Kakla sāpes un angīna

Kakla sāpes un angīnu rada kakla gļotādas un mandeļu iekaisums. Potenciālie iekaisuma izraisītāji ir vairāki - vīrusi, baktērijas, sēnītes, kā arī kuņģa skābe, kas atviļņa rezultātā kairina kakla un rīkles gļotādu.

Profilaktiskie pasākumi jau ir minēti rakstā “Kā ārstēt gripu?”. Īsumā tie būtu - veselīgs dzīvesveids, sabalansēts uzturs un pietiekošs miegs. Profilaksei kā antibakteriālu līdzekli var lietot propolisu, ķiplokus, sīpolus, kā arī siltas zupas un buljonus (ne jau no kubiņiem gatavotos!). Ehinācejas un salvijas tējas mazina iekaisumu un uzlabo imūnās sistēmas darbību. Ļoti ieteicams pēc iespējas mazāk kontaktēties ar slimnieku, lai viņš “neaplipinātu” veselos.

Līdzko parādās kakla sāpes vajadzētu skalot kaklu, piemēram, ar sālsūdeni (glāzē ūdens izšķīdina vienu tējkaroti sāls) vai Calendula cpl. mutes skalojamo līdzekli, kas satur kliņģerīti, kumelīti, salviju un fitolaku. Lietošana - pa 30 pilieniem jeb vienai tējkarotei uz pusglāzi ūdens; kakls jāskalo 3-6 reizes dienā.

Ir vairāki homeopātiskie preparāti, kas paredzēti angīnas un kakla sāpju ārstēšanai. Piemēram, Apis tiek lietots, ja ir izteikti pietūcis rīkles gals un mandeles, tajās ir dedzinoša un duroša sajūta. Iedzerot vai apēdot kaut ko aukstu, kļūst vieglāk. Iespējama apgrūtināta elpošana.

Mercurius solubilis - sastrutojušas mandelēs, kakla limfas dziedzeri pietūkuši un sāpīgi. Sliktāk paliek naktī un siltumā. Raksturīga stipra svīšana, kas stāvokli neatvieglo.

Hepar sulfur - sākoties sastrutojumam mandelēs, tajās redzami strutu korķi. Rīkles galā durošas sāpes (sajūta, ka būtu skabargas). Slimniekam gribas skābus un asus ēdienus. Stāvokli izteikti uzlabo silti apliekamie un kakla skalošana. Kā provocējošais faktors ir aukstums, tāpēc, skalojot kaklu, jāizmanto silts ūdens.

Barium (Baryta) carbonicum - strutainu iekaisumu veidošanās, kuri bieži atkārtojas. Mandeles un zemžokļa limfmezgli tik stipri pietūkuši, ka grūtības kustināt žokli. Mandelēm mēdz būt strutaini aplikumi.

Viens no ārstēšanas veidiem angīnas gadījumā ir trīs iepriekšminēto preparātu kombinācija - Mercur. sol. D6, Hepar sulf. D4 un Baryta carb. D4 tabletes. Lietošana - no katra pa 1 tabletei 3 reizes dienā, nosūkājot tās zem mēles.

Uzgaidiet... loading