Homeopātiskās zāles

Homeopātija (no grieķu vārdiem: homoios- līdzīgs un pathos –ciešanas) ir alternatīvās medicīnas veids. Lai to labāk saprastu, ir jāzina trīs tās pamatprincipi. Pirmais ir līdzības princips Similia similibus curantur – līdzīgs līdzīgu ārstē. Viela, kas lielās devās izraisa kādas slimības vai simptomu parādīšanos, pavisam mazās devās šos simptomus samazina vai novērš pavisam. Kā piemēru var minēt homeopātisko preparātu Apis, ko iegūst no medus bitēm. Zināms, ka bites dzēliens lielākoties izraisa alerģiskus izsitumus, tūsku un apsārtumu dzēliena vietā. Homeopātijā šo preparātu lieto, lai iepriekš minētos simptomus mazinātu.

Otrā jeb mazo devu principa pamatā ir tā saucamais ūdens atmiņas fenomens. Ūdens „atceras” vielas, ar kurām tas bijis kontaktā. Šīs vielas izmaina ūdens molekulu sakārtojumu jeb atstāj tajā savus nospiedumus. Jo vairāk šo nospiedumu jeb jo augstāka homeopātiskā potence, jo preparāts ir spēcīgāks.

Trešais homeopātijas pamatprincips ir individualitāte. Tiek ņemta vērā gan fiziskā, gan mentālā simptomātika. Tāpēc situācijā, kad pie ārsta-homeopāta ierodas vairāki pacienti ar vienādiem slimības simptomiem, katram pacientam var tikt izrakstīts pilnīgi atšķirīgs homeopātiskais preparāts. Tātad homeopātija ārstē nevis kādu atsevišķu slimību, bet gan cilvēku kopumā. Pašiedvesmas nozīme (jeb placebo efekts) ir tāda pati, kā lietojot jebkuras citas zāles. Homeopātiskās zāles palīdz arī dzīvniekiem, maziem bērniem un slimniekiem bezsamaņas stāvoklī. Taču ar nelielu piebildi – ja vien ir izvēlētas atbilstošās zāles. 

Arī homeopātisko preparātu pagatavošana ir atšķirīga. Tos izgatavoto pēc homeopātiskās farmakopejas prasībām. Kā izejvielas lielākoties kalpo augu valsts produkti, taču tiek izmantoti arī dzīvnieki, bioloģiskais materiāls un minerāli. Galvenā zāļu pagatavošanas metode ir attiecīgā preparāta atšķaidīšana jeb potencēšana.

Lietošanas biežumu un devu parasti nosaka ārsts-homeopāts vai farmaceits. Homeopātiskās zāles nevajadzētu lietot kopā ar mentolu saturošiem produktiem (piparmētras!), kā arī antibiotikām un alu, jo šīs vielas var neitralizēt zāļu iedarbību. Homeopātiskās zāles jāuzglabā istabas temperatūrā, sargājot no tiešiem saules stariem un stipri smaržojošām vielām, kā arī tās nevajadzētu turēt mobilo telefonu un datoru tiešā tuvumā.

Ja cilvēks ir nolēmis ārstēties ar homeopātiju, tad palīdzību un padomu noteikti var meklēt Homeopātiskajās aptiekās Skolas ielā 14 un Biķernieku ielā 12.

Uzgaidiet... loading