Nav daudz vitamīnu, kuri cilvēka veselībai būtu tikpat nozīmīgi kā C vitamīns.
C vitamīns vai tā neesamība ietekmē praktiski visu mūsu ķermeni - sākot no ādas līdz sirds un asinsvadu funkcionēšanai un spēcīgai imunitātei.
Uzņemot veselīgu daudzumu ar šo ūdenī šķīstošo vielu, mēs varam atrisināt un novērst diezgan daudz veselības problēmu.
Tieši tāpēc tagad, kad sākas drēgnais laiks un jāpievērš pastiprināta uzmanība veselības saglabāšanai, sniegsim ieskatu C vitamīna nozīmē veselībai un tā lietošanai.
Ko dod C vitamīns?
C vitamīns darbojas kā viens no spēcīgākajiem antioksidantiem, kurš mūsu ķermenī palīdz:
Lai arī saraksts varētu turpināties vēl ilgi, jau tagad redzam, ka C vitamīna pareiza lietošana ir būtiska, lai uzturētu labu ķermeņa un prāta veselību.
Kā zināt, ka ķermenī ir par maz C vitamīna?
Pazīmes var būt sekojošas:
Kam pastiprināti jāpiedomā par C vitamīna uzņemšanu?
Kam ir ieteicams pastiprināti lietot C vitamīnu, pat bez iepriekš minētajām pazīmēm:
Kā vislabāk uzņemt C vitamīnu?
Tā, kā ķermenī C vitamīns diemžēl nerodas nekā citādi, kā tikai ēdot vai dzerot - jāparūpējas par atbilstošu uzturu. Ir pilnīgi normāli lietot arī uztura bagātinātājus, jo tikai ar pārtiku vajadzīgās devas uzņemt ir diezgan izaicinoši. Īpaši tad, kad veselībai jāpievērš pastiprināta uzmanība. Tāpēc iesakām C vitamīna bagātus produktus kombinēt ar dabiskiem uztura bagātinātājiem. Vismaz uz laiku, ja ķermenī ir pazīmes par nepietiekamu C vitamīna daudzumu.
Ar C vitamīnu bagātākie produkti:
Ieteicamās dienas devas:
Uz šo jautājumu nav viennozīmīgas atbildes - tradicionālajā medicīnā dienas devas iesaka, sākot no 75mg dienā, tomēr šī deva ir minimālākā, lai ķermenis tikai spētu funkcionēt.
No savas prakses varam ieteikt minimums 1000mg C vitamīna saaukstēšanās laikā, vīrusu karstākajā laikā, kā arī citos gadījumos, ko minējām augstāk pastiprinātas uzmanības pievēršanai.
Pārāk liela C vitamīna devās ķermenis reaģē ar caureju, tāpēc tas būs visprecīzākais rādītājs, ka C vitamīna ir par daudz.