspirtu. Viņam ārsts ir nozīmējis 80.0 gramus spirta pilienus Chelidonium 6, kurus šis cilvēks apzinīgi ir iegādājies. Bet, sākot tos lietot, viņš aizmirst gan devas, gan biežumu un izdzer puspudeli uzreiz. Protams, ka viņam visticamāk sāksies kāda toksiska un alerģiska reakcija. Šādā gadījumā to izraisa nevis aktīvā viela, bet gan zāļu palīgviela.

Ja ir kādas neskaidrības par zāļu lietošanu, tad sazinieties ar savu ārstu homeopātu vai Homeopātiskās aptiekas farmaceitiem.

Uzgaidiet... loading