Kā atvieglot gripas ārstēšanu dabiskā ceļā

Gripa ir ļoti lipīga elpceļu slimība, kuru izraisa gaisā ceļojošs vīruss. Katru gadu tas ir citādāks, tāpēc cilvēkam parasti nav izstrādājusies imunitāte tā ārstēšanai.

 

Kādas ir gripas pazīmes:

  • Drudzis un strauji paaugstinās temperatūra;
  • Ass, sauss klepus;
  • Spēcīgas galvassāpes;
  • Sajūta, ka lauž kaulus, sāp muskuļi;
  • Nogurums un pēkšņs enerģijas trūkums, nespēks;
  • Dažos gadījumos arī caureja, nelaba dūša.

 

Lai arī gripu var saķert ikviens, mazi bērni, sievietes grūtniecības laikā un seniori virs 65 gadiem ir riska grupā.

Ko nozīmē riska grupa? Kad gripa var izraisīt nopietnas komplikācijas, tāpēc gripas ārstēšanai un profilaksei jāpievērš vēl lielāka vērība kā parasti.

 

Dabiskie līdzekļi, kas paātrina atveseļošanos no gripas

  1. C vitamīns. C vitamīns palīdz balto asinsķermenīšu darbībai un uzlabo imūnsistēmas darbību, ķermeņa spēju cīnīties ar vīrusiem. Homeopātiskajā aptiekā klientiem iesakām gripas laikā (arī saaukstēšanās ārstēšanai) lietot paaugstinātu C vitamīnu devu - sākot no 2000 līdz 4000 IU dienā. Arī paši šo darām, un C vitamīns patiesi palīdz atveseļoties ātrāk. Svarīgi gan izvēlēties tādu C vitamīnu, kas nesatur cukuru.
  2. D3 vitamīns. Vasarā beidzot uzņēmām lielos daudzumos, diemžēl, D vitamīns ķermenī ir jāatjauno regulāri. Arī pētījumi rāda, ka pārāk zems D vitamīna līmenis ķermenī palielina iespēju saslimt ar gripu, saaukstēšanos un citām elpceļu slimībām. Tāpēc gripas sezonā, kā arī tad, kad jūti, ka parādījušies pirmie simptomi, iesakām to, ko secina arī pētnieki - lai ķermenī saglabātu veselīgu spēju pretoties slimībām, lietot 2000 IU D vitamīna dienā. Protams, par precīzākām devām vislabāk ir konsultēties ar ārstu vai farmaceitu, īpaši par D vitamīna lietošanu iepriekšminētajām riska grupām - maziem bērniem, grūtniecēm, senioriem.
  3. Ehinācija. Labāk lietot uzreiz, kā jūt pirmos simptomus. Ehinācija noņem iekaisumu, kas var palīdzēt bronhu veselībai. Ieteicamā lietošana: 900 mg ehinācijas saknes tinktūras dienā vai 5-6 krūzes ehniācijas tējas pirmajā saslimšanas dienā, un 1 krūze dienā nākamajās atveseļošanās dienās. Ja slimība ieilgst, maksimāli iesakām lietot ehināciju 14 dienas no vietas.
  4. Ūdens. Tik vienkārša lieta, bet bieži aizmirstam. Daudz šķidruma palīdz “aizskalot” gripas un saaukstēšanās vīrusus, tāpēc gan rudens sezonā, gan pie pirmajiem gripas simptomiem jāsāk dzert pastiprināti daudz ūdens. Iesakām maksimāli izmantot iespēju un uzlabot ķermeņa spēju atveseļoties, dzerot kādu no šiem veselīgām vielām bagātajiem, bet vienkārši uztaisāmajiem dzērieniem: karsts ūdens ar citronu, medu un kanēli; ingvera tēja; jau pieminētā ehināciju tēja.

 

Kā arī, protams - uzturā lietot daudz svaigu dārzeņu un augļu. Iesakām atteikties no saldumiem, kam pievienots cukurs vai saldinātāji. Tie var kavēt pārējo līdzekļu iedarbību.

 

Lai veseļošanās notiktu ātrāk, pats pamats veiksmīgākai ārstēšanai ir - gulēt, atpūsties un veseļoties. Šādi mēs sev palīdzam ātrāk un kvalitatīvāk atgriezties pie darbiem.

Uzgaidiet... loading