Kā homeopātijā ārstē locītavu sāpes

Mitrā, drēgnā laikā, kas parasti pie mums ir rudens, daudziem aktualizējas locītavu sāpes, saslimšanas.  

Locītavu sāpju iemesli var būt visdažādākie – pēkšņs vai hronisks iekaisums, apaukstēšanās, pārmaiņas locītavu veidojošos audos, un citas. Īpaši locītavu sāpes rudenī jūt cilvēki gados.

 

Kā locītavu sāpes ārstē homeopātijā?

 

Lai gūtu nelielu ieskatu, pēc kādiem simptomiem, kādām cilvēka iezīmēm ārsts-homeopāts vai farmaceits-homeopāts parasti iesaka zāles, iepazīsties ar pāris piemēriem zemāk.

  

Belladonna D3 – Atropa Belladonna – vilkoga

Simptomi: ļoti stipras locītavu sāpes, bieži sākas pēkšņi, mugura kā salauzta, slimnieks ļoti jūtīgs pret katru vēsmiņu. Sliktāk pēcpusdienā, vakarā, no kustībām, satricinājuma. Labāk mierā.

Deva: pa 10 pilieniem 5-6 reizes akūtā, 1-2 reizes dienā hroniskā gadījumā.

 

Berberis D4 – Berberis vulgaris – bārbele

Derīgs deformējošu artrītu un artrožu ārstēšanai. Veicina minerālu vielmaiņu.

Simptomi: cilvēks nespēcīgs, skats noguris. Sāpes maina vietu. Izteiktas sāpes mugurā, krustos, izstaro uz kājām. Locītavas var būt pietūkušas. Bieži vienlaicīgi ir nieru un sirdsslimības, nieze. Sāpes pēdu, ceļu, elkoņu un pirkstu locītavās. Pieceļoties pēc sēdēšanas ļoti grūti iekustēties, tāpat kāpt lejā pa kāpnēm. Sliktāk stāvot, kustoties, ejot, braucot, no alkohola, ļaujot locekļiem karāties.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā..

Antimonum crudum 6 – sēra antimons

Simptomi: locītavu iekaisums vienmēr vienlaicīgi ar gremošanas traucējumiem.  Dienā miegainība, it sevišķi pēc ēšanas. Slimnieks tukls, vienmēr neapmierināts. Vieglāk slimību pārcieš bērni un veci cilvēki. Locītavas deformētas, pietūkušas, stīvas. Jūtīgas pēdu apakšas. Sāpes „lēkā” no vienas locītavas uz citu. Slimnieka stāvoklis pasliktinās mitrā, aukstā laikā, pēc peldes, alkohola lietošanas. Labāk guļot, siltumā.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Ledum D4 – Ledum palustre – purva vaivariņš Derīgs pret subakūtiem un hroniskiem iekaisumiem ar deformācijām, galvenokārt sīkajās locītavās, tās stipri deformētas.

Simptomi: sāpes nāk no apakšas uz augšu, tās ir griezošas, durošas, dedzinošas, stiprākas guļot, gribas locekli izstiept. Sāpīgas pēdu apakšas. Locekļi bieži tirpst. Smirdīgi sviedri rokām un kājām. Daudz urīna. Var būt novājēšana. Izteikta uzlabošanās vēsumā, mierā, pēc aukstām peldēm. Sliktāk naktī, siltā gultā, kustinot, pēc alkohola lietošanas.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

Causticum 6 – Causticum Hahnemanni – dzēstie kaļķi, kas šķīdināti kālija nitrātā

Derīgs vecu iekaisumu ar deformāciju, kustību samazināšanos ārstēšanai.

Simptomi: slimība veidojas pamazām un neatlaidīgi progresē, kas var radīt pilnīgu locītavu nekustīgumu. Sāpes dedzinošas, griezošas, it kā brūce, liekas, muskuļi par īsu. Sliktāk no sausa aukstuma ziemā, kustībām, caurvēja. Labāk siltā gultā un kad laiks apmācies, mierā, noteiktā stāvoklī. Locītavas kā paralizētas, liekas nav satura, krampji, tirpoņa, kas rada lielu nemieru naktī.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā.

 

Neatradi sev atbilstošu aprakstu? Ieskaties on-line homeopātisko zāļu krātuvē:

http://homeopatiskaszales.eu/lv/locitavu-sapju-arstesana.html

 

Visprecīzākajai diagnozei noteikti iesakām sazināties ar ārstu-homeopātu vai farmaceitu-homeopātu.

Uzgaidiet... loading