Блог

Kā gremošanas traucējumus ārstē homeopātijā

Ziemassvētku laikā nu jau pierasts jokot, ka būs “jāizguļ ēdums”. Diemžēl, reizē ar to daudziem aktualizējas gremošanas orgānu veselības jautājumi.

Šajā blogā apskatīsim, kādas ir gremošanas traucējumu pazīmes, un kā tās ārstē homeopātijā.

 

подробнее

Ieteikumi veselīgai gremošanai

Ēdiens, ko ēdam, ir mūsu degviela, savukārt gremošanas trakts - mašīna, kas rūpējas, lai ķermenis to kārtīgi saņemtu un izmantotu. No tā, cik labi rūpējamies par savu gremošanas trakta veselību, ir atkarīga ne tikai mūsu pašsajūta, arī imunitāte un pat prāta veselība.

подробнее

Kā homeopātijā ārstē iesnas

Iesnas bieži vien neņemam vērā tik nopietni kā temperatūru vai klepu. Kamēr pašsajūta ļauj un nav jāšķauda ik pa piecām minūtēm, šķiet, ka varam mierīgi iet ikdienas gaitās, viss kārtībā.

 

Tai pat laikā, iesnām ir jāpievērš tikpat liela uzmanība kā klepum vai temperatūrai.

Kāpēc?

подробнее

Kā dabiski ārstēt iesnas ar ēteriskajām eļļām

Iesnas - viens no auksto mēnešu viesiem. Tās, kuras nav radušās alerģiju dēļ, visbiežāk ir lipīgas, un nonāk no cilvēka uz cilvēku, klepojot, šķaudot, runājot.

 

Kāpēc saķeram iesnas?

подробнее

Kas ir angīna un kā to ārstē homeopātijā

Angīna ir mandeļu iekaisums, un bieži vien mēs to varam sajaukt vienkārši ar saaukstēšanos, tomēr tā nebūt nav.

Kā atpazīt angīnu:

  • ja ir paaugstināta temperatūra,
  • ļoti sāp kakls,
  • grūti norīt siekalas, ēdienu, un,
  • spogulī skatoties ar atvērtu muti, redzi, ka mandeles ir palielinātas un iekaisušas
подробнее

Kāpēc C vitamīns ir tik svarīgs veselībai?

Nav daudz vitamīnu, kuri cilvēka veselībai būtu tikpat nozīmīgi kā C vitamīns.

C vitamīns vai tā neesamība ietekmē praktiski visu mūsu ķermeni - sākot no ādas līdz sirds un asinsvadu funkcionēšanai un spēcīgai imunitātei.

Uzņemot veselīgu daudzumu ar šo ūdenī šķīstošo vielu, mēs varam atrisināt un novērst diezgan daudz veselības problēmu.

Tieši tāpēc tagad, kad sākas drēgnais laiks un jāpievērš pastiprināta uzmanība veselības saglabāšanai, sniegsim ieskatu C vitamīna nozīmē veselībai un tā lietošanai.

подробнее

Homeopātiskie līdzekļi gripas un drudža ārstēšanai

Lai arī cik ļoti Tu sekotu līdzi veselības profilaksei, dažreiz gripa gluži vienkārši nogāž no kājām. Ne par velti  - tas ir diezgan viltīgs, katru gadu mainīgs vīruss, kas izplatās vēja ātrumā.

Ja Tevi vai Taviem ģimenes locekļus noķērusi gripa, bērnam temperatūra ir ļoti augsta, nekavējoties jāķeras pie tās ārstēšanas.

подробнее

Kā atvieglot gripas ārstēšanu dabiskā ceļā

Gripa ir ļoti lipīga elpceļu slimība, kuru izraisa gaisā ceļojošs vīruss. Katru gadu tas ir citādāks, tāpēc cilvēkam parasti nav izstrādājusies imunitāte tā ārstēšanai.

подробнее

Kā homeopātijā ārstē locītavu sāpes

Mitrā, drēgnā laikā, kas parasti pie mums ir rudens, daudziem aktualizējas locītavu sāpes, saslimšanas.  

Locītavu sāpju iemesli var būt visdažādākie – pēkšņs vai hronisks iekaisums, apaukstēšanās, pārmaiņas locītavu veidojošos audos, un citas. Īpaši locītavu sāpes rudenī jūt cilvēki gados.

подробнее

Kā dabiski atvieglot artrīta sāpes

  1. oktobrī visā pasaulē atzīmē Artrīta dienu, līdz ar to, šajā mēnesī pievērsīsim lielāku uzmanību šīs kaites profilaksei un ārstēšanai.

Artrīts ir viena no biežāk sastopamajām locītavu sāpēm ar aptuveni simts dažādiem paveidiem.

подробнее

Kā veģetatīvo distoniju ārstē homeopātijā

Homeopātijā bieži ir gadījumi, kad pie ārsta-homeopāta griežas cilvēki ar veģetatīvo distoniju, kas izmēģinājuši tradicionālās medicīnas ārstēšanu un jūt, ka tā nelīdz ilgtermiņā. Līdz ar to, ir vēlme to izārstēt dabiskā ceļā.

подробнее

Veģetatīvā distonija un depresija - kā atšķiras to simptomi?

Arvien pastiprinātāku uzmanību Latvijā un pasaulē pievēršam emocionālajai, mentālajai veselībai.

Meditācija vairs nav izņēmums, bet vairāk plaši izplatīta prakse, un psihologa apmeklējums - normāla izvēle cilvēkam, kas vēlas rūpēties par savu labsajūtu un veselību, atbrīvoties no emocionālas spriedzes, iemācīties ar to tikt galā.

Tāpēc šajā rakstā apskatīsim divas no biežāk izplatītajām psiholoģiskajām kaitēm, un kā tās atšķirt vienu no otras.

подробнее

Kādi homeopātiskie līdzekļi piemēroti nieru slimību ārstēšanai

Kā katru gadu, dzērvenēm no purviem nonākot gādīgu saimnieču ziemas krājumos, aktualizējas jautājums par nieru un urīnpūšļa veselību, kuru ārstēšanā šīs ogas ir tautā plaši izmantotas.

Homeopātijā līdzekļi, ar kuriem ārstēt nieru slimības, ir daudz plašāki un bagātīgāki. Tie atšķiras gan pēc pašas kaites, gan cilvēka vecuma, dzimuma, rakstura un ieradumiem. Zemāk pāris homeopātiskie medikamenti, kurus izmanto nieru slimību ārstēšanai, atbilstoši augstāk minētajiem kritērijiem.

подробнее

Nevari aizmigt? Dabiski veidi, kā uzlabot miegu (der arī bērniem un pusaudžiem)

Ja bieži mokies ar bezmiegu un pa naktīm nomodā mētājies no viena gultas sāna uz otru, Tu neesi viens! Diemžēl, sēdošais dzīvesveids, augstais ikdienas stresa līmenis un piekļuve elektroierīcēm ir palielinājusi šo problēmu visā pasaulē.

подробнее

Homeopātiskie līdzekļi bezmiega un nervozitātes ārstēšanai

Homeopātiskos līdzekļus bezmiegam un nervozitātei bieži nenošķir, tāpēc ka to simptomus ārstē ļoti līdzīgi. Bezmiegs vairākos gadījumos var būt saistīts ar paaugstinātu jūtīgumu, nervu uzbudinājumu, un otrādi.

Apakšā iepazīsties ar homeopātiskajiem līdzekļiem, kā tikt galā ar bezmiegu un kā samazināt nervozitāti dažādiem cilvēku tipiem, vecumiem un dzīvesstiliem.

! Atgādinām, ka viens no homeopātijas pamatprincipiem ir “ar ko saslimis, ar to jāārstē”, tāpēc nesabīsties, ka, piemēram, nervozitāti no kafijas ārstē ar kafijas preparātiem.

подробнее

5 svarīgākie higiēnas ieradumi bērnam (un kad pāršaujam pār strīpu)

Skolas laikam sākoties, aktuāla kļūst bērnu higiēna. Katrs vecāks zina, cik ātri vienam bērnam saslimstot klasē vai grupiņā, var saslimt arī pārējie.

Tāpēc šobrīd, pirms ir sākušies lielie rudens vēji un aukstumi, ir labākais brīdis, kad pievērst uzmanību labas ķermeņa higiēnas ieradumu veidošanai.

Šoreiz apskatīsim tos higiēnas pasākumus, kas paaugstina iespēju palikt veselam lipīgu slimību ielenkumā. Tāpat arī - kad rūpes par higiēnu ieiet neveselīgās sliedēs.

подробнее

4 biežākās traumas vasarā bērniem: profilakse un dabiska ārstēšana

Skola beigusies, un sākas bērnu mīļākais gadalaiks. Kas nozīmē, ka atvasēm ir vairāk brīvas vaļas. Kas, savukārt, nozīmē, ka viņi ir vairāk pakļauti dažādu traumu riskam - īpaši, ja paliek vienatnē. Tieši tāpēc svarīgi jau iepriekš ir zināt, ko darīt traumu gadījumos. Sniegsim ieskatu biežākajās vasaras traumās, kā vecākiem tās aizkavēt.

подробнее

Kādus augus vākt jūnijā mājas aptieciņai.

Homeopātija iestājas par to, ka dabā var atrast teju visu, kas cilvēka veselībai vajadzīgs. Šajās nedēļās sākas labākais laiks, lai ķertos pie lietas jeb savāktu ārstniecības augus savai mājas aptieciņai! Sniegsim īsu ieskatu biežāk sastopamajiem augiem jūnijā, un kā tos apstrādāt.

подробнее

4 brīvdabas augi, ko pavasarī likt uz šķīvja

Pavasaris beidzot ir ieradies Latvijā, un daba ir atmodusies, gatava dalīties savās bagātībās. Šis laiks ir jāizmanto pilnībā, lai uzņemtu visus vitamīnus un minerālvielas, ko daba var sniegt. Dosim nelielu ieskatu izplatītākajos vietējos augos, ko šobrīd droši vari likt uz šķīvja!

 

подробнее

Kā sadzīvot ar pavasara alerģiju dabiskā ceļā

Vai tiešām jau klāt TAS mēnesis? Kad acis asaro un sūrst, deguns kņud bez apstājas un galvu spiež kā ar skrūvspīlēm?

подробнее

Iesnas vasarā

Statistika liecina, ka jebkurš pieaugušais pāris reižu gadā nopietni saaukstējas. Saaukstēšanās noris ar iesnām, klepu un dažkārt pat drudzi. Nereti viena saaukstēšanās “iekrīt’’ vasarā, kad dzīvsudraba stabiņš dienā pārsniedz +25 grādu atzīmi.

Kāds tam ir cēlonis?

подробнее

7 dažādi veidi, kā izmantot citronu sulu!

Citrons ir slavens dezinfekcijas, nostiprinošs un balinošs līdzeklis, kas labvēlīgi ietekmē matus, ādu un nagus.

подробнее

Mazā aptieciņa ceļojumiem ar bērnu: pret nelabumiem, bailēm un sāpēm

Lai kā gribētos ieplānot ideālo ceļojumu ar bērnu, kurā mazulim negadīsies nekādas veselības problēmas, dzīve bieži ievieš savas korekcijas. Piemēram, automašīnā visi aizrautīgi bauda skaistas kalnu ainavas, bet mazulim no asajiem ceļa līkumiem paliek slikta dūša, vai diena karstā saulē un ūdenī beidzas ar kakla sāpēm un augstu temperatūru.

подробнее

Elpošanas orgānu saslimšanas II

Iesnas jeb rinīts ir deguna gļotādas iekaisums, kura visbiežākie izraisītāji ir vīrusi. Iesnu rezultātā var rasties apgrūtināta elpošana, ožas zudums un parādīties galvassāpes. Savlaicīgi neizārstēts rinīts var pāriet hroniskā slimības formā un izraisīt, piemēram, deguna blakusdobumu iekaisumu (haimorītu, sinusītu).

подробнее

Kakla sāpes un angīna

Kakla sāpes un angīnu rada kakla gļotādas un mandeļu iekaisums. Potenciālie iekaisuma izraisītāji ir vairāki - vīrusi, baktērijas, sēnītes, kā arī kuņģa skābe, kas atviļņa rezultātā kairina kakla un rīkles gļotādu.

подробнее

Homeopātija un asinsspiediena izmaiņas

Paaugstināta asinsspiediena jeb arteriālās hipertenzijas izraisītāji ir vairāki - aptaukošanās, smēķēšana, pārmērīga alkohola lietošana, mazkustīgs dzīvesveids, pārmērīgs stress, kā arī iedzimtība. Visbiežākās sūdzības ir galvas reiboņi, galvassāpes, nogurums, nervozitāte, sirdsklauves. Ļoti bieži cilvēkam sūdzību nav, bet, izmērot asinsspiedienu, tas ir virs normas (norma ir 120-130/80-85 mm/Hg; paaugstināts - virs 140/90 mm/Hg). Ja asinsspiediens ir paaugstināts, tad pirmais, ko vajadzētu darīt - konsulēties ar savu kardiologu, homeopātu vai ģimenes ārstu. Jo, šo problēmu neārstējot, risks veselībai ir ļoti liels - iespēja iegūt infarktu, insultu, sirds un nieru mazspēju.

подробнее

Homeopātijas iespējas iespējas kaulu un locītavu slimību ārstēšanā

Osteoartrīts, reimatoīdais artrīts un citas locītavu un kaulu slimības mūsu klimatiskajos apstākļos ir vienas no izplatītākajām, un ar tām slimo aptuveni 30% pieaugušo iedzīvotāju. Šīs bieži sastopamās un grūti ārstējamās slimības rada sāpes un izmaiņas locītavās, kā arī invaliditāti. Tādēļ ir ļoti svarīgi apzināties ārstēšanas iespējas, kas var atjaunot veselību.

подробнее

Elpošanas orgānu saslimšanas

Elpošanas orgānu slimības ir sastopamas ļoti bieži. Teju ikvienam ir bijuši rakstuīgākie šo slimību simptomi – klepus, iesnas, aizlikts deguns, kakla sāpes un balss aizsmakums. Tēma ir ļoti plaša, tāpēc tā tiks sadalīta vairākās daļās. Pirmajā daļā apskatīsim homeopātiskos preparātus, kurus var izmantot bronhīta un traheīta ārstēšanā.

Bronhīta gadījumā klepus visbiežāk sākas pēc apaukstēšanās, izmirkšanas, atrašanās caurvējā. Sākuma simptomi var būt kasīšanās sajūta rīkles galā, klepus, paaugstināta temperatūra, drebuļi. Pirmais preparāts, ko var izmantot ir Ichthyolum cpl. pilieni. Tas palīdz gan bronhīta, gan traheīta, gan astmātiska bronhīta gadījumā. Pirmās 2 dienas jālieto pa 10-15 pilieniem ik pēc 2 stundām. Pēc tam – 15 pilieni 3 līdz 4 reizes dienā. Lai būtu labāks efekts, zāles jāiepilina siltā pienā, siltā ūdenī vai zāļu tējā. Tā kā šis preparāts veicina atklepošanu, tad to jālieto uzmanīgi maziem bērniem, jo viņi ne vienmēr māk atklepot.

подробнее

Kā ārstēt gripu?

Gripa ir akūta infekcijas slimība, kas skar galvenokārt elpošanas orgānu sistēmu. Tā ir īpaši izplatīta maziem bērniem, cilvēkiem pēc 60 gadu vecuma un pacientiem, kuriem ir kādas nopietnas, hroniskas slimības.

Galvenā gripas profilakse ir aktīvs, veselīgs dzīvesveids, pietiekošs miegs un sabalansēts uzturs. Gan profilaktiski, gan saslimšanas laikā var lietot C vitamīnu, mežrozīšu augļu tēju un propolisu, jo tam ir antibakteriāla un pretvīrusu iedarbība. Ja gadās saslimt, tad noteikti jādzer daudz šķidruma (ūdens, tējas, sulas), kas palīdzēs izvadīt no organisma toksīnus. Savukārt, lai vīruss neizplatītos, slimniekam jāizvairās no publisku vietu apmeklēšanas.

подробнее

Homeopātija un drudža ārstēšana

Pretdrudža līdzekļi ir vielas, kas samazina paaugstinātu ķermeņa temperatūru. Vairums saaukstēšanās slimību, tāpat kā citas iekaisuma slimības, sākas ar ķermeņa temperatūras paaugstināšanos. Tā ir normāla ķermeņa reakcija pret patogēniem mikroorganismiem un vīrusiem, tāpēc ķermeņa temperatūru, kas ir līdz 38 °C, nevajadzētu pazemināt, jo tā ir svarīgs ierocis cīņā ar patogēniem. Svarīgi atcerēties, ka šādos gadījumos ir jādzer daudz ūdens, lai kompensētu tā zudumu. No zāļu tējām var izmantot tādas, kam ir sviedrējošas īpašības – liepziedi, aveņu lapas un plūškoka ziedi. Līdz diagnozes noskaidrošanai var dot homeopātiskos līdzekļus, kas atvieglos slimnieka stāvokli. Vēlams izmantot zemās (D3, C3, C6) vai vidējās potences (C12, C30).

подробнее

Homeopātisko zāļu lietošana

Akūtu slimību ārstēšanai dod zemākas potences (C3, C6, reizēm C12 un C30) un biežākas devas. Atsevišķos gadījumos pat pēc 10 vai 15 minūtēm. Hronisku un funkcionālu slimību ārstēšanai – vidējas un augstas potences (C12, C30, C200, C1000) un retākas devas. Jo biežāk jādzer zāles, jo deva ir mazāka. Pieaugušajiem parastā deva ir 10-15 pilieni, 5-7 graudiņi, 1 tablete trīs reizes dienā. Ja zāles ir jādzer biežāk, tad devu samazina. Akūtu saslimšanu gadījumā ērti ir pagatavot zāļu ūdens šķīdumus. Piemēram, 100 gramos vārīta ūdens izšķīdina 15-20 graudiņus (lai tie labāk šķīstu, jāizvēlas silts ūdens). Iegūto šķīdumu lieto pa malciņam ik 15 minūtes. Ūdens šķīdumi ir ļoti ērti maziem bērniem, kuri nemāk nosūkāt graudiņus vai tabletes. Šādos gadījumos vienas reizes devu var izšķīdināt tējkarotē ūdens.

подробнее

Homeopātiskās zāles

Homeopātija (no grieķu vārdiem: homoios- līdzīgs un pathos –ciešanas) ir alternatīvās medicīnas veids. Lai to labāk saprastu, ir jāzina trīs tās pamatprincipi. Pirmais ir līdzības princips Similia similibus curantur – līdzīgs līdzīgu ārstē. Viela, kas lielās devās izraisa kādas slimības vai simptomu parādīšanos, pavisam mazās devās šos simptomus samazina vai novērš pavisam. Kā piemēru var minēt homeopātisko preparātu Apis, ko iegūst no medus bitēm. Zināms, ka bites dzēliens lielākoties izraisa alerģiskus izsitumus, tūsku un apsārtumu dzēliena vietā. Homeopātijā šo preparātu lieto, lai iepriekš minētos simptomus mazinātu.

подробнее
подождите... loading