Блог

Mazā aptieciņa ceļojumiem ar bērnu: pret nelabumiem, bailēm un sāpēm

Lai kā gribētos ieplānot ideālo ceļojumu ar bērnu, kurā mazulim negadīsies nekādas veselības problēmas, dzīve bieži ievieš savas korekcijas. Piemēram, automašīnā visi aizrautīgi bauda skaistas kalnu ainavas, bet mazulim no asajiem ceļa līkumiem paliek slikta dūša, vai diena karstā saulē un ūdenī beidzas ar kakla sāpēm un augstu temperatūru.

подробнее

Elpošanas orgānu saslimšanas II

Iesnas jeb rinīts ir deguna gļotādas iekaisums, kura visbiežākie izraisītāji ir vīrusi. Iesnu rezultātā var rasties apgrūtināta elpošana, ožas zudums un parādīties galvassāpes. Savlaicīgi neizārstēts rinīts var pāriet hroniskā slimības formā un izraisīt, piemēram, deguna blakusdobumu iekaisumu (haimorītu, sinusītu).

подробнее

Kakla sāpes un angīna

Kakla sāpes un angīnu rada kakla gļotādas un mandeļu iekaisums. Potenciālie iekaisuma izraisītāji ir vairāki - vīrusi, baktērijas, sēnītes, kā arī kuņģa skābe, kas atviļņa rezultātā kairina kakla un rīkles gļotādu.

подробнее

Homeopātija un asinsspiediena izmaiņas

Paaugstināta asinsspiediena jeb arteriālās hipertenzijas izraisītāji ir vairāki - aptaukošanās, smēķēšana, pārmērīga alkohola lietošana, mazkustīgs dzīvesveids, pārmērīgs stress, kā arī iedzimtība. Visbiežākās sūdzības ir galvas reiboņi, galvassāpes, nogurums, nervozitāte, sirdsklauves. Ļoti bieži cilvēkam sūdzību nav, bet, izmērot asinsspiedienu, tas ir virs normas (norma ir 120-130/80-85 mm/Hg; paaugstināts - virs 140/90 mm/Hg). Ja asinsspiediens ir paaugstināts, tad pirmais, ko vajadzētu darīt - konsulēties ar savu kardiologu, homeopātu vai ģimenes ārstu. Jo, šo problēmu neārstējot, risks veselībai ir ļoti liels - iespēja iegūt infarktu, insultu, sirds un nieru mazspēju.

подробнее

Homeopātijas iespējas iespējas kaulu un locītavu slimību ārstēšanā

Osteoartrīts, reimatoīdais artrīts un citas locītavu un kaulu slimības mūsu klimatiskajos apstākļos ir vienas no izplatītākajām, un ar tām slimo aptuveni 30% pieaugušo iedzīvotāju. Šīs bieži sastopamās un grūti ārstējamās slimības rada sāpes un izmaiņas locītavās, kā arī invaliditāti. Tādēļ ir ļoti svarīgi apzināties ārstēšanas iespējas, kas var atjaunot veselību.

подробнее

Elpošanas orgānu saslimšanas

Elpošanas orgānu slimības ir sastopamas ļoti bieži. Teju ikvienam ir bijuši rakstuīgākie šo slimību simptomi – klepus, iesnas, aizlikts deguns, kakla sāpes un balss aizsmakums. Tēma ir ļoti plaša, tāpēc tā tiks sadalīta vairākās daļās. Pirmajā daļā apskatīsim homeopātiskos preparātus, kurus var izmantot bronhīta un traheīta ārstēšanā.

Bronhīta gadījumā klepus visbiežāk sākas pēc apaukstēšanās, izmirkšanas, atrašanās caurvējā. Sākuma simptomi var būt kasīšanās sajūta rīkles galā, klepus, paaugstināta temperatūra, drebuļi. Pirmais preparāts, ko var izmantot ir Ichthyolum cpl. pilieni. Tas palīdz gan bronhīta, gan traheīta, gan astmātiska bronhīta gadījumā. Pirmās 2 dienas jālieto pa 10-15 pilieniem ik pēc 2 stundām. Pēc tam – 15 pilieni 3 līdz 4 reizes dienā. Lai būtu labāks efekts, zāles jāiepilina siltā pienā, siltā ūdenī vai zāļu tējā. Tā kā šis preparāts veicina atklepošanu, tad to jālieto uzmanīgi maziem bērniem, jo viņi ne vienmēr māk atklepot.

подробнее

Kā ārstēt gripu?

Gripa ir akūta infekcijas slimība, kas skar galvenokārt elpošanas orgānu sistēmu. Tā ir īpaši izplatīta maziem bērniem, cilvēkiem pēc 60 gadu vecuma un pacientiem, kuriem ir kādas nopietnas, hroniskas slimības.

Galvenā gripas profilakse ir aktīvs, veselīgs dzīvesveids, pietiekošs miegs un sabalansēts uzturs. Gan profilaktiski, gan saslimšanas laikā var lietot C vitamīnu, mežrozīšu augļu tēju un propolisu, jo tam ir antibakteriāla un pretvīrusu iedarbība. Ja gadās saslimt, tad noteikti jādzer daudz šķidruma (ūdens, tējas, sulas), kas palīdzēs izvadīt no organisma toksīnus. Savukārt, lai vīruss neizplatītos, slimniekam jāizvairās no publisku vietu apmeklēšanas.

подробнее

Homeopātija un drudža ārstēšana

Pretdrudža līdzekļi ir vielas, kas samazina paaugstinātu ķermeņa temperatūru. Vairums saaukstēšanās slimību, tāpat kā citas iekaisuma slimības, sākas ar ķermeņa temperatūras paaugstināšanos. Tā ir normāla ķermeņa reakcija pret patogēniem mikroorganismiem un vīrusiem, tāpēc ķermeņa temperatūru, kas ir līdz 38 °C, nevajadzētu pazemināt, jo tā ir svarīgs ierocis cīņā ar patogēniem. Svarīgi atcerēties, ka šādos gadījumos ir jādzer daudz ūdens, lai kompensētu tā zudumu. No zāļu tējām var izmantot tādas, kam ir sviedrējošas īpašības – liepziedi, aveņu lapas un plūškoka ziedi. Līdz diagnozes noskaidrošanai var dot homeopātiskos līdzekļus, kas atvieglos slimnieka stāvokli. Vēlams izmantot zemās (D3, C3, C6) vai vidējās potences (C12, C30).

подробнее

Homeopātisko zāļu lietošana

Akūtu slimību ārstēšanai dod zemākas potences (C3, C6, reizēm C12 un C30) un biežākas devas. Atsevišķos gadījumos pat pēc 10 vai 15 minūtēm. Hronisku un funkcionālu slimību ārstēšanai – vidējas un augstas potences (C12, C30, C200, C1000) un retākas devas. Jo biežāk jādzer zāles, jo deva ir mazāka. Pieaugušajiem parastā deva ir 10-15 pilieni, 5-7 graudiņi, 1 tablete trīs reizes dienā. Ja zāles ir jādzer biežāk, tad devu samazina. Akūtu saslimšanu gadījumā ērti ir pagatavot zāļu ūdens šķīdumus. Piemēram, 100 gramos vārīta ūdens izšķīdina 15-20 graudiņus (lai tie labāk šķīstu, jāizvēlas silts ūdens). Iegūto šķīdumu lieto pa malciņam ik 15 minūtes. Ūdens šķīdumi ir ļoti ērti maziem bērniem, kuri nemāk nosūkāt graudiņus vai tabletes. Šādos gadījumos vienas reizes devu var izšķīdināt tējkarotē ūdens.

подробнее

Homeopātiskās zāles

Homeopātija (no grieķu vārdiem: homoios- līdzīgs un pathos –ciešanas) ir alternatīvās medicīnas veids. Lai to labāk saprastu, ir jāzina trīs tās pamatprincipi. Pirmais ir līdzības princips Similia similibus curantur – līdzīgs līdzīgu ārstē. Viela, kas lielās devās izraisa kādas slimības vai simptomu parādīšanos, pavisam mazās devās šos simptomus samazina vai novērš pavisam. Kā piemēru var minēt homeopātisko preparātu Apis, ko iegūst no medus bitēm. Zināms, ka bites dzēliens lielākoties izraisa alerģiskus izsitumus, tūsku un apsārtumu dzēliena vietā. Homeopātijā šo preparātu lieto, lai iepriekš minētos simptomus mazinātu.

подробнее
подождите... loading