Homeopātiskie līdzekļi bezmiega un nervozitātes ārstēšanai

Homeopātiskos līdzekļus bezmiegam un nervozitātei bieži nenošķir, tāpēc ka to simptomus ārstē ļoti līdzīgi. Bezmiegs vairākos gadījumos var būt saistīts ar paaugstinātu jūtīgumu, nervu uzbudinājumu, un otrādi.

Apakšā iepazīsties ar homeopātiskajiem līdzekļiem, kā tikt galā ar bezmiegu un kā samazināt nervozitāti dažādiem cilvēku tipiem, vecumiem un dzīvesstiliem.

! Atgādinām, ka viens no homeopātijas pamatprincipiem ir “ar ko saslimis, ar to jāārstē”, tāpēc nesabīsties, ka, piemēram, nervozitāti no kafijas ārstē ar kafijas preparātiem.

 

Kādi līdzekļi pret bezmiegu un nervozitāti būtu vislabāk piemēoti Tev vai Taviem ģimenes locekļiem:

Avena sativa D1 – auzas

Spēcinošs līdzeklis pēc garīgas pārpūles, novājinošām slimībām. Sevišķi ieteicams bērniem. Simptomi: nervozitāte, bezmiegs un slikta ēstgriba pēc pārdzīvojumiem. „Nervozas” sirdsklauves.

Deva: pa 10 pilieniem 2 reizes pirms ēšanas.

Zincum valerianicum D6 – baldriānskābais cinks

Simptomi: liels nogurums un nervozs sasprindzinājums, nemiers, pie tam var būt spiedošas galvassāpes ar smagumu pakausī, spiediens uz deguna sakni, acīs mirgošana. Naktī kājās nemiers, tās it kā rausta. Miegs ar sliktiem sapņiem. Grūti garīgi strādāt, koncentrēties.

Vāja atmiņa. Tirpas dažādās vietās. Bērni naktī mostas ar kliedzienu, „rullē” galvu vai griež zobus (pārbaudīt vai nav tārpi!). Tā saucamais „iemigšanas un izgulēšanās līdzeklis”.

Deva: pa 10 pilieniem vakarā.

 

Coffea D4 – Coffea arabica – negrauzdētas kafijas pupiņas.

Simptomi: slimnieks ir mierīgs, bet nevar iemigt „domu uzplūdu” dēļ. Uztvere saasināta, dzird katru troksnīti. Nākamā dienā nespēks. Traucējumi var būt izbaiļu, prieka, pārmērīgas tējas, kafijas, alkohola lietošanas sekas.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā..

Nux vomica 6 – vemjamais rieksts

Simptomi: bezmiegs – pārmērīgas tabakas lietošanas sekas. Miegainība vakarā, iemieg tūlīt pēc apgulšanās. Pamostas stundu pirms rītausmas vai agrāk un vairs neiemieg. Guļ kā pusmiegā. No rīta atmostas vēl vairāk noguris nekā vakarā.

Deva: pa 10 pilieniem 2 reizes dienā.

Cimicifuga D4 – Cimicifuga racemosa – cimicifuga Ieteicams galvenokārt sievietēm.

Simptomi: nervozitāte un histērija. Traucējumi bieži pēc ginekoloģiskām operācijām, klimaksa periodā.

„Nervoza” sirds ar sāpēm. Psihiska labilitāte. Pārāk uztraucas par savu veselību. Raudulība. Sliktāk no cieša apģērba, piepūles, aukstuma, mitruma, vēja, naktī. Labāk siltumā, silti ietinoties. Bezmiegs, iekšējs nemiers un uzbudinājums. Bieži mainās psihiskie un fiziskie traucējumi.

Galvassāpes pirms menstruācijām, vai to laikā. Liekas, ka galvas virsa atveras un aizveras. Viļņveidīgas galvassāpes nāk no pakauša uz pieri, pārsvarā kreisajā galvas pusē. Migrēna pēc apaukstēšanās, vēmekļiem rūgta garša, liels vājums.

Deva: pa 10 pilieniem 1-2 reizes dienā, lēkmes gadījumā 25 pilieni uz ½ glāzi ūdens, pa malkam ik pēc 10-15 minūtēm.

 

Neatradi sev atbilstošu aprakstu? Ieskaties on-line homeopātisko zāļu krātuvē:

http://homeopatiskaszales.eu/lv/bezmiega-nervozitates-arstesana.html

 

Visprecīzākajai diagnozei labāk iesakām sazināties ar ārstu-homeopātu vai farmaceitu-homeopātu.

Uzgaidiet... loading