Kā veģetatīvo distoniju ārstē homeopātijā

Homeopātijā bieži ir gadījumi, kad pie ārsta-homeopāta griežas cilvēki ar veģetatīvo distoniju, kas izmēģinājuši tradicionālās medicīnas ārstēšanu un jūt, ka tā nelīdz ilgtermiņā. Līdz ar to, ir vēlme to izārstēt dabiskā ceļā.

 

Viens no biežākajiem jautājumiem, sākot ārstēt veģetatīvo distoniju ar homeopātiskajiem līdzekļiem - vai jāpārtrauc tradicionālās medicīnas zāļu lietošana? Piemēram, antidepresanti, psihotropās vielas.

Parasti uzreiz to lietošanu nepārtrauc, jo ķermenis jau pieradis pie mākslīgajiem stimulatoriem un uzreiz tos pārtraucot lietot, tas būtu bīstami veselībai.  

 

Kā visbiežāk notiek veģetatīvās distonijas ārstēšana pie ārsta-homeopāta

 

Kas svarīgi! Veģetatīvā distonija ir viena no dziļākajām kaitēm. Tā skar cilvēku kā fiziskajā, tā emocionālajā līmenī, tāpēc noteikti pirms homeopātisko zāļu izrakstīšanas vajadzēs iziet pārbaudes un analīzes klasiskajā medicīnā. Tā ārsts-homeopāts pārliecinās, ka simptomi nav radušies no, piemēram, sirds slimībām.

 

Pēc tam ārsts-homeopāts cenšas izprast patieso veģetatīvās distonijas cēloni arī emocionālajā, psiholoģiskajā līmenī. Cilvēkam jābūt gatavam strādāt ar sevi, pētīt savas emocijas, strādāt ar to cēloņiem, jo veģetatīvā distonija ļoti bieži cilvēka ķermenim lūdz apstāties, ieklausīties sevī. Izrakstītās zāles atvieglo šo strādāšanu ar sevi, bet pilnīgi noteikti neaizvieto.

Tad, apkoppojot visu informāciju - ķermeņa veselības stāvokli, cilvēka raksturu, vecumu, emocionālo stāvokli, veģetatīvās distonijas uzplūdus un citas specifiskas iezīmes, ārsts-homeopāts izraksta zāles.

 

Lai iepazītos ar pāris piemēriem, kā ārsts-homeopāts varētu piemeklēt zāles, šeit ir pāris homeopātiskie līdzekļi, kurus izraksta veģetatīvās distonijas ārstēšanai:

 

Convallaria D3 – Convallaria majalis – maijpuķīte, kreimene

Labi der „nervozām” sirdīm, ar izteiktu veģetatīvu labilitāti, kā arī tad, ja grūtniecības laikā ir sirds traucējumi, pēc pārslodzes sportā, pēc plaušu saslimšanām.

Simptomi: sirdsklauves, pārsitieni, var būt elpas trūkums. Sirds brīžiem stājas, brīžiem skrien, pulsē. Pasliktinās no piepūles. Naktī var būt bezmiegs, nemiers. Lēkmes sākumā parasti lēna darbība un paaugstināts spiediens, tad paātrināta darbība un spiediens pazeminās.

Deva: pa 10 pilieniem 1-3 reizes dienā.

Cactus D3-D4 – Cactus grandiflorus – lielziedu kaktuss

Labi der jauniem cilvēkiem ar veģetatīvo distoniju, sirdsdarbības traucējumiem no pārmērīgas smēķēšanas. Noņem spazmas un paplašina sirds asinsvadus. Ieteicams pēcinfarkta terapijā.

Simptomi: ir tāda sajūta, ka sirdi spiež dzelzs roka, liekas, krūtis sasietas un asinis no tām saplūst galvā. Slimnieks pārsvarā skumjš, nospiestā garastāvoklī, bet tajā pašā laikā ļoti ātri uzbudināms. Nevar uz kreiso pusi gulēt. Var būt paroksizmālās tahikardijas lēkmes vai vainagartēriju nepietiekamība.

 

Ja Tev vai Tavam ģimenes loceklim ir veģetatīvās distonijas paīmes, iesakām uzreiz doties pie ārsta-homeopāta un ļaut profesionālim piemeklēt sev piemērotākās zāles.

 

Šis ir gadījums, kad aptiekā nopirktas zāles nervu nomierināšanai ja palīdzēs, tad uz īsu brīdi, un noteikti jāķeras pie kaites kodola atrašanas, lai veģetatīvo distoniju ja ne izārstētu, tad iegrožotu veselīgās un izturamās robežās.

Uzgaidiet... loading