Raksti

Vīrusu izraisītas elpceļu saslimšanas

Mitrs, vējains un auksts gadalaiks  ir brīdis, kad elpceļu vīrusu saslimšanas izpaužas visbiežāk. Respiratoro jeb elpceļu infekciju visbiežākais ir cēlonis vīrusi. Kopumā ir vairāk nekā 200 dažādu vīrusu, kas ierosina elpceļu sistēmas saslimšanas.  

Visvairāk izplatītās respiratoriskās vīrusslimības ir gripa, paragripa, akūtās iesnas, adenovirusālās slimības, respiratorisko sincitiālo vīrusu infekcijas, kā arī elpošanas ceļu slimības, ko ierosina daži zarnu vīrusu tipi.

Lasīt vairāk

Viss par un ap vitamīniem

Šis ir laiks, kad imunitātes stiprināšana ir īpaši svarīga, jo tā vairo organisma aizsargspējas pret jeb kura veida vīrusiem. Un kas gan labāk varētu stiprināt imunitāti kā vitamīni. Tāpēc šomēnes vēlamies parunāt par pareizu vitamīnu lietošanu.

Lasīt vairāk

Rudens saslimšanas un to profilakse

Klāt jau atkal rudens, un līdz ar aktīvām skolas un darba gaitām atnācis arī drēgns laiks un kārtējā saaukstēšanās sezona. Lai gan saaukstēšanās nav nekāda svešā kaite, ir svarīgi laikus zināt kā rīkoties saslimšanas gadījumā un ko ieteicams darīt profilakses nolūkos. 

Lasīt vairāk

Ādas aizardzība un ultravioletais starojums - kas jazina par sauļošanos?

Mums vasarā patīk pavadīt laiku dabā, baudot sauli, siltumu, iegūt zeltainu iedegumu un uzsūkt D vitamīnu visam gadam. Tomēr, baudot vasaras sauli, ir viegli aizmirst par ultravioletā starojuma ietekmi uz ādas veselību. Ja pavasara saulainajās dienās UV starojums ir neliels, tad vasaras pilnbriedā tas jau kļūst bīstams.

Lasīt vairāk

Asinsvadu veselība, biežākās slimības un profilakse

Kāpēc asinsvadu veselība ir nozīmīga organisma funkcionēšanai?

Katru dienu sirds miera stāvoklī saraujas ap 100 000 reižu. Lai paveiktu šādu darba apjomu, sirdij nepieciešams lielāks enerģijas daudzums, nekā jebkuram citam ķermeņa orgānam. Šīs enerģijas iegūšanai ir nepieciešama skābekļa klātbūtne, ko šūnām nodrošina organisma asinsapgādes sistēma jeb asinsvadi (artērijas, vēnas un kapilāri):

 • Artērijas ir asinsvadi, pa kuriem asinis aizplūst no sirds.
 • Vēnas ir asinsvadi, pa kuriem asinis plūst uz sirdi.
 • Kapilāri ir vissīkākie asinsvadi. Tie atrodas visos orgānos un saista artērijas ar vēnām.
Lasīt vairāk

Kā attīrīt organismu?

Mūsu ķermenis asimilē visu, ko mēs ēdam, dzeram un ieelpojam. Katra kafijas tase, alkohola malks, cigarete un izplūdes gāzēm piesātinātais gaiss piesārņo mūsu organismu, tāpēc šoreiz parunāsim par organisma attīrīšanu jeb detoksikāciju.

Lasīt vairāk

VEĢETATĪVĀ DISTONIJA

Emocijas ietekmē mūsu organismu un rada dažādas ķermeņa reakcijas. Ir normāli, ka stresa situācijās paātrinās sirdsdarbība, pastiprinās svīšana un parādās satraukuma izjūta. Ja cilvēks ir vesels, tad šīs sajūtas pāriet un organisms strādā savā parastajā režīmā, tiklīdz stresa izraisītājs vairs nav aktuāls. Taču, ja cilvēks pastāvīgi pārpūlas vai ilgstoši izjūt stresu, organisms dekompensējas un visus savus spēkus tērē stresa izturēšanai, kā rezultātā ieslēdzas dažādi kompensējošie mehānismi, un organisms sāk darboties izdzīvošanas režīmā. Pastāvīgi palielinātā daudzumā izdalās stresa hormoni, kas noved pie sirdsdarbības paātrināšanās, trauksmes izjūtas, aknās atbrīvojas glikogēns, kas pievada organismam papildu enerģiju, lai tas būtu gatavs pārciest stresu – pieaug muskuļu tonuss, pastiprinās sviedru izdalīšanās. Tiek izjaukts veģetatīvās nervu sistēmas līdzsvars, kas izpaužas kā veģetatīvā distonija.

Lasīt vairāk

SIRDS ARITMIJA

Statistikas dati rāda, ka tieši aritmija ir izplatītākā sirds veselības problēma, tāpēc šomēnes mēs aplūkosim šīs diagnozes cēloņus, simptomus un iespējamos ārstēšanas veidus. 

Lasīt vairāk

Locītavu veselība, sāpes un ārstēšana homeopātijā

Locītavu sāpes reizi mūžā ir piemeklējušas teju katru. Tieši tāpēc tām beiži netiek veltīta pietiekama uzmanība. Bet, atceries, sāpes ir brīdinājuma signāls, ka organisms ir apdraudēts, pārpūlēts vai pat slims.

Lasīt vairāk

Nieru veselība

Nieres ir pāra orgāns, kurā attīrās asinis un veidojas urīns. Filtrējot asinis, nieres no organisma izvada vielmaiņas galaproduktus: urīnskābi, urīnvielu, liekos sāļus un medikamentu paliekas un nodrošina gan labsajūtu, gan veselību. Nieres ir nemitīgi funkcionējošs orgāns – tajās veidojas urīns, kas izdala aptuveni 80 procentus vielmaiņas galaproduktu. Nieres palīdz nodrošināt skābju un sārmu līdzsvaru organismā un izstrādā organismam būtiskus hormonus.

Lasīt vairāk

Hialuronskābes nozīme organismā

Ādas novecošanās ir lēns un pakāpenisks process, kura laikā āda zaudē savu spēju saglabāt tai nepieciešamo ūdeni un barības vielas. Ļoti nozīmīga loma ādas jaunības uzturēšanā ir hialuronskābei.

Lasīt vairāk

Kolagēns, kolagēna tipi un tā nozīme organisma funkcionēšanā!

Kolagēns ir proteīns, kuru visbiežāk piemin, runājot par skaistu ādu, taču patiesībā tā loma organismā ir daudz nozīmīgāka – tas atbildīgs par organisma pilnvērtīgu funkcionēšanu. Šajā rakstā uzzini, kas ir kolagēns, kādi ir tā tipi un kādas ir kolagēna funkcijas organismā.  

Lasīt vairāk

Hroniskas iesnas un to ārstēšana

Iesnas ir viena no biežākajām saslimšanām, ar kādu mēs sastopamies, iestājoties gada vēsajam periodam, tādēļ reizēm cilvēki tās uztver kā pašsaprotamu parādību. Tomēr, nepievēršot iesnām pienācīgu uzmanību, tas var pāraugt hroniskā saslimšanā, kas var nelabvēlīgi ietekmēt gan pašsajūtu, gan dzīves kvalitāti un veselību. Šajā rakstā parunāsim par hroniskām iesnām un to ārstēšanu.

Lasīt vairāk

Laimas slimība un ērču encefalīts – vai zini atšķirību?

Ērces var pārnēsāt un izplatīt ļoti daudz slimību, taču šo slimību izraisītāji ir dažādi. Divas izplatītākās no izplatītākajām ērču pārnēsātajām slimībām ir ērču encefalīts un Laimas borelioze jeb Laimas slimība. Šomēnes rakstā uzzini, kas izraisa šīs slimības un kā tās atšķirt.  

Lasīt vairāk

Ūdens balanss un dehidratācija

Dienas laikā organisms nepārtraukti patērē šķidrumu, jo īpaši vasarā, kad ārā ir karsts, kā rezultātā pastiprināti izdalās sviedri. Šajā rakstā uzzini, interesantus faktus par ūdens balansa nozīmi ķermenī, cik daudz ūdens dienā jāizdzer un kas liecina par organisma degidrāciju

Lielāko daļu mūsu organisma veido ūdens un nodrošina visas svarīgākās organisma dzīvības funkcijas. Ūdens veido aptuveni 85% smadzeņu, un aptuveni 80% asiņu un 70% muskuļu masas. Tas aizkavē novecošanās procesu, ļauj nierēm veikt savu darbu, salo asinis, nodrošina vielmaiņu un smadzeņu darbību. Diemžēl cilvēka organisms ūdeni nevar uzktrāt ķermenī tāpēc svarīgi to uzņemt regulāri.

Lasīt vairāk

Ādas kopšana psoriāzes pacientiem

Psoriāze ir hroniska ādas iekaisuma slimība, ar kuru visā pasaulē slimo vairāk nekā 100 miljoni cilvēku.

Tā kā psoriāzes gaita nav prognozējama un slimību nevar pilnīgi izārstēt, ar to jāiemācās sadzīvot. Psoriāzes galvenais ārstēšanas mērķis ir iegūt ilgstošu remisiju, agrīni novērst psoriāzes komplikācijas un uzlabot dzīves kvalitāti. Šī mērķa sasniegšanai ļoti svarīga ir pareiza ādas kopšana un atbilstošu medikamentu izvēle un lietošana.

Lasīt vairāk

Psoriāze jeb zvīņēde

Viena no svarīgākajām ādas funkcijām ir pasargāt organismu no nelabvēlīgas apkārtējās vides iedarbības. Epiderma jeb ādas virsējā daļa nemitīgi nolobās un atjaunojas, ja šī procesa laikā rodas disbalanss, attīstās psoriāze. Šajā rakstā uzzini vairāk par psoriāzes cēloņiem, simptomiem un slimības veidiem.

Lasīt vairāk

Pielonefrīta ārstēšana homeopātijā

Pielonefrīts ir izplatīta nieru slimība, kas ilgstošā laika periodā var izraisīt nieru mazspēju, tāpēc to nedrīkst atstāt bez ievērības. Šajā rakstā esam apkopojuši informāciju, par to, kā norisinās pielonefrīta ārstēšana un kuri homeopātiskie preparāti var palīdzēt.

Lasīt vairāk

Pielonefrīts – nieru bļodiņu iekaisums

Pazeminoties organisma aizsargspējām, aktivizējas ne tikai vīrusi, bet arī baktērijas, kas var radīt nieru iekaisumu jeb pielonefrītu. Šajā rakstā uzzini, kas izraisa šo slimību un kādi ir tās simptomi.

Lasīt vairāk

Kā novērst striju veidošanos?

Strijas pavisam novērst nevar, bet tās noteikti var mazināt, tomēr tam nepieciešama regulāra ādas kopšanas programma un stingra disciplīna. Lasi, kā nepieļaut striju veidošanos un ko darīt, ja strijas jau ir izveidojušās.

Lasīt vairāk

Kāpēc veidojas strijas?

Strijas ir tikai un vienīgi kosmētisks defekts, tomēr tās nereti sagādā diskomfortu un traucē dzīves kvalitāti.  Šajā rakstā uzzini, kas ir strijas, kā tās veidojas un kam ir lielāks risks iegūt šos ādas bojājumus.

Lasīt vairāk

Kā tik galā ar ziedputekšņu alerģiju?

Nepārtraukta šķaudīšana, šņaukāšanās, aizlikts deguns, apsārtušas un asarojošas acis ir tikai daži no polinozes jeb ziedputekšņu alerģijas simptomiem, kas ik gadu piemeklē teju 20% iedzīvotāju. Šajā rakstā uzzini, kādi profilaktiski pasākumi jāievēro ziedputekšņu sezonas laikā un kā ārstēt ziedputekšņu alerģiju homeopātiskiem līdzekļiem.

Lasīt vairāk

Ziedputekšņu alerģija jeb polinoze

Daudzi priecājas par gaidāmo pavasari, kad daba sāks atdzīvoties un mums viss apkārt ziedēs un plauks, tomēr ir daļa cilvēku, kas ik gadu pavasari sagaida ar zināmām bažām. Kāpēc?  Par to lasi šajā rakstā!

Lasīt vairāk

Kā ārstēt deguna gļotādas iekaisumu?

Zinātnieki aprēķinājuši, ka cilvēks savā mūžā ar deguna gļotādas iekaisumu jeb iesnām slimo vidēji trīs līdz četrus gadus, un tā ir visbiežāk izplatītā saslimšana pasaulē, ko izraisa vairāk nekā 200 dažādi vīrusi, neskaitāmi alergēni un citi faktori. Šajā rakstā uzzini, kā atvieglot saslimšanas simptomus un uzveikt iesnas viegli.

Lasīt vairāk

Deguna gļotādas iekaisums

Klāt gada aukstākais mēnesis un līdz ar to arī lielāka iespēja saķert iesnas. Kāpēc tā, uzzini šajā rakstā.

 Kas ir iesnas?

Iesnas ir deguna dobuma gļotādas iekaisums, kas izpaužas kā apgrūtināta elpošana caur degunu, ožas traucējumi, balss tembra maiņa un pastiprināta ūdeņaina vai ūdeņaini gļotaina šķidruma izdalīšanās no deguna, kas parasti ilgst 7 – 10 dienas. Iesnas ir pirmā pazīme, ka organisma līdzsvars ir iztraucēts. Deguna gļotādas pienākums ir attīrīt gaisu, sasildīt aukstu gaisu, atvēsināt karstu gaisu, kas ienāk ķermenī. Ja līdzsvars ir traucēts, deguna gļotāda paliek sausa, vai tieši otrādi – mitra, tūkst, pampst un tur veidojas mikroorganismi.

Lasīt vairāk

Visbiežākās pārēšanās sekas – dispepsija

Kas ir dispepsija?

Dispepsija pati par sevi nav slimība, bet gan gremošanas sistēmas, galvenokārt zarnu, darbības traucējumi. Tā var būt viegla un pārejoša, kad nav nepieciešama speciāla izmeklēšana un ārstēšana, tomēr dažreiz dispepsija ir nopietnas un dzīvībai bīstamas saslimšanas pazīme. Tāpēc ilgstošu dispepsiju nedrīkst atstāt bez ievērības.

Lasīt vairāk

Kādas var būt pārēšanās sekas?

Svētki iet roku rokā ar bagātīgi klātiem galdiem, kas nereti beidzas ar pārmērīgi liela ēdiena daudzuma patēriņu vienas maltītes laikā jeb pārēšanos. Šajā rakstā uzzini, kādi ir pārēšanās simptomi un kādas sekas regulāra pārēšanās var atstāt uz Tavu gremošanas traktu.

Lasīt vairāk

Izproti gripu

Pēkšņs nespēks, stipras galvassāpes, paaugstināta temperatūra un karinoša sajūta kaklā ir tipiski gripas vīrusa infekcijas simptomi, kas parādās drīz pēc rudens pirmajām salnām. Bet cik daudz patiesībā mēs zinām par gripas vīrusu un tā iedabu? Visu par gripu uzzini šajā rakstā.

Lasīt vairāk

Vīrieša veselība

Novembris Latvijā pazīstams kā vīriešu veselības mēnesis, kad sabiedrības uzmanība pastiprināti tiek pievērsta tieši vīriešu veselības tēmai un ar to saistītām problēmām, tāpēc arī šis raksts būs veltīts mūsu stirpā dzimuma pārstāvjiem.

Lasīt vairāk

Kā uzņemt C vitamīnu dabīgiem līdzekļiem?

Tuvojoties gripas un saaukstēšanās sezonai, arvien aktuālāks paliek C vitamīna jautājums jeb kā to uzņemt pietiekami, lai organisms spētu sevi pasargāt. Tāpēc pienācis laiks atgādināt par C vitamīna nozīmi mūsu veselībā un kā to uzņemt dabīgā ceļā.

Lasīt vairāk

Depresija vai vienkārši nogurums?

Ir pilnīgi normāli, ka cilvēks reizēm jūtās bēdīgs, vientuļš vai noguris no dzīves. Tā ir dabiska reakcija uz dažādām dzīves pārmaiņām, it īpaši rudens periodā, kad saules gaismas zuduma rezultātā organisms pastiprināti sāk izdalīt miega hormonu (melatonīnu). Bet, ja skumjas un vientulības sajūta regulāri attur no iesaistīšanās sociālajā dzīvē un fiziskajās aktivitātēs, ir pamats aizdomām par nopietnu saslimšanu – depresiju.

 

Šajā rakstā pastāstīsim par to, kas ir depresija, kādas ir tās pazīmes un kā to ārstēt dabīgiem līdzekļiem.

Lasīt vairāk

Kuņģa dedzināšana un skābe mutē

Sākoties aukstākam laikam, daudziem aktualizējas gremošanas trakta veselības jautājumi. Svaigo augļu un ogu paliek mazāk, laiks paliek vēsāks un roka arvien vieglāk stiepjas pēc kā neveselīgāka. Papildus tam, mēdz palielināties patērētais alkohola daudzums, stresu arvien retāk var mazināt pastaigās dabā vai atvaļinājumā… Saraksts tikai turpinās.

Šoreiz apskatīsim vienu no biežākajām kaitēm, kas mēdz saasināties visu šo rudens “īpatnību” dēļ - kuņģa dedzināšanu -, kā arī risinājumus, kā kuņģa dedzināšanu mazināt dabiskā ceļā.

 

Lasīt vairāk

Kas ir imunitāte un imunitātes stiprināšana bērniem un pieaugušajiem

Imunitāte ir organisma spēja pretoties dažādām baktērijām, mikrobiem, toksīniem un citām vielām, mikroorganismiem u.c. nelabvēlīgiem faktoriem, kas var izraisīt slimības vai pat apdraudēt dzīvību. To savā veidā var saukt par iekšējo orgānu, šūnu un vielu tīklojumu, kas savā starpā komunicē un strādā, lai ļautu mums saglabāt veselību.

Kā tas notiek? Mūsu organisms sajūt, ka tajā nokļuvušas nevēlamas vielas, un sūta sava veida Avārijas Brigādi - mikroķermenīšus, ārstējošas šūnas - lai šīs vielas iznīcinātu un izvestu no ķermeņa ārā. 

Vai nav brīnumaini!

Lasīt vairāk

Bērnam stress, dodoties uz dārziņu vai skolu - kā rīkoties?

Pirms jaunā mācību gada sākuma, Homeopātiskajā aptiekā arvien biežāk vecāki uzdod jautājumu - kā var palīdzēt savam bērnam, uzsākot skolas gaitas, tikt galā ar jauniem pārdzīvojumiem?

Šajā rakstā apkopojām dažādus ieteikumus, kā palīdzēt bērniem no bērnudārza līdz pat pieaugušam vecumam.

Lasīt vairāk

Homeopātiskie līdzekļi traumu ārstēšanai

Viens no aktuālākajiem tematiem vasarā ir traumas. Homeopātiskie līdzekļi ir graudiņu vai pilienu veidā, kurus lieto iekšķīgi, un ir arī ārīgi lietojamās zāļu formas - ziedes, šķīdumi. 

Piedāvājam ieskatu no izcilās latviešu ārstes homeopātes Rasmas Kalniņas grāmatas “Homeopātiskais mājas ārsts”, kurā var iepazīties ar homeopātisko zāļu līdzekļu klāstu traumu ārstēšanai (iekšķīgi, ārīgi).

Lasīt vairāk

Ārstniecības augu lietošana grūtniecības laikā

Bērniņu gaidot, viens no aktuālākajiem jautājumiem topošām māmiņām ir: “Ko es drīkstu vai nedrīkstu lietot uzturā, ārstniecībā?”

 

Informācijas par šo tēmu ir ļoti daudz, tāpēc šajā bloga rakstā apskatīsim pašus pamatus - biežāk izmantotos ārstniecības augus, kurus iesaka lietot grūtniecības laikā, kā arī tos augus un to sastāvdaļas, no kuriem vajadzētu izvairīties.

Lasīt vairāk

Kā dabiski mazināt sliktu dūšu transportlīdzekļos

Nelaba dūšā mašīnā, lidmašīnā vai uz kuģa kā bērnam, tā pieaugušajam var samazināt labsajūtu ceļojumu laikā. Ne tikai bērnam, un ne tikai ģimenes izbraukumos vasarā! Slikta dūša transportā var pamatīgi ietekmēt, piemēram, medusmēneša ceļojumu vai svarīgu braucienu biznesa vajadzībām.

 

Kā sev un ģimenes locekļiem palīdzēt, ja transportā bieži paliek slikta dūša? To apskatīsim šajā rakstā.

Lasīt vairāk

Kā gremošanas orgānu slimības ārstē homeopātijā

Mūsu gremošanas orgāni ir vieni no būtiskākajiem dzīvības spēku jeb imunitātes uzturēšanai. Zarnās, piemēram, notiek lielākās daļas no mūsu  ķermenī palikušo kaitīgo baktēriju iznīcināšana. Tāpēc, lai cik, iespējams, pārsteidzoši nezinātājam šķistu, tas, cik labi darbojas zarnas, dod ļoti daudz kopējā veselībā. Arī citi gremošanas trakta orgāni kalpo par dabisku veselības regulētāju - piemēram, aknas ir lielākajai cilvēku daļai jau zināmas kā dabiskais kaitīgo vielu neitralizētājs - to mums visiem māca anatomijas stundās.

Lasīt vairāk

Kā dabiskā veidā atvieglot caurejas ārstēšanu?

Caureja, tici vai ne, ir dabiska organisma aizsargreakcija kā atbrīvoties no nevēlamām vielām, baktērijām, parazītiem, vīrusiem un to izdalītajiem toksīniem organismā.Tā var būt arī kā alerģiska reakcija pret kādu no pārtikas produktiem (piena un cukura nepanesība). Caureja dažreiz var rasties no hroniskiem gremošanas orgānu traucējumiem un liela emocionāla stresa.

Jo biežāka vēdera izeja, jo lielāks ūdens un sāļu zudums organismā un pastāv dehidratēšanās (atūdeņošanās) risks, kas sevišķi bīstami ir maziem bērniem un veciem cilvēkiem.

Lasīt vairāk

Biežākie iemesli vizītēm pie vetārsta-homeopāta. Skaidro Dr.vet. Ilze Pētersone.

Jau rakstījām par jaunumu pasaulē, kas nu jau 10 gadus jau tiek praktizēts Latvijā - homeopātija dzīvniekiem jeb dzīvnieku ārstēšana ar dabiskiem preparātiem. Šoreiz vetārste-homeopāte Dr. Ilze Pētersone stāsta par to, kādos gadījumos šobrīd visbiežāk dzīvnieku saimnieki vēršas pie vetārsta-homeopāta.

Biežākie iemesli vizītēm pie vetārsta-homeopāta, ir:

 • akūta trauma, saindēšanās;
 • kaulu sistēmas traucējumi - piemēram, dzīvnieciņam augot;
 • ādas problēmas - nieze, smaka, diskomforts;
 • gremošanas traucējumi.
Lasīt vairāk

Ievads homeopātiskajos preparātos - stāsta ārste-homeopāte Dr. Dace Gaile.

Homeopātija ir vairāk kā 200 gadus sena ārstēšanas metode, kuras pamatlicējs ir J.F. Zamuēls Hanemans. Homeopātijas pamatprincips ir – līdzīgu arstē ar līdzīgu.

Homeopātiskos preparātus iegūst no:

 • augu valsts (piemēram, beladonna jeb melnā vilkoga; zilā kurpīte),
 • minerālu valsts (piemēram, Islandes lava, sāls);
 • dzīvnieku valsts (piemēram, bites, čūsku dzeloņi).

Kā notiek atšķaidīšana jeb potencēšana?

Lasīt vairāk

Kā nātreni ārstē homeopātijā

Nātrene ir viena no izplatītākajām alerģiskajām saslimšanām. Tā bieži vien saasinās pavasara mēnešos, tomēr var pēkšņi parādīties arī ķermenim alerģiski reaģējot uz pārtikas u.c. produktiem visa gada garumā.

Tas gan nav viss. Nātrenes pamatā ir organisma nepareiza reakcija uz kādu iekšēju (bojāti zobi, hroniskas iesnas u.c.) vai ārēju (putekļi, zāles, augi, smakas u.c.) kairinātāju.

Kā ārstēt nātreni ar homeopātiskiem līdzekļiem?

Lasīt vairāk

Kas ir nātrene un kā to ārstē

Ja Tev vai Tavam ģimenes loceklim pēkšņi ir parādījušies sārti izsitumi, kas atgādina nātres dzēlienu tad, kad nātrēm ne par metru neesat skārušies klāt - tā, ļoti iespējams, ir bijusi nātrene.

Nātrene ir viena no biežāk sastopamajām alerģiskajām reakcijām, ko vidēji vismaz reizi dzīvē piedzīvo piektdaļa cilvēku.

Parasti šī alerģiskā reakcija pāriet diezgan ātri - no pāris stundām līdz 2 dienām -, tomēr ir arī gadījumi, kad tā kļūst hroniska. Parasti par hronisku nātreni uzskata, ja nieze, izsitumi un pat dedzināšanas sajūta vai sāpes izsitumu rajonā turpinās ilgāk kā 6 nedēļas.

Lasīt vairāk

Intervija ar ārsti-homeopāti Daci Gaili

Kādi ir ārsti-homeopāti Latvijā, un kādu noderīgu informāciju viņi var pastāstīt par ārstēšanos, izmantojot homeopātiskus līdzekļus?

Sākam blogu sērijas, kurās iepazīstināsim Tevi ar ārstiem-homeopātiem Latvijā. Pirmais blogs - par ārsti-homeopāti Dr. Daci Gaili.

 

Lasīt vairāk

Intervija ar ārsti Ilzi Pētersoni

Lai arī Latvijā jau šobrīd pastāv veterinārā homeopātija, plašākai sabiedrībai tā kļūst atpazīstamāka šobrīd. Uzrunājām veterināro ārsti Ilzi Pētersoni, kura bija viena no pirmajām Latvijā, kas sākusi praktizēt veterināro ārstēšanu, pielietojot homeopātijas principus.

Šajā bloga ierakstā - iepazīsimies ar vetārsti-homeopāti, kā arī noskaidrosim, kādus dzīvniekus Latvijā jau ārstēt ar homeopātiskiem līdzekļiem.

Lasīt vairāk

Vesels kā pūpols: kā vītolu izmanto ārstniecībā

Pavisam drīz gaidāma Pūpolsvētdiena. Tos atzīmē kā kristiešu, tā senlatviešu tradīcijās. Centrālā dienas sastāvdaļa, kā jau nosaukumā sacīts - mīkstie un pūkainie pūpoli. Pēc senlatviešu tradīcijām, Pūpolsvētdienas rītā mājinieki var saņemt maigus pērienus ar pūpolu zariem skaitāmpantiņa pavadībā. Skaitāmpantiņi var atšķirties, daži no tiem:

Lasīt vairāk

Kā olas atstāj labu iespaidu uz veselību

Lieldienas tuvojas, un daudzās mājās jau sākas runas par šī gada olu krāsošanu un citām Lieldienu aktivitātēm, saistītām ar šo saules simbolu. Kāda ir olas uzturvērtība, un kā olas izmantot arī pēc Lieldienām veselības vārdā? Izpētīsim šajā blogā.

Lasīt vairāk

Kā homeopātijā ārstē bronhiālo astmu.

Astmas atvieglošanai jau izsenis ārsti-homeopāti, skatoties pēc cilvēka vecuma, dzimuma, rakstura, dzīvesveida un citām īpatnībām piemeklē homeopātiskus līdzekļus. Pēc pieredzes, īpaši svarīgi dabīgus līdzekļus un ārstēšanu praktizēt ir vecākiem, kuru bērniņiem ir astma.

 

Lasīt vairāk

Kāpēc ķermenim svarīgs C vitamīns?

C vitamīns jeb askorbīnskābe laikam ir pats atpazīstamākais no vitamīniem. Visbiežāk tas asociējas ar izteikti skābo garšu, kas savelk muti čokurā. Gan vitamīnu graudiņos, gan citronos un dzērvenēs, kuros ir vitamīna pārpilnība.

Lasīt vairāk

Kā menstruāciju traucējumus ārstē homeopātijā

Homeopātiskie līdzekļi labi izārstē ginekoloģiskus iekaisumus, neauglību un citas saslimšanas, kas saistītas ar sieviešu veselību. Taču šeit tikai ārsts pratīs izvēlēties piemērotos līdzekļus, jo sieviešu reproduktīvā veselība ir īpaši delikāta lieta, kas prasa izpētīt daudz un dažādus sievietes dzīves aspektus - vecumu, ieradumus, ģimenes sieviešu veselību u.c. Kā vienmēr homeopātijā - nav vienu zāļu, kas der visām.

Lasīt vairāk

Kā dabiskā ceļā mazināt menstruāciju sāpes?

Vairāk kā puse sieviešu menstruāciju laikā pieredz lielākas vai mazākas krampjveida sāpes. Ko darīt, ja šīs sāpes jau sāk traucēt kopējai dzīves kvalitātei?

Šajā blogā apskatīsim dabiskus veidus, kā atvieglot menstruāciju sāpes pieaugušām sievietēm.

Lasīt vairāk

Kā homeopātija ārstē bezmiegu

Bezmiegs kļūst arvien populārāka problēma mūsdienās visu vecumu cilvēkiem.

Varianti, kāpēc šī kaite un miega traucējumi kopumā kļūst tik izplatīti, ir dažādi, piemēram:

 • pilsētas trokšņainība un ātrais ritms;
 • ieradumu maiņa interneta dēļ (darba ritms paliek ātrāks, stresa pilnāks);
 • zilā gaisma no elektroierīcēm, kas aktivizē smadzeņu darbību;
 • ieradumi - smēķēšana, pārāk intensīva kafijas dzeršana;
 • depresijas slimnieku skaita palielināšanās (bezmiegs ir viens no depresijas simptomiem).
Lasīt vairāk

Kā eikalipta eļļu izmanto dabiskajā medicīnā

Visā pasaulē pēdējos gados pastiprinājusies interese par eikaliptu - pat sociālo tīklu gigants Facebook to iekļāvis pie 2019. gada tendencēm veselīgā dzīvesveida un veselības tēmās.

Kāpēc tā?

To aplūkosim šajā rakstā.

Lasīt vairāk

Kā angīnu ārstē homeopātijā

Angīna - skolas laikā šis vārds ļoti bieži nozīmēja ilgstošu palikšanu mājās un atbrīvojumu no sporta uz pāris nedēļām.

Ne par velti - angīna ir lipīga un jebkuram tās slimniekam rekomendē gultas režīmu vismaz nedēļas garumā.

Ģimenēm ar bērniem, kas atbalsta dabisku dzīvesveidu, grūtniecēm un citiem interesentiem šajā laikā aktualizējas jautājums. Ja pats vai kāds no ģimenes saslimis, kā angīnu ārstēt dabiski?

Lasīt vairāk

Kas ir angīna un pirmie soļi tās dabiskai ārstēšanai

Angīna ir rīkles gala un mandeļu iekaisums. Bieži tā ir saaukstēšanās un infekcijas slimību (it sevišķi difterijas, skarlatīnas) blakusparādība vai arī atsevišķa akūta vai hroniska saslimšana.

Kādi ir angīnas simptomi:

 • grūti norīt siekalas vai ēdienu; dažreiz rijot sāpes izstarojas līdz ausīm;
 • lielas sāpes kaklā un ausu rajonā;
 • apsārtušas mandeles un gļotāda ap tām;
 • dzeltenīgi aplikumi uz mandelēm un mēles;
 • palielinājušies limfmezgli rīkles un kakla rajonā (to var just, viegli paspiežot uz tiem);
 • galvassāpes un paaugstināta temperatūra.
Lasīt vairāk

Kāpēc homeopātija der bērniem

Gadiem ejot, arvien vairāk jauno vecāku izvēlas homeopātiskos līdzekļus savas un jaunākās paaudzes veselības uzlabošanai.

Iemesli ir vienkārši:

 • Homeopātiskos līdzekļus veido tikai no dabiskām sastāvdaļām.
 • Tie praktiski neizraisa blaknes.
 • Homeopātija darbojas pēc “līdzīgs ārstē līdzīgu” principa, vairojot cilvēkā dabisko līdzsvaru, nevis ārstējot vienu konkrētu ķermeņa daļu, iespējams, disbalansā ievedot citas.
Lasīt vairāk

5 dabiski līdzekļi, kā atvieglot zobu nākšanas laiku mazuļiem

Visiem mazuļiem aptuveni 5-6 mēnešu vecumā sāk nākt zobiņi. Dažiem sākas jau ātrāk - jau no 3 mēnešiem, citiem vēlāk, ap 8 mēnešiem, tomēr fakts ir viens - tas nav viegls process ne bērniņam, ne vecākiem. Daudzi jaunie vecāki vēlas uzzināt, kā atvieglot zobu nākšanas laiku mazulim dabiskā ceļā. To arī apskatīsim šajā bloga ierakstā!

Lasīt vairāk

Homeopātija vīriešu veselībai

Pēc pieredzes, vīrieši vairāk ir tendēti līdz pēdējam noturēties bez ārsta palīdzības vai medikamentu lietošanas - “labāk paciešu, ar laiku paliks labāk”.  

Tomēr par veselību ir jārūpējas. Šajā blogā vari iepazīties, kā homeopātija var līdzēt aktuālākajām tēmām vīriešu veselībā.

Lasīt vairāk

Kā pistācijas uzturā var palīdzēt veselībai

Ja Tev garšo pistācijas - Tev paveicies! Šie gardie rieksti, kas piedienas kā itāļu saldējumam, tā svaigiem salātiem, izrādās, ir ļoti vērtīgs pārtikas produkts, lai palīdzētu vairot savu veselību ikdienā.

Šajā rakstā ļoti vienkāršiem vārdiem par to, kā pistācijas var palīdzēt uzlabot veselību.

Lasīt vairāk

Kā gremošanas traucējumus ārstē homeopātijā

Ziemassvētku laikā nu jau pierasts jokot, ka būs “jāizguļ ēdums”. Diemžēl, reizē ar to daudziem aktualizējas gremošanas orgānu veselības jautājumi.

Šajā blogā apskatīsim, kādas ir gremošanas traucējumu pazīmes, un kā tās ārstē homeopātijā.

 

Lasīt vairāk

Ieteikumi veselīgai gremošanai

Ēdiens, ko ēdam, ir mūsu degviela, savukārt gremošanas trakts - mašīna, kas rūpējas, lai ķermenis to kārtīgi saņemtu un izmantotu. No tā, cik labi rūpējamies par savu gremošanas trakta veselību, ir atkarīga ne tikai mūsu pašsajūta, arī imunitāte un pat prāta veselība.

Lasīt vairāk

Kā homeopātijā ārstē iesnas

Iesnas bieži vien neņemam vērā tik nopietni kā temperatūru vai klepu. Kamēr pašsajūta ļauj un nav jāšķauda ik pa piecām minūtēm, šķiet, ka varam mierīgi iet ikdienas gaitās, viss kārtībā.

 

Tai pat laikā, iesnām ir jāpievērš tikpat liela uzmanība kā klepum vai temperatūrai.

Kāpēc?

Lasīt vairāk

Kā dabiski ārstēt iesnas ar ēteriskajām eļļām

Iesnas - viens no auksto mēnešu viesiem. Tās, kuras nav radušās alerģiju dēļ, visbiežāk ir lipīgas, un nonāk no cilvēka uz cilvēku, klepojot, šķaudot, runājot.

 

Kāpēc saķeram iesnas?

Lasīt vairāk

Kas ir angīna un kā to ārstē homeopātijā

Angīna ir mandeļu iekaisums, un bieži vien mēs to varam sajaukt vienkārši ar saaukstēšanos, tomēr tā nebūt nav.

Kā atpazīt angīnu:

 • ja ir paaugstināta temperatūra,
 • ļoti sāp kakls,
 • grūti norīt siekalas, ēdienu, un,
 • spogulī skatoties ar atvērtu muti, redzi, ka mandeles ir palielinātas un iekaisušas
Lasīt vairāk

Kāpēc C vitamīns ir tik svarīgs veselībai?

Nav daudz vitamīnu, kuri cilvēka veselībai būtu tikpat nozīmīgi kā C vitamīns.

C vitamīns vai tā neesamība ietekmē praktiski visu mūsu ķermeni - sākot no ādas līdz sirds un asinsvadu funkcionēšanai un spēcīgai imunitātei.

Uzņemot veselīgu daudzumu ar šo ūdenī šķīstošo vielu, mēs varam atrisināt un novērst diezgan daudz veselības problēmu.

Tieši tāpēc tagad, kad sākas drēgnais laiks un jāpievērš pastiprināta uzmanība veselības saglabāšanai, sniegsim ieskatu C vitamīna nozīmē veselībai un tā lietošanai.

Lasīt vairāk

Homeopātiskie līdzekļi gripas un drudža ārstēšanai

Lai arī cik ļoti Tu sekotu līdzi veselības profilaksei, dažreiz gripa gluži vienkārši nogāž no kājām. Ne par velti  - tas ir diezgan viltīgs, katru gadu mainīgs vīruss, kas izplatās vēja ātrumā.

Ja Tevi vai Taviem ģimenes locekļus noķērusi gripa, bērnam temperatūra ir ļoti augsta, nekavējoties jāķeras pie tās ārstēšanas.

Lasīt vairāk

Kā atvieglot gripas ārstēšanu dabiskā ceļā

Gripa ir ļoti lipīga elpceļu slimība, kuru izraisa gaisā ceļojošs vīruss. Katru gadu tas ir citādāks, tāpēc cilvēkam parasti nav izstrādājusies imunitāte tā ārstēšanai.

Lasīt vairāk

Kā homeopātijā ārstē locītavu sāpes

Mitrā, drēgnā laikā, kas parasti pie mums ir rudens, daudziem aktualizējas locītavu sāpes, saslimšanas.  

Locītavu sāpju iemesli var būt visdažādākie – pēkšņs vai hronisks iekaisums, apaukstēšanās, pārmaiņas locītavu veidojošos audos, un citas. Īpaši locītavu sāpes rudenī jūt cilvēki gados.

Lasīt vairāk

Kā dabiski atvieglot artrīta sāpes

 1. oktobrī visā pasaulē atzīmē Artrīta dienu, līdz ar to, šajā mēnesī pievērsīsim lielāku uzmanību šīs kaites profilaksei un ārstēšanai.

Artrīts ir viena no biežāk sastopamajām locītavu sāpēm ar aptuveni simts dažādiem paveidiem.

Lasīt vairāk

Kā veģetatīvo distoniju ārstē homeopātijā

Homeopātijā bieži ir gadījumi, kad pie ārsta-homeopāta griežas cilvēki ar veģetatīvo distoniju, kas izmēģinājuši tradicionālās medicīnas ārstēšanu un jūt, ka tā nelīdz ilgtermiņā. Līdz ar to, ir vēlme to izārstēt dabiskā ceļā.

Lasīt vairāk

Veģetatīvā distonija un depresija - kā atšķiras to simptomi?

Arvien pastiprinātāku uzmanību Latvijā un pasaulē pievēršam emocionālajai, mentālajai veselībai.

Meditācija vairs nav izņēmums, bet vairāk plaši izplatīta prakse, un psihologa apmeklējums - normāla izvēle cilvēkam, kas vēlas rūpēties par savu labsajūtu un veselību, atbrīvoties no emocionālas spriedzes, iemācīties ar to tikt galā.

Tāpēc šajā rakstā apskatīsim divas no biežāk izplatītajām psiholoģiskajām kaitēm, un kā tās atšķirt vienu no otras.

Lasīt vairāk

Kādi homeopātiskie līdzekļi piemēroti nieru slimību ārstēšanai

Kā katru gadu, dzērvenēm no purviem nonākot gādīgu saimnieču ziemas krājumos, aktualizējas jautājums par nieru un urīnpūšļa veselību, kuru ārstēšanā šīs ogas ir tautā plaši izmantotas.

Homeopātijā līdzekļi, ar kuriem ārstēt nieru slimības, ir daudz plašāki un bagātīgāki. Tie atšķiras gan pēc pašas kaites, gan cilvēka vecuma, dzimuma, rakstura un ieradumiem. Zemāk pāris homeopātiskie medikamenti, kurus izmanto nieru slimību ārstēšanai, atbilstoši augstāk minētajiem kritērijiem.

Lasīt vairāk

Nevari aizmigt? Dabiski veidi, kā uzlabot miegu (der arī bērniem un pusaudžiem)

Ja bieži mokies ar bezmiegu un pa naktīm nomodā mētājies no viena gultas sāna uz otru, Tu neesi viens! Diemžēl, sēdošais dzīvesveids, augstais ikdienas stresa līmenis un piekļuve elektroierīcēm ir palielinājusi šo problēmu visā pasaulē.

Lasīt vairāk

Homeopātiskie līdzekļi bezmiega un nervozitātes ārstēšanai

Homeopātiskos līdzekļus bezmiegam un nervozitātei bieži nenošķir, tāpēc ka to simptomus ārstē ļoti līdzīgi. Bezmiegs vairākos gadījumos var būt saistīts ar paaugstinātu jūtīgumu, nervu uzbudinājumu, un otrādi.

Apakšā iepazīsties ar homeopātiskajiem līdzekļiem, kā tikt galā ar bezmiegu un kā samazināt nervozitāti dažādiem cilvēku tipiem, vecumiem un dzīvesstiliem.

! Atgādinām, ka viens no homeopātijas pamatprincipiem ir “ar ko saslimis, ar to jāārstē”, tāpēc nesabīsties, ka, piemēram, nervozitāti no kafijas ārstē ar kafijas preparātiem.

Lasīt vairāk

5 svarīgākie higiēnas ieradumi bērnam (un kad pāršaujam pār strīpu)

Skolas laikam sākoties, aktuāla kļūst bērnu higiēna. Katrs vecāks zina, cik ātri vienam bērnam saslimstot klasē vai grupiņā, var saslimt arī pārējie.

Tāpēc šobrīd, pirms ir sākušies lielie rudens vēji un aukstumi, ir labākais brīdis, kad pievērst uzmanību labas ķermeņa higiēnas ieradumu veidošanai.

Šoreiz apskatīsim tos higiēnas pasākumus, kas paaugstina iespēju palikt veselam lipīgu slimību ielenkumā. Tāpat arī - kad rūpes par higiēnu ieiet neveselīgās sliedēs.

Lasīt vairāk

4 biežākās traumas vasarā bērniem: profilakse un dabiska ārstēšana

Skola beigusies, un sākas bērnu mīļākais gadalaiks. Kas nozīmē, ka atvasēm ir vairāk brīvas vaļas. Kas, savukārt, nozīmē, ka viņi ir vairāk pakļauti dažādu traumu riskam - īpaši, ja paliek vienatnē. Tieši tāpēc svarīgi jau iepriekš ir zināt, ko darīt traumu gadījumos. Sniegsim ieskatu biežākajās vasaras traumās, kā vecākiem tās aizkavēt.

Lasīt vairāk

Kādus augus vākt jūnijā mājas aptieciņai.

Homeopātija iestājas par to, ka dabā var atrast teju visu, kas cilvēka veselībai vajadzīgs. Šajās nedēļās sākas labākais laiks, lai ķertos pie lietas jeb savāktu ārstniecības augus savai mājas aptieciņai! Sniegsim īsu ieskatu biežāk sastopamajiem augiem jūnijā, un kā tos apstrādāt.

Lasīt vairāk

4 brīvdabas augi, ko pavasarī likt uz šķīvja

Pavasaris beidzot ir ieradies Latvijā, un daba ir atmodusies, gatava dalīties savās bagātībās. Šis laiks ir jāizmanto pilnībā, lai uzņemtu visus vitamīnus un minerālvielas, ko daba var sniegt. Dosim nelielu ieskatu izplatītākajos vietējos augos, ko šobrīd droši vari likt uz šķīvja!

 

Lasīt vairāk

Kā sadzīvot ar pavasara alerģiju dabiskā ceļā

Vai tiešām jau klāt TAS mēnesis? Kad acis asaro un sūrst, deguns kņud bez apstājas un galvu spiež kā ar skrūvspīlēm?

Lasīt vairāk

Iesnas vasarā

Statistika liecina, ka jebkurš pieaugušais pāris reižu gadā nopietni saaukstējas. Saaukstēšanās noris ar iesnām, klepu un dažkārt pat drudzi. Nereti viena saaukstēšanās “iekrīt’’ vasarā, kad dzīvsudraba stabiņš dienā pārsniedz +25 grādu atzīmi.

Kāds tam ir cēlonis?

Lasīt vairāk

7 dažādi veidi, kā izmantot citronu sulu!

Citrons ir slavens dezinfekcijas, nostiprinošs un balinošs līdzeklis, kas labvēlīgi ietekmē matus, ādu un nagus.

Lasīt vairāk

Mazā aptieciņa ceļojumiem ar bērnu: pret nelabumiem, bailēm un sāpēm

Lai kā gribētos ieplānot ideālo ceļojumu ar bērnu, kurā mazulim negadīsies nekādas veselības problēmas, dzīve bieži ievieš savas korekcijas. Piemēram, automašīnā visi aizrautīgi bauda skaistas kalnu ainavas, bet mazulim no asajiem ceļa līkumiem paliek slikta dūša, vai diena karstā saulē un ūdenī beidzas ar kakla sāpēm un augstu temperatūru.

Lasīt vairāk

Elpošanas orgānu saslimšanas II

Iesnas jeb rinīts ir deguna gļotādas iekaisums, kura visbiežākie izraisītāji ir vīrusi. Iesnu rezultātā var rasties apgrūtināta elpošana, ožas zudums un parādīties galvassāpes. Savlaicīgi neizārstēts rinīts var pāriet hroniskā slimības formā un izraisīt, piemēram, deguna blakusdobumu iekaisumu (haimorītu, sinusītu).

Lasīt vairāk

Kakla sāpes un angīna

Kakla sāpes un angīnu rada kakla gļotādas un mandeļu iekaisums. Potenciālie iekaisuma izraisītāji ir vairāki - vīrusi, baktērijas, sēnītes, kā arī kuņģa skābe, kas atviļņa rezultātā kairina kakla un rīkles gļotādu.

Lasīt vairāk

Homeopātija un asinsspiediena izmaiņas

Paaugstināta asinsspiediena jeb arteriālās hipertenzijas izraisītāji ir vairāki - aptaukošanās, smēķēšana, pārmērīga alkohola lietošana, mazkustīgs dzīvesveids, pārmērīgs stress, kā arī iedzimtība. Visbiežākās sūdzības ir galvas reiboņi, galvassāpes, nogurums, nervozitāte, sirdsklauves. Ļoti bieži cilvēkam sūdzību nav, bet, izmērot asinsspiedienu, tas ir virs normas (norma ir 120-130/80-85 mm/Hg; paaugstināts - virs 140/90 mm/Hg). Ja asinsspiediens ir paaugstināts, tad pirmais, ko vajadzētu darīt - konsulēties ar savu kardiologu, homeopātu vai ģimenes ārstu. Jo, šo problēmu neārstējot, risks veselībai ir ļoti liels - iespēja iegūt infarktu, insultu, sirds un nieru mazspēju.

Lasīt vairāk

Homeopātijas iespējas iespējas kaulu un locītavu slimību ārstēšanā

Osteoartrīts, reimatoīdais artrīts un citas locītavu un kaulu slimības mūsu klimatiskajos apstākļos ir vienas no izplatītākajām, un ar tām slimo aptuveni 30% pieaugušo iedzīvotāju. Šīs bieži sastopamās un grūti ārstējamās slimības rada sāpes un izmaiņas locītavās, kā arī invaliditāti. Tādēļ ir ļoti svarīgi apzināties ārstēšanas iespējas, kas var atjaunot veselību.

Lasīt vairāk

Elpošanas orgānu saslimšanas

Elpošanas orgānu slimības ir sastopamas ļoti bieži. Teju ikvienam ir bijuši rakstuīgākie šo slimību simptomi – klepus, iesnas, aizlikts deguns, kakla sāpes un balss aizsmakums. Tēma ir ļoti plaša, tāpēc tā tiks sadalīta vairākās daļās. Pirmajā daļā apskatīsim homeopātiskos preparātus, kurus var izmantot bronhīta un traheīta ārstēšanā.

Bronhīta gadījumā klepus visbiežāk sākas pēc apaukstēšanās, izmirkšanas, atrašanās caurvējā. Sākuma simptomi var būt kasīšanās sajūta rīkles galā, klepus, paaugstināta temperatūra, drebuļi. Pirmais preparāts, ko var izmantot ir Ichthyolum cpl. pilieni. Tas palīdz gan bronhīta, gan traheīta, gan astmātiska bronhīta gadījumā. Pirmās 2 dienas jālieto pa 10-15 pilieniem ik pēc 2 stundām. Pēc tam – 15 pilieni 3 līdz 4 reizes dienā. Lai būtu labāks efekts, zāles jāiepilina siltā pienā, siltā ūdenī vai zāļu tējā. Tā kā šis preparāts veicina atklepošanu, tad to jālieto uzmanīgi maziem bērniem, jo viņi ne vienmēr māk atklepot.

Lasīt vairāk

Kā ārstēt gripu?

Gripa ir akūta infekcijas slimība, kas skar galvenokārt elpošanas orgānu sistēmu. Tā ir īpaši izplatīta maziem bērniem, cilvēkiem pēc 60 gadu vecuma un pacientiem, kuriem ir kādas nopietnas, hroniskas slimības.

Galvenā gripas profilakse ir aktīvs, veselīgs dzīvesveids, pietiekošs miegs un sabalansēts uzturs. Gan profilaktiski, gan saslimšanas laikā var lietot C vitamīnu, mežrozīšu augļu tēju un propolisu, jo tam ir antibakteriāla un pretvīrusu iedarbība. Ja gadās saslimt, tad noteikti jādzer daudz šķidruma (ūdens, tējas, sulas), kas palīdzēs izvadīt no organisma toksīnus. Savukārt, lai vīruss neizplatītos, slimniekam jāizvairās no publisku vietu apmeklēšanas.

Lasīt vairāk

Homeopātija un drudža ārstēšana

Pretdrudža līdzekļi ir vielas, kas samazina paaugstinātu ķermeņa temperatūru. Vairums saaukstēšanās slimību, tāpat kā citas iekaisuma slimības, sākas ar ķermeņa temperatūras paaugstināšanos. Tā ir normāla ķermeņa reakcija pret patogēniem mikroorganismiem un vīrusiem, tāpēc ķermeņa temperatūru, kas ir līdz 38 °C, nevajadzētu pazemināt, jo tā ir svarīgs ierocis cīņā ar patogēniem. Svarīgi atcerēties, ka šādos gadījumos ir jādzer daudz ūdens, lai kompensētu tā zudumu. No zāļu tējām var izmantot tādas, kam ir sviedrējošas īpašības – liepziedi, aveņu lapas un plūškoka ziedi. Līdz diagnozes noskaidrošanai var dot homeopātiskos līdzekļus, kas atvieglos slimnieka stāvokli. Vēlams izmantot zemās (D3, C3, C6) vai vidējās potences (C12, C30).

Lasīt vairāk

Homeopātisko zāļu lietošana

Akūtu slimību ārstēšanai dod zemākas potences (C3, C6, reizēm C12 un C30) un biežākas devas. Atsevišķos gadījumos pat pēc 10 vai 15 minūtēm. Hronisku un funkcionālu slimību ārstēšanai – vidējas un augstas potences (C12, C30, C200, C1000) un retākas devas. Jo biežāk jādzer zāles, jo deva ir mazāka. Pieaugušajiem parastā deva ir 10-15 pilieni, 5-7 graudiņi, 1 tablete trīs reizes dienā. Ja zāles ir jādzer biežāk, tad devu samazina. Akūtu saslimšanu gadījumā ērti ir pagatavot zāļu ūdens šķīdumus. Piemēram, 100 gramos vārīta ūdens izšķīdina 15-20 graudiņus (lai tie labāk šķīstu, jāizvēlas silts ūdens). Iegūto šķīdumu lieto pa malciņam ik 15 minūtes. Ūdens šķīdumi ir ļoti ērti maziem bērniem, kuri nemāk nosūkāt graudiņus vai tabletes. Šādos gadījumos vienas reizes devu var izšķīdināt tējkarotē ūdens.

Lasīt vairāk

Homeopātiskās zāles

Homeopātija (no grieķu vārdiem: homoios- līdzīgs un pathos –ciešanas) ir alternatīvās medicīnas veids. Lai to labāk saprastu, ir jāzina trīs tās pamatprincipi. Pirmais ir līdzības princips Similia similibus curantur – līdzīgs līdzīgu ārstē. Viela, kas lielās devās izraisa kādas slimības vai simptomu parādīšanos, pavisam mazās devās šos simptomus samazina vai novērš pavisam. Kā piemēru var minēt homeopātisko preparātu Apis, ko iegūst no medus bitēm. Zināms, ka bites dzēliens lielākoties izraisa alerģiskus izsitumus, tūsku un apsārtumu dzēliena vietā. Homeopātijā šo preparātu lieto, lai iepriekš minētos simptomus mazinātu.

Lasīt vairāk
Uzgaidiet... loading