Elpošanas orgānu saslimšanas II

Iesnas jeb rinīts ir deguna gļotādas iekaisums, kura visbiežākie izraisītāji ir vīrusi. Iesnu rezultātā var rasties apgrūtināta elpošana, ožas zudums un parādīties galvassāpes. Savlaicīgi neizārstēts rinīts var pāriet hroniskā slimības formā un izraisīt, piemēram, deguna blakusdobumu iekaisumu (haimorītu, sinusītu).

Iesnu ārstēšanā pozitīvu rezultātu var sasniegt ar homeopātiju. Kalium bichromicum cpl. pilienu vai graudiņu veidā lieliski ārstē iesnas ar bieziem dzeltenzaļganiem izdalījumiem. Šo preparātu izmanto arī alerģisku iesnu, sinusīta un haimorīta ārstēšanā.

Ja tek deguns, bieži jāšķauda, asaro acis un izdalījumi no deguna ir dedzinoši un kairina augšlūpu, tad noderēs preparāts Allium cepa (D3-6 atšķaidījums). Cilvēkiem, kuri atbilst šo homeopātisko zāļu tipam, situācija jūtami uzlabojas svaigā gaisā.

Arsenicum album jeb Gefion noder gadījumos, kad degunā ir dedzinoša sajūta, puņķi kairina ādu ap nāsīm. Šādi cilvēki (īpaši bērni) ir ļoti nemierīgi un grib siltumu. Nākamajā fāzē izdalījumi var kļūt biezi, dzelteni un grūti izšņaucami - tad noder jau minētais Kalium bichromicum cpl.

Arī aizliktam degunam ir vairāki homeopātiskie preparāti. Piemēram, Apis (D3-6) var izmantot, ja deguna gļotāda ir stipri pietūkusi, deguna gals ir apsārtis, auksts un uztūcis, kā arī sajūta degunā ir kņudoša, niezoša. Savukārt preparāts Thuja tiek dots gadījumos, kad deguns ir tik ļoti aizlikts, ka cilvēks caur to nespēj paelpot. Šādā gadījumā izdalījumi ir biezi un dzeltenzaļgani. Degunā var būt arī polipi.

Haimorīta gadījumā der jau iepriekšminētie līdzekļi, kā arī papildus var dot Mercurius solubilus, Hepar sulfuris, Calcium iodatum. Pirmie divi mazina iekaisumus (arī strutainus), bet pēdējais, Calcium iodatum, palīdz šķidrināt blakusdobumu saturu un tos attīrīt.

Iesnu ārstēšanai izmanto arī lokāli lietojamus homeopātiskos līdzekļus - ziedes un eļļas. Oleum Thujae - līdzīgi kā iekšķīgi lietojamais preparāts, arī eļļa tiek dota aizlikta deguna gadījumā. Oleum Eucalypti un Cyclamen ziede - iesnu ārstēšanai un deguna gļotādas mitrināšanai. Profilaktiski var izmantot smiltsērkšķu, saulespuķu vai olīveļļu. Jāatceras, ka eļļas vajadzētu iepilināt arī pirms gulētiešanas, lai arī naktī deguna gļotāda tiktu mitrināta.

Uzgaidiet... loading